Saç Modelleri
Bu Yılın En Güzel Saç Modelleri ve Kesim Örnekleri Galeri için tıklayın

Bu Yılın En Güzel Saç Modelleri ve Kesim Örnekleri

08 Mayıs 2017

Saçların güzelliği dolaylı yoldan yüzün de güzel görünmesini sağlamaktadır. Kesimin yüz tipine bağlı olarak yapılmasının yanında yapılan modelde yüz, boyun ve omuzların yapısına bağlı olarak yapılmaktadır. Kare yüzlü kişilerin küt modelleri seçmesi ve kalp şeklinde yüz tipine sahip kişilerin de katlı modelleri seçmesi uygun olacaktır. Tüm modelleri sadece oval yüzlü kişiler kaldırabilir. Her modeli ve kesimi kolaylıkla kaldırabilir. Uzun yüzlü kişiler kısa modelleri kullanmazken kabarık modelleri rahatlıkla kullanabilir. Bunun dışında üçgen yüzlüler ise çenenin geniş olacağından çeneyi gizleyici tarzda modelleri seçmelidir. Yüze uygun saç modelleri işte bunlara dikkat edilerek seçilmelidir.


Güzel saç modelleri isteğe bağlı olarak seçilebilir. Topuz adı altında bulunan yer alan birçok model vardır. Dağınık topuz her boyutta ve yükseklikte kullanılabilir. Tepeden, yandan ya da ensede kullanımı fark etmeden kullanılan dağınık topuzun kullanım alanı da oldukça geniştir. Tepeden topuz oldukça toplu bir model olup toka ve örgülerle de kullanılabilir. Kısa boylular için ideal bir saç modeli olan tepeden topuz sayesinde boy daha da uzun görünerek özel gecelerin yıldızı olabilmek mümkündür. Saçı aksesuarlar ile kombine etmem mümkündür. Yandan topuz modelleri ise kare yüzlü kişilerin ilk tercihi olmalıdır. Yüz hatlarını daha da toparlayan bu saç modelini dağınık olarak da aksesuarlar yardımı ile de kullanmak mümkündür. Enseden topuzunda her türlü şekilde kullanımı mümkündür. Tepeden yapılan at kuyrukları da boy için bir hiledir. Yüz eğer elverişli ise hem geceler için hem gündüzler için kullanılabilecek bir modeldir. Yapılacak değişik tarzlarda örgüler içerisinden her yüz tipine uygun bir model bulmak mümkündür. Bu örgüleri saç küpeleri gibi birtakım aksesuarlar yardımı ile süslemek de mümkündür. Saçların örülmesi hem abiye modellere uyar hem de sade bir şekilde de kullanılabilir. Açık bırakılan saçlar dalgalandırılabilir, bukleler haline getirilebilir ya da düz olarak da kullanılabilir. Açık modellerin aksesuarlar ile süslenme mümkün olmaktadır. Hem bir özel gecede davette hem de günlük hayatta kullanılabilen açık modelde ki saçların da oldukça çeşidi bulunmaktadır. Perçemli, kâküllü ya da tüm saç aynı boyutta kullanılabilir birçok modeli mevcuttur. Kişi yüz tipine uygun modelde ki saçı kullanabilir.

En Güzel Saç Modellerinden Örnekler

Güzel Saç Modelleri Nereden Bakılır?
Moda kataloglarına bakılarak ya da internetten bakılacak çeşitler içerisinden kolaylıkla seçilebilir. Özel bir davet ya da düğün için birçok abiye saç modeli bulmak oldukça basittir. Günlük hayatta kullanıma uygun olan birçok salaş ve rahat model de kolaylıkla bulunabilir ve kullanılır.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular