Saç Modelleri
Benzersiz Kıvırcık Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Benzersiz Kıvırcık Saç Modelleri

24 Eylül 2017

Kıvırcık saçların kullanılması zor olduğu düşünülür ancak durum bunun aksinedir. Doğru bakım ve kesim ile kolaylıkla kullanılabilen saç tipidir. Kıvırcık saç modelleri için öncelikle bukleleri canlı göstereceklerden yana tercihte bulunulması uygun olacaktır. Bukleleri belirgin yapabilmek için öncelikle bir yöntem olan duştan çıkınca kafayı aşağıya doğru eğerek kurutma işlemi yapma uygun olacaktır. Bu sayede saçlar daha dolgun ve canlı bir görüntü kazanacaktır. Saçların taranması oldukça yorucu olabileceğinden parmaklar ile açıp ardından hafifçe bir taramak yeterli olacaktır. Saç için alınan bakım ürünleri de kıvırcık saç tipine uygun olmalıdır. Böylelikle saça doğru vitaminler verilerek dolgunluk kazandırılır. Kıvırcık saçlar topuz modellerini rahatlıkla kullanabilir. Saçlarının gür görünümü oldukça dolgun topuzlar sağlayacaktır.


Kıvırcık Saç Modelleri ve Yüz Tipi; Bu saç modelleri kişinin istediği saç şekline göre değişim gösterir. Uzun saç isteyenler uzun bukleler ile oldukça güzel bir görüntü yakalayacaktır. Bukleleri sağlıklı ve canlı görünen uzun saçlar oldukça dikkat çekici ve imrenilesi olacaktır. Kıvırcık saçlı hanımlar kokmadan saçlarını uzatarak kullanabilir. Son yıllarda da oldukça tercih edilen kıvırcık saçlara doğal olarak sahip kişiler bu ayrıcalığın tadını çıkarmalıdır. Uzun saçlar kolaylıkla sprey ile şekillendirilerek kullanılabilir. Kısa olan saçlarda dağınık bir şekilde şekillendirilerek günlük hayatta kolaylıkla kullanılabilir. Geceye uygun olsun diye saçlar güzel dolgun bir topuza dönüştürülebilir ya da bukleler orantılı bir şekle getirilerek rahatlıkla kullanılabilir. Kıvırcık saçlar isteğe bağlı olarak her renge dönüştürülebilir. Kahvesi, siyahı, sarısı, kızılı ya da diğer herhangi bir rengi fark etmeden oldukça güzel modeller meydana çıkar ve her rengi rahatlıkla taşır.

Kıvırcık Saç Modellerinden örnekler

Kıvırcık Saç Kesim Modelleri; Bu modeller için kesim kişinin yüz şeklinin doğrultusunda yapılmalıdır. İdeal yüz olan oval yüze sahip kıvırcık saçlı kişiler saçlarını rahatlıkla istedikleri boyutta tutabilir ya da kesebilir. Yuvarlak ve kalp şeklinde yüz hattına sahip kişiler de de kısa kesimlerin yanında uzun tutmak da güzel bir görüntü sağlayabilir. Uzun yüzlüler için ideal bir saç tipi olan kıvırcık saçlar uzun yüzü daha orantılı gösterecektir. Her yüze güzel duran kıvırcık saçların her boyutu da oldukça güzel bir görüntüye sahiptir. Kıvırcık saçta asıl dikkat edilmesi gereken nokta kat kesimden uzak durulmasıdır. Kat kesim saçı iyice kabartacak bu da orantısız bir görüntü yaratabilecektir. Hafif bir kat atılabilir ancak çok fazla kat saçların görüntüsünü dolayısı ile yüzün formunu bozabilecektir. İnternetten kesim modelleri incelenebilir ve denilen doğrultuda eğer yüz ile uygun ise hemen uygulanabilir. Gereken bakım ile kıvırcık saçlar kullanılması güzel ve oldukça dikkat çekici olan saç tipidir.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular