Saç Modelleri
Asimetrik Saç Modelleri İle Farklı Tarzlar Oluşturun Galeri için tıklayın

Asimetrik Saç Modelleri İle Farklı Tarzlar Oluşturun

21 Eylül 2017

Asimetrik saçlar belli oranlara uymadan farklı şekillerde kesilen saç modelleridir. Son yıllarda oldukça tercih edilen bir tarz olan asimetrik saç modelleri çeşitleri oldukça fazladır. Kesim ile birlikte saç rengi de değiştirilerek marjinal bir tarz yaratılabilir. Hanımların en değer verdikleri yerleri saçlarıdır. Saçlarının güzel olduğunu bilmek içlerini rahat eder. Bunun için kendilerine en uygun modeli araştırıp yaptırmaları uygun olacaktır.


Asimetrik Saç Modelleri Örnekleri
Uzun saçlardan vazgeçemeyen ve asimetrik çizgilerin marjinalliğini yakalamak isteyen kişiler uzun saçların yapısını bozmadan sadece bir tarafını çok az kestirerek asimetrik saç modelleri oluşturabilir. Kullanım zorluğu olmadan istenilen tarzda saç kesimi de yapılmış olur. Diğer bir önerilecek modelde kısa saç severler için uygun olabilir. Saçın arka kısmı yani ensesinin kısa ve önlerinin uzun olduğu tarz da kullanılabilir. Kısa olan bu modeli dalgalandırarak kullanmakta asimetrik bir görüntü yaratmaya yardımcı olacaktır. Bunun yanında kısa bir modelde de bir taraf daha kısa ve hatta kazılarak tamamını ile saç yok edilip diğer taraf kısa olacak şekilde de kullanılabilir. Aynı zamanda bu model kalıp gibi duracağından güzel bir görünüm yaratacaktır. Başka bir model peri saçı diye adlandırılan uzun yüzlüler için ideal olan tam kısa modeldir. Bu saç modellerine ışıltılar da katılarak kullanılabilir. Saç rengiyle oynamak da göz yanıltısı sağlayabilir. Asimetrik kesimleri katlarla buluşturmak oldukça basit ve güzel olabilir. Yüz yapısına uygun olarak böyle modeller uygulanabilir. Diğer bir model olarak da saçın bir tarafı tamamen uzun ve diğer tarafının tamamen kesilmesi olabilir. Marjinal ve farklı bir tarz arayan hanımların bir numaralı tercihi olabilecek bir modeldir.

Asimetrik Saç Modelleri Kimlere Yakışır?
Tüm yüz tiplerinde rahatlıkla kullanılabilen bu modeller en çok kalp yüzlü hanımlara yakışan modellerden oluşmaktadır. Kalp yüzlü hanımlar tercih ettiklerinde yüz hatları daha orantılı bir görüntü kazanır. Diğer yüz tiplerindeki hanımlarda rahatlıkla kullanabilir ve kullanırken de hiçbir sıkıntı yaşamaz. Oldukça kullanışlı olan modellerden meydana gelen asimetrik saç modelleri kolaylıkla yapılır.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular