Saç Modelleri
Bayan Kısa Saç Modelleri İle Zahmet Vermeden Şık Olun Galeri için tıklayın

Bayan Kısa Saç Modelleri İle Zahmet Vermeden Şık Olun

31 Mayıs 2017

Kısa saç bayanlar için tam bir kurtarıcı saç modelidir. Özellikle zahmetsiz şıklık arayan, her gün saatlerce ayna karşısında saçlarına şekil vermek istemeyen ve sade, enerjik görüntü hedefleyen bayanlar için uygulanabilecek birbirinden şık kısa saç kesimleri mevcut. Bu kesimlerden bir tanesini tercih ederek siz de hayatınıza şıklık ve kolaylık katabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken seçeceğiniz saç modelinin yüz şeklinize uyum sağlayıp sağlamayacağı. Buna dikkat ederek bir seçim yaparsanız en ideal görüntüyü elde edebilirsiniz.


Kısa saçlar her sezon tercih edilmekle birlikte bu sezon trend olacak görüntüler arasında da yer alıyor. Bu modellerden bir tanesi küt saç kesimleri. Dümdüz ve kısa kesim olarak tanımlayabileceğimiz küt saç kesimi sezonun trend olan bayan kısa saç modelleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu model size fazlasıyla kullanım kolaylığı sağlayacak. Dilerseniz kakülle birlikte kullanabilirsiniz. Kaküllü kullanım özellikle genç kızlara çok yakışacaktır. Kakülsüz ise çok net ve şık bir saç modeli elde edeceksiniz. Saçınızda bu kadar sadelik istemiyorsanız kestirdiğiniz küt modeli saç renginiz ile hareketlendirebilirsiniz. Çeşitli uygulamalar ile düz kesiminize hareketli ve şık bir görüntü kazandırabilirsiniz.

Bayanlar İçin En Güzel Kısa Saç Modelleri

Önü Uzun Arkası Kısa Saç Modelleri: Önü uzun arkası kısa modeller son birkaç sezondur bayan saç modasında yer alıyor. Öncelikle bob saç modeli ile hayatımıza giren bu model varlığını sürdürmeye devam ediyor. Dilerseniz siz de buna farklı özellikler katarak ya da saç boyunu değiştirerek kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Saç kesiminde yapacağınız asimetri bunun en ideal örneği olacaktır. Arkada kısa olan saçlar ön tarafta eşit uzunlukta olabileceği gibi şakak kısımlarında asimetrik bir kesim de uygulanabilir. Bu görüntü de oldukça trend ve şık bir saç modeli kazandıracaktır.

Bob tarzı modellerin en trend görünümlerinden bir tanesi de artık dalgalı saçlarda yapılan uygulaması. Eskiden bu yana bildiğimiz gibi bob model hep dümdüz ve hatta fönlü saçlarda uygulanır idi. Ancak bu durum şimdilerde çok daha farklı. Artık bob model saçlar dalgalı saçlara da uygulanabiliyor ve çok da şık sonuçları beraberinde getiriyor. Eğer saçlarda hareketten hoşlanıyor, hacimli saçlar ilginizi çekiyor ve kısa bir model tercih etmek istiyorsanız dalgalı saçlarınıza bob kesimini yaptırabilirsiniz.

Bayan kısa saç modelleri arasında yükselişe geçen bir diğer model ise erkeksi kesimler. Birçok bayan erkeksi bir saç kesimi yaptırmaya cesaret edemez. Ancak yaptıranların da güzel örnekleri ve iddiası kesinlikle su götürmez bir şıklığa sahip. Tamamen zahmetsiz bir şıklık arayışı içerisinde iseniz ve yüz güzelliğinize güveniyorsanız bu tarz bir modeli tercih edebilirsiniz. Zira bu tarz bir kesim kesinlikle yüzünüzü daha çok ilgi odağı haline getirecektir. Tercihen bu modeli kestirdiğinizde makyajlı gezmeniz daha isabetli olacaktır.

Kısa ve de asimetrik modeller ise sezonda bayan kısa saç modelleri arasında önemli bir yer tutuyor. Hem oldukça trend, hem de fazlasıyla havalı bir görüntü arıyorsanız şiddetle bu tarz bir modeli tercih edebilirsiniz. Yanlar yine oldukça kısa ve sade şekilde kesilerek üst kısımdaki saçlar biraz daha uzun bırakılır. Uzun bıraktığınız kısmı dalgalı hale getirebilirsiniz. Bu hali ile saçlarınız çok şık bir görünüm kazanacaktır. Dilerseniz asimetriyi perçem şeklinde de uygulayabilirsiniz. Şakak bölümlerinizden bir tanesinin üzerindeki saçları kısa kesin ve diğer taraftan da perçem bırakın. Bu sayede çok trend bir görüntü elde edebilirsiniz.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular