Saç Modelleri
Bayanları Cool Gösterecek Harika Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Bayanları Cool Gösterecek Harika Saç Modelleri

15 Haziran 2017

Cool bir saç modeli için öncelikle kendi fiziksel özelliklerinizi iyi tanımış olmanız gerekiyor. Bunun dışında popüler bir saç modeli ile cool olunmayacağını da bilmenizde fayda var. Gerçekten cool bir görüntü sergilemek için kendinizi tanımalı, saç modelleri hakkında fikir ve çeşitlilik sahibi olmalı ve aynı zamanda da modayı takip ederek kendi sentezinizden geçirerek saç modeli seçimi yapmalısınız. Tek başına görmüş olduğunuz bir modeli uygulayarak istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Şimdi sizler için cool görünebileceğiniz saç modellerine örnekler vereceğiz.


Öncelikle bir saç modeli yerine bir saç kesim modelini tercih etmek daha kritik ve daha önemlidir. Bir model ile sadece o gün cool görünebilirsiniz. Ancak saç kesiminizi cool bir modelden seçerseniz sadece bir gün değil her gün öyle görünürsünüz. Aceleniz olduğunda, saçlarınız ile uğraşacak vakit bulamadığınızda cool görünmenin yolu banko bir saç modeline sahip olmaktır. Örneğin bob modeli bu banko modellerden bir tanesi. Herhangi bir işlem yapamadığınızda sadece saçlarınızı tarayın ve çıkın. İşte cool görünmek bu kadar basit.

Cool Saç Modellerinden Örnekler

Asimetrik saçlar cool bir görüntü elde etmeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Marjinal ve cool görünen asimetrik saçlarda farklı bölümleri orantısız şekilde kestirebilirsiniz. Örneğin bob modeli gibi önleri uzun arkayı ise kısa kestirebilirsiniz. Bu modelde daha asimetrik bir görüntü elde etmek için şakak kısımlarını birbirinden farklı seviyelerde de kestirebilirsiniz. Bu da cool bir görüntü vermenizi sağlar.

Asimetrik kesimlerde kazıtmak da cool görünmenin bir yolu. Örneğin çene hizasında kestirdiğiniz saçları yandan ayırın ve diğer tarafta şakağınızı kazıtın. Bu görüntü bir bayan için cool görünmenin en kısa yollarından bir tanesi. Aynı zamanda herhangi bir model yapma durumu söz konusu olmadığı için zahmetsiz bir saç modeline de sahip olmuş olacaksınız. Kazıtmak bir alternatif olduğu gibi burayı biraz daha kısa uzunlukta da bırakabilirsiniz. Diğer tarafı da dalgalı şekle sokabilirsiniz. Bu alternatiflerin hepsi cool görünmenizi sağlayacaktır.

Bayan saç modasından ziyade erkek saç modasına atıp yaparak elde ettiğiniz modeller de cool görünmenizi sağlayabilir. Ancak bunu dozunda yapmanız son derece önemlidir. Ayrıca sadece saç modeliniz bunu elde etmek için yetmeyecektir. Mesela erkeksi bir saç modeli yaptınız ancak gayet feminen kıyafetler tercih ettiniz. Bu görüntü cool olmanızı sağlamaz. Ancak saç modelinize uygun olacak tarzda kıyafetler ve tavır ile desteklerseniz bu şekilde daha havalı görünebilirsiniz.

Erkek saç modasında yer alan bir saç modeli başın üst kısmındaki saçların uzun bırakılarak yanların kesildiği modeldir. Bu saç modeli erkek saç modasından bayanlara da ihmal olabilecek nitelikte. Ancak kullanımını daha farklı tercih edebilirsiniz. Üst kısımda kalan saçları daha estetik şekilde biçimlendirebilirsiniz. Bu kısımda estetik bir topuz da yapabilirsiniz. Ayrıca erkeksiliğini kırmak için ise daha iddialı bir makyaj yapmanız gerekiyor. Dengeli olmanız son derece önemli.

Bilinen bir yanlış var ki o da sadece marjinal olarak cool görünülebileceği. Bu oldukça yanlış bir kanı. Çoğu zaman sadece temiz, bakımlı ve rahat görünerek de cool olabilirsiniz. Örneğin dağınık saçlar cool görünmek için birebirdir. Ancak dağınıklıktan kastımız bakımsız ve birbirine girmiş saçlar değil elbette. Özenli bir dağınıklıktan bahsediyoruz. Herhangi bir şeyi abartarak da cool görüntünün dışına çıkmış olacaksınız. Bu yüzden kendinden emin, cool bir tavır sergilemeniz gerekiyor.

Son sezon trendlerinden bir tanesini de farklı şekillerde kullanarak cool bir görüntü elde edebilirsiniz. Örgüler oldukça trend olan ve dahası bayanlara fazlası ile yakışan saç detaylarından bir tanesi. Bu saç detayını kullanabilmek için öncelikle saçlarınızın neresinde ne şekilde kullanacağınıza karar vermelisiniz. Cool ve farklı olmak için denenmemişi denemeniz gerekiyor. Örneğin bir at kuyruğu yapıyorsanız şakaklarınızdan bir tanesini ayrı olarak balıksırtı örün ve saçınıza farklılık katın. Ya da arkada tek bir örgü değil iki adet örgü yapın ve daha sonra bu örgüleri birbiri ile birleştirmeyi deneyin. Kısacası bu model çeşitliliği tamamen size kalmış durumda. Hayal gücünüzü zorlayın ve size uygun cool modelleri belirleyin.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular