Saç Modelleri
Bal Renginin Muhteşem Tonlarından Oluşan Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Bal Renginin Muhteşem Tonlarından Oluşan Saç Modelleri

18 Haziran 2017

Sarı saç renkleri kendi içerisinde sayısız tona sahip. Açık sarı, platin sarısı, altın sarısından tutup karamele yakın tonlarda dahi saç renkleri mevcut. Önemli olan ise sarı saç rengine sahip olmak isterken hangisinin sizin için en uygun olduğu, fiziksel özellikleriniz ve tarzınız ile uyum sağladığı önem kazanmaktadır. Bal rengi de birçok ten rengi ile uyum sağlayabilen, sarı saç rengi tonları arasında dikkat çeken ve çok tercih edilen bir renk. Şimdi bal rengi saç modellerinden, kimlere yakışacağından biraz daha ayrıntılı olarak bahsedelim.


Bal rengi oldukça etkileyici bir saç rengi. Parlak ve dikkat çekici bir saç rengi arayışı içerisinde olanlar için ihtiyaçlarını karşılayacak türden bir renk. Bal rengini ikinci ya da daha fazla kez tekrarlıyorsanız evde kendiniz boyama ile elde edebilirsiniz. Ancak eğer bal rengi saçları ilk kez deneyecekseniz bunu kendi kendinize yapmanız pek mümkün olamayacaktır. Bal rengi saçların ilk uygulamasını kuaförde yaptırmak daha isabetli bir tercih olacaktır. Özellikle sizin satın alacağınız bal rengi saç boyaları istediğinizden farklı sonuçlar ortaya çıkarabilir. Saç renginizin durumu da işin içerisine girdiğinde hayal kırıklığı yaşama ihtimaliniz büyük. Bu yüzden mutlaka ilk uygulama için profesyonel destek alın.

Bal Rengi Saç Modelleri

Bal saç rengi oldukça sıcak bir sarı tonu. Daha açık ve daha koyu tonajlarda uygulamaları yapılabilir. Beyaz tenli bayanlara uyum sağlayabilir. Ancak asıl yakıştığı cilt rengi kesinlikle bronz tendir. Özellikle yaz aylarında bronz teninize uygulayarak çok etkileyici bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca bal rengi saçlar sezonluk bir renk olarak değerlendirilemez. Bal rengi saçlarınız hem kış aylarında hem de yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilir. Bu sayede yazın bronzken kullandığınız saç renginizi kış ayları geldiğinde de değiştirmeniz gerekmez.

Bal saç renginin ideal olarak yakıştığı cilt rengi bronz ten olsa da birçok bayan için kullanılabilirliği var. Ancak her cilt rengine uyum sağlayan tonu birbiri ile aynı değil. Örneğin beyaz tenliler için gayet açık tonlarda bir bal rengi uygun olabiliyorken esmer tenli bayanlar için ise koyu bal rengi, yani daha çok karamele yakın olan bal rengi uygun olabiliyor. Buğday tenli bayanlar ise birçok tonunu rahatlıkla kullanabilir. Kısacası bal saç rengi sarı saç tonları arasında birçok rengin vermediği imkanı vererek birçok farklı ten rengine sahip bayanın kullanımı için olanak sağlıyor.

Şimdi gelelim bal rengi saçlarsa sahip bayanların kullanabileceği saç modellerine. Bal rengi saçlar model açısından da çeşitlilik imkanı tanıyor. Birçok modele sahip saç ile uyum sağlayabiliyor. Ancak bir model var ki bal renginin kendini en güzel ifade ettiği ve en şık model olduğunu söyleyebiliriz. O da dalgalı saç modeli. Bal rengi ışığı yansıtması, estetik yapısı ile güzel görünen bir renk. Bu yüzden bal rengine en çok yakışan model ise dalgalı modeller. Dalgalı saçlar hacimli ve hareketli yapısı ile birlikte ışığı daha iyi yansıttığı için bal renginin daha güzel bir görüntü vermesini sağlayacaktır.

Bal rengi saçları dünya çapında kullanan ünlü isimlerin tercih etmiş olduğu saç modellerine bakarsak daha çok sade modeller gözümüze çarpıyor. Özellikle uzun saçların daha çok tercih edildiklerini görüyoruz. Uzun saçlar sarı renk için her zaman daha avantajlıdır. Birçok ünlü uzun ve sade, düz saçları ile bal rengini kullanıyor. Ancak kakül detayı bu saç renginin özellikle açık tonlarını kullanan ünlülerde gözümüze çarpan bir detay. Açık sarı bal rengi özellikle daha genç ve fresh bir hava verdiği için bu genç görünüme tamamlayıcı bir detay olarak kakül kullanılabilir. Eğer alın yapısı müsait ise tam kakül kullanılabilir. Ancak daha farklı bir fiziksel yapı var ise yan kakül kullanılabilir. Bu çok daha avantajlı bir seçim olacaktır. Bunun dışında katlı kesimler de sıkça tercih edilmiş. Özellikle dalga haricinde yansımalı ve hareketli bir model tercih etmek isteyenler için katlı saç kesimleri ideal bir seçim olacaktır. Kısa saçlarda bu modelin kullanımı ise daha çok bob modeli tarzı kesimlerde tercih edilmiş. Ya da erkeksi modellerde güzel duracaktır.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular