Saç Modelleri
Açık Karamel Saç Rengi

Açık Karamel Saç Rengi

13 Mart 2019

Bu makalemizde açık karamel saç rengi olan saç modellerini inceledik. Açık karamel saç rengi kimlere yakışır? Bu rengin uyumlu olduğu diğer tonlar hangisidir? Resimli örneklerle açık karamel saç modelleri.


Karamel tonları son yılların en popüler saç renkleri arasında önemli bir yere sahip. Farklı çeşitleri ile herkes için uygun alternatifler sunuyor. Dikkat çekici olması, içerisinde barındırdığı sıcaklık ile birlikte çok etkileyici bir renk olduğu gerçek. Özellikle onu çok sevilir yapan noktalardan bir tanesi de elbette ki her tipte kadına uyum sağlayabilecek olması.

Açık Karamel Saç Rengi Her Tene Uygun: Bu birçok saç rengi için geçerli olamayan bir durum. Bazıları beyaz tenli kadınlara gitmezken bazıları da esmerlere uygun olmayabiliyor. Ancak bu karamel için geçerli değil. Özellikle esmer kadınlar bile rahatlıkla karamel saç rengini uygulama özgürlüğüne sahipler. Işıltılar ile yüzlerine enerji katmaları çok kolay olacak.

Sarı Tonları Mı İstiyorsunuz?
Açık karamel ise karamel saç rengi içerisinde sarıya en yakın olduğu için en çok tercih edilenlerden bir tanesi. Eğer sarı saç rengi istiyor ancak daha doğal bir duruşu olsun diyorsanız ya da radikal bir saç rengi açılımına cesaretiniz yok ise bu noktada açık karamel saç rengi tam olarak size hitap edecektir.

Elbette açık karamel saç renginin de kendi içerisinde farklı tonları mevcut. Küllü açık karamel rengi daha soğuk bir ton isteyenler için geçerli iken ışıltılı olan açık karamel tonları ise daha etkileyici bir ton arayanlar için birebir. Altın tonlarının daha baskın olmasını istiyorsanız bunu da açık karamel saçlar ile çok rahat yapabilirsiniz. Bu tonlar arasında geçiş yapmanız da oldukça kolay olacaktır. Önemli olan sizin ne istediğinizi bulabilmeniz.

Açık Karamel Saç Rengi : Uzun ve Dalgalı Saçlarda Bir Başka Havalı
Açık karamel saç rengi özellikle bazı saç tiplerinde cazibesini daha da belirgin kılıyor. Uzun ve dalgalı saçlar bu rengin en şık durduğu görüntü için ideal olacak bir seçenek. Saçlarım hem şekli, hem formu hem de rengi ile alımlı olsun diyorsanız işte bu kombinasyon size harika bir enerji katacak.

Açık karamel kendi içerisinde bakır rengi, altın rengi ve sarı ışıltılar barındıran bir renk tonudur. Özellikle dalgalı saçlar üzerinde uygulanacak olursa hareketli olan saç formu bu görüntüyü daha da pekiştirir ve bahsettiğimiz tonlardaki ışıltıları görünür kılar. Yani bu sayede saçlarınız daha da parlak görünür.

Kısa Saçlar İçinde Açık Karamel Saç Rengi Tercih Edilebilir
Elbette sadece tek bir format için ideal bir renk değil. Kısa saçlar da rahatlıkla bu rengi tercih edebilirler. Ancak özellikle çok düz ve modern kesimler için bu renk ideal bir görüntü vermeyebilir. Açık karamel tonlarının küllü ve daha soğuk tonları bu kesimler için daha iyi bir tercih olabilir.

Cilt tonunuz da bu noktada belirleyici bir etken olacaktır. Cildinizin sadece rengi değil alt tonu da önemli bir değer. Açık karamel saç rengi tonları ve uygulaması arasında seçim yaparken bir saç uzmanından yardım almanız ve paralelinde seçim yapmanız çok daha isabetli olacaktır. Şimdi birkaç ayrı tona açıklama getirebiliriz.

Açık Karamel Saç Rengi Modelleri

Açık Karamel Saç Rengi : Altın Karamel

Açık Karamel Saç Rengi : Altın Karamel

Açık Karamel Saç Rengi : Altın Karamel
Bu saç rengi size benzersiz bir karamel tonu tecrübesi yaşatacak. Özellikle kendi içerisindeki renk geçişleri ile birlikte çok şık bir sonuç elde etmenizi vaat eden bu rengin alt tonu olarak koyu karamel tercih edilmiş. Üst katmanlarda ise ışıltı olarak altın ve bal rengi karışımı yansımalar yer alıyor. Tek başına bu renk kullanılsa da güzel olabilirdi ancak bu şekilde koyu karamel tonları ile renk geçişlerine yer verilmesi sayesinde çok daha alımlı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Açık Karamel Saç Rengi : Sarı Işıltılı Karamel

Açık Karamel Saç Rengi : Sarı Işıltılı Karamel

Açık Karamel Saç Rengi : Sarı Işıltılı Karamel
Karamel tonlarını parlatmanın ve daha göz alıcı göstermenin en kolay yolu elbette ki daha açık tonlarda ışıltılara yer vermek olacaktır. Bu görsel üzerinde de benzer bir uygulama mevcut. Ancak ışıltılar bu kez platin sarısı tonlarında tercih edilmiş ve renk geçişleri daha net şekilde gerçekleşmiş. Özellikle ombre tarzı uygulamalar size hitap ediyor ve daha marjinal saç renklendirmelerinden hoşlanıyorsanız bu model ile farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Karamel üzerinde sarı rengin her tonu ile uyum sağlayabileceğini bu görsel ile anlayabiliriz.

Açık Karamel Saç Rengi : Çikolata Karamel

Açık Karamel Saç Rengi : Çikolata Karamel

Açık Karamel Saç Rengi : Çikolata Karamel
Çikolata karamel rengi çikolata kahvenin daha sıcak ve daha parlak bir tonu olarak tanımlanabilir. Bu örnekte ise bu sıcak çikolata renginin üzerinde sarı röfleler görüyoruz. Özellikle koyu tende olan kadınlar için bu uygulama çok ideal olabilir. Doğrudan açık karamel tonlarını uygulamak yerine bu görseldeki gibi koyu bir karamel tonunu tercih etmek çok daha mantıklı. Ancak yine de üzerine sarı eklemeler ile birlikte karamelin o cazip parlaklığı ile yüzünüze enerji katmış olacaksınız. Harika bir kombinasyon.

Açık Karamel Saç Rengi : Ballı Karamel

Açık Karamel Saç Rengi : Ballı Karamel

Açık Karamel Saç Rengi : Ballı Karamel
Bu görseldeki uygulama her türlü saç stili için uygun bir karamel rengi alternatifinin bulunduğunu daha net şekilde gösteriyor bizlere. Özellikle kırmızı bir alt tonu olduğunu da vurgulamalıyız. Bu cazip etkiye sahip olan saç renginin karamel rengi saç tonları üzerinde zengin bir ton olduğunu söylemekte fayda var. Özellikle de beyaz bir tene sahipseniz sizin için çok iyi bir seçim olacaktır.

Açık Karamel Saç Rengi : Dağınık Saç Modelleri

Açık Karamel Saç Rengi : Dağınık Saç Modelleri

Açık Karamel Saç Rengi : Dağınık Saç Modelleri
Görseldeki saç modeli çok sade ve öylesine taranmış, kendisinden dağınık bir forma sahip. Normal şartlarda bu şekilde bir saç tek tonda tercih edilmiş olsa idi özensiz ve kötü görünebilirdi. Ancak görseldeki saç modeli ilk bakışta etkileyici ve doğal bir güzelliğe sahip. İşte bu enerjiyi yakalamasını sağlayan temel nokta kesinlikle saçta uygulaması yapılmış olan karamel tonları. Alt ton sade bir kumral renkte iken üzerine tamamen doğal şekilde yerleştirilmiş olan karamel rengi bu modeli ve bu saçı bir anda yükseltmiş.

Açık Karamel Saç Rengi : Uzun Dalgalı Saçlar

Açık Karamel Saç Rengi : Uzun Dalgalı Saçlar

Açık Karamel Saç Rengi : Uzun Dalgalı Saçlar
Karamel gibi sıcak ve ışıltılı olan tonlara hiç şüphesiz en iyi eşlik eden saç modeli dalgalı ve hareketli saçlar oluyor. Özellikle dip tonları daha koyu ve aşağılara doğru ışıltıları artan bir karamele geçiş var ise bu görseldeki gibi dalgalar ile birlikte renk daha göz alıcı bir forma kavuşuyor. Eğer uzun ve dalgalı saçlara sahipseniz ve model değiştirmeden kendinize bir şıklık katma amacınız var ise aşağılara doğru açılan bu karamel uygulaması ile bir anda ışıldayan saçlara kavuşabilirsiniz.

Açık Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Açık Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Açık Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?
Güzelliğinizi daha ön plana çıkarmak ve gizemli bir sarı tonu kullanmak istiyorsanız bu şekilde bir uygulama tam olarak hedeflediğiniz noktaya götürebilir. Hangi ten rengine sahip olursanız olun görseldeki gibi bir saç rengi sizi hoş gösterir. Hem esmerler hem de kumral ve sarışınlar kullanabilir. Ana renk olarak küllü bir kumral tonu uygulaması yapıp ardından aşağılara doğru artan bir karamel uygulaması ile bu sonucu elde etmek mümkün. Bu uygulamada daha çok sakin karamel tonları tercih edilmiş ve altın gibi parlak ışıltılar kullanılmamış. Bu da sade ama şık bir sonuç ortaya çıkarmış.

Açık Karamel Saç Rengi : Katlı Saçlar

Açık Karamel Saç Rengi : Katlı Saçlar

Açık Karamel Saç Rengi : Katlı Saçlar
Karamel renginin en şık halinin katlı ve hareketli saçlar üzerinde ideal olacağından bahsetmiştik. Bu görselde de benzer bir uygulama görüyoruz. Omuz hizasında olan bu saç kesiminin üzerinde katlı kesime yer verilmiş. Son derece modern olan bu saç kesiminde karamel tonda ışıltılar uygulanmış. Ön kısımda bu ışıltılar daha uzun saç tutamlarına uygulanarak yüze hareket ve ışıltı katılmış. Hem modern hem de çekici bir görüntü için siz de bu alternatifi değerlendirebilirsiniz.

Açık Karamel Saç Rengi : Koyu Altın Işıltıları

Açık Karamel Saç Rengi : Koyu Altın Işıltıları

Açık Karamel Saç Rengi : Koyu Altın Işıltıları
Bu görseldeki koyu altın ışıltıları olan karamel saç rengi bu tip ciltlerde ideal bir görüntü verir. Özellikle de mavi ya da yeşil gözlere sahipseniz müthiş bir enerjiye sahip olabilirsiniz. Zengin ve iddialı bir duruş için bu kombinasyonlar çok iyi olacak. Dalgalı saçların zaten bu tip renkler ve ışıltılar için biçilmiş kaftan olduğunu biliyoruz. Bu durum görseldeki gibi dağınık ve gevşek dalgalı saçlar için de geçerli. Eğer hem çok özenilmemiş gibi dursun hem de iddialı ve göz alıcı görünsün derseniz benzer bir uygulama sizi parlatacak ve dikkatleri üzerinize çekecektir.

Açık Karamel Saç Rengi : Açık Kahve Işıltılı Saçlar

Açık Karamel Saç Rengi : Açık Kahve Işıltılı Saçlar

Açık Karamel Saç Rengi : Açık Kahve Işıltılı Saçlar
Görseldeki saç rengi de yine hemen her kadına uyum sağlayabilecek şekilde bir uygulama. Kahverengi alt tonlu saçların üzerine çok ustaca karamel ışıltılar atılmış. Özellikle bu uygulamanın niteliği de çok önemli. Bu şekilde doğal bir duruş için iddialı birinden yardım almalısınız. Dalgalı saçlar ise bu görüntüyü ve parlaklığı daha da pekiştiriyor ve bu şekilde harika bir saç modeli ortaya çıkıyor. Eğer yumuşak geçişler ve sade uygulamalardan hoşlanıyorsanız siz de benzer bir modeli tercih edebilirsiniz.

Açık Karamel Saç Rengi : Bal Rengi Bob Saçlar

Açık Karamel Saç Rengi : Bal Rengi Bob Saçlar

Açık Karamel Saç Rengi : Bal Rengi Bob Saçlar
Bob saç modelinin popülerliğini duymayan yoktur. Bu modern saç kesimini biraz daha parlatmak için yapabileceğiniz en ideal şeylerden bir tanesi de açık ve sıcak bir ton ile boya uygulaması yapmak olacaktır. Görselde de buna benzer bir uygulama söz konusu. Omuzların üst hizasında biten bob saç modeli için açık ve çok tatlı bir tonda bal rengi uygulaması yapılmış. Tabii alt ton burada karamel. Karamelin sıcaklığı ve bal renginin aydınlığı bir arada ideal bir görüntü veriyor.

Açık Karamel Saç Rengi : Çikolata Karışımı

Açık Karamel Saç Rengi : Çikolata Karışımı

Açık Karamel Saç Rengi : Çikolata Karışımı
Kahve tonlarında vazgeçemiyor musunuz? Ancak aynı zamanda bunun sıradan bir tonunu kullanmaktan da sıkıldınız ve sıcak tonlarda bir farklılık arıyorsunuz diyelim. Bu noktada yapabileceğiniz en ideal şey çikolata karamel tonlarını tercih etmek olacaktır. Hem kahverenginin garanticiliğini hem de karamelin cazibesini aynı anda kullanmış olacaksınız. Bu görselde çok iyi bir boya uygulaması marjinal bir kısalıktaki saç kesimi ile birleşmiş ve bu erkeksi saç kesiminde bu sıcaklık harika bir görüntü oluşturmuş.

Açık Karamel Saç Rengi : Balyaj

Açık Karamel Saç Rengi : Balyaj

Açık Karamel Saç Rengi : Balyaj
Kısa ve katlı saçlar kullanım kolaylığı açısından harikadır. Özellikle onların bakımlı ve özenli kalmasını sağlarsanız birçok açıdan da kurtarıcı olacaktır. Özenmeden şık bir görüntü elde etmek için kısa kesilmiş ve kat uygulaması yapılmış olan görseldeki gibi bir saç modelinde güzel bir balyaj uygulaması yaptırabilirsiniz. Bu uygulama beyaz tenli, kumral ya da esmer fark etmeksizin her kadına hoş bir enerji katacaktır. Aynı zamanda çok da modern bir görüntü yakalamış olacaksınız.

Açık Karamel Saç Rengi : Kahverengi Birleşimi

Açık Karamel Saç Rengi : Kahverengi Birleşimi

Açık Karamel Saç Rengi : Kahverengi Birleşimi
Karamelin ve kahvenin kendi içerisinde oranlamaları ile elde edilen saç renklerinde sayısız alternatif mevcut. Bu uygulama da benzer bir tanesi. Açık karamel ışıltıları kahverengi ile bir arada tercih ederseniz bu görseldeki gibi doğal ve sıcak bir sonuç elde etmiş olacaksınız. Bu modelin avantajı hem düz hem de dalgalı saçlar için uygun olacağıdır. Renk kendi içerisinde çok geçişli bir renk olduğu için düz saçlarda da hoş duracaktır. Zaten dalgalı saçlarda bu uygulamaların iyi durduğunu biliyoruz.

Açık Karamel Saç Rengi : Koyu Tonlarla Birleşim

Açık Karamel Saç Rengi : Koyu Tonlarla Birleşim

Açık Karamel Saç Rengi : Koyu Tonlarla Birleşim
Karamel tonları genel olarak görüntü itibari ile ilk olarak akla sarı saç algısını getirir. Ancak bunun farklı alternatifleri de yok değil. Örneğin bu uygulamada saç rengi olarak koyu karamel tonu tercih edilmiş. Koyu karamel saç rengi hem kahverengi algısı oluşturur hem de aynı zamanda içerisinde karamel renginin özelliği olan sıcak ışıltıları barındırır. Siz de bu şekilde bir uygulama ile kahverengi saçlarınızı sıradan olmaktan uzaklaştırarak değişik bir enerji getirebilirsiniz.

Açık Karamel Saç Rengi : Kızıl Tonlar

Açık Karamel Saç Rengi : Kızıl Tonlar

Açık Karamel Saç Rengi : Kızıl Tonlar
Karamel saç rengine genelde eşlik eden tonlar kahve ve kumral tonları olmaktadır. Bazen de sarı saçlar ile birlikte tercih edilir. Ancak marjinal renkleri sevenler ve sıra dışı olmak isteyenler için de alternatifler yok değil. Örneğin kızıl saçlara tutku ile bağlı olan kadınlar için bu şekilde bir uygulama önerebiliriz. Saçın alt rengi kızıl renginde tercih edilmiş. Ve uç kısımlarına doğru artacak şekilde kahverengi ışıltılar katılmış. Sıradanlıktan uzak ve çok etkileyici bir görüntü elde edilmiş.

Açık Karamel Saç Rengi : Koyu Karamel Işıltılar

Açık Karamel Saç Rengi : Koyu Karamel Işıltılar

Açık Karamel Saç Rengi : Koyu Karamel Işıltılar
Koyu karamelin de kendi içerisinde farklı alternatifleri mevcut. Örneğin burada hem alt ton hem de üst ışıltılar olarak karamelin farklı tonları tercih edilmiş. Saçın ana rengi koyu karamel. Ancak aşağılara doğru bu karamel tonu gitgide açılıyor ve sarıya yakın bir karamel tonunu alıyor. Eğer sıcak ve havalı bir saç hayal ediyorsanız bu model ve bu renk geçişi sizi fazlası ile mutlu edecektir.

Açık Karamel Saç Rengi : Sarı Tonlar

Açık Karamel Saç Rengi : Sarı Tonlar

Açık Karamel Saç Rengi : Sarı Tonlar
Karamelin renk geçişlerinde bir arada kullanıldığı tonlar arasında sarı saçlar da var.  Düz sarı saç kullanmak istemiyor ve daha geçişli ve farklı bir sarışınlık hayal ediyorsanız bu görselde ki model size iyi bir referans olabilir. Bu model ile düz bir saç modeli bile çok şık ve alımlı bir görüntü elde etmenizi sağlayacak, enerjinizi daha da yükseltecektir.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular