Saç Modelleri
Birbirinden Farklı Ve Çeşitli Çocuk Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Birbirinden Farklı Ve Çeşitli Çocuk Saç Modelleri

12 Haziran 2017

Çocuklar için uygulanabilecek saç modelleri çok fazla çeşitlilik gösteriyor. Birbirinden farklı ve çeşitli modeller ile çocuklarınızın enerjisini saçlarına da yansıtabilir, onların sempatik havasını pekiştirebilir ve gün içerisinde rahat kullanmalarını sağlayabilirsiniz. Hem kız hem de erkek çocukları için saç modelleri çok fazla çeşitliliğe sahip. Kız çocukları için uzun ve kısa modeller rengarenk tokalar ile şekilleniyor, erkek çocuklarında ise daha çok uzunluk ile ön plana çıkıyor.


Eğer bir kız çocuğuna sahipseniz çok fazla alternatifiniz var. Ancak saçlarının uzun mu yoksa kısa mı olduğu son derece önemli. Eğer kısa saçlara sahip bir kız çocuğunuz varsa hem açık hem toplu şekilde toplanabilir. Çocuklarda kısa saçlar ve kaküllü kesimler oldukça popüler. Küt modeller de kaküller ile birlikte kullanılabilir. Saçların çocuğunuzun önüne gelerek rahatsız etmemesi için kenarlardan hafif toplamalar yapılabilir. Örneğin saç bandı ve bandana gibi aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Bu hem pratik bir toplama sağlayacak hem de çok sevimli bir detay olacaktır.

Çocuk Saç Modellerinden Örnekler

Çocuk Örgü Saç Modelleri: Kısa saçlı kız çocuklarında örgüler de farklı bir model olarak kullanılabilir. Özellikle özel günlerde kullanmak için çeşitli örgüleri tercih edebilirsiniz. Kısa saçlarda düz örgüler kullanılamayacağı için daha çok alın ve şakak kısımlarında örgü yapabilirsiniz. Şelale örgüsü, Hollanda örgüsü gibi artımlı örgü modelleri tercih edilebilir. Bu modeller özellikle kısa ve düz saç modellerinde güzel sonuç vermektedir. Alnın üst kısmında ya da şakak kısımlarında örgüye başlanabilir. Ne şekilde şekillendireceğiniz konusunda özgürsünüz. Tamamen hayal gücünüzü kullanarak saçlara şekil verebilirsiniz. Daha çok uzun saçlara sahip bir kız çocuğu için saç modeli arayışı içerisinde iseniz alternatifiniz çok daha fazla olacaktır. Toplu ya da salık modeller tercih edilebilir. Özellikle at kuyruğu, at kuyruğunun farklı formları günlük hayat için ideal olacaktır. Örneğin tepeden sıkıca topladığınız bir at kuyruğunu önce güzelce tarayın. Ardından saçlara eşit aralıklar ile renkli tokalar ile toplamalar yapın. Bu model oldukça farklı bir model olacaktır. Benzer bir modeli örgü ile de yapabilirsiniz. Çeşitli örgüler hem gün içerisinde dayanıklı olur, hem de çocuğunuz rahat hisseder.

Uzun saçlar için model arayışı içerisinde iseniz daha çok şık modellere bakmalısınız. Dalgalı saçlar özellikle güzel ve özenli bir görüntü için ideal olacaktır. Dalgalı saçları sade hali ile bırakabilirseniz dağılıp bozulabilir. Ancak saçların ön kısmında ince birer örgü ya da sade iki tutam alarak arka tarafta toplama yapabilirsiniz. Bu sayede saçların ön kısmı dağınık durmaz. Bir başka model ise kısmi örgüler ile yapılabilir. Saçları önden toplayarak arkaya doğru götürün ve alttaki saçları serbest bırakarak üst kısmını örün. Bu örgüye aksesuarlar da koyabilirsiniz. Özel günler için harika bir model olacaktır.

Gelelim erkek çocukları için uygulanabilecek saç modellerine. Erkek çocuklarında özellikle yetişkin erkek saç modasındaki trendler ön plana çıkıyor. Örneğin şakak kısımlarının kısa olup üst kısmın uzun bırakıldığı saç modeli oldukça popüler bir model. Eğer düz veya dalgalı saçlara sahip bir çocuk ise üst kısmındaki saçlara biraz şekil verirseniz çok başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz. Bunun dışında bir başka model ise yine yetişkin erkeklerin saç modasından geliyor. O da üç numaralı saçlar. Eğer fazla enerjik bir çocuğa sahipseniz üç numara saçlar onun konforunu temin edecektir. Ayrıca düz saçlı bir çocuk ise çok da şık görünecektir.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular