Saç Modelleri
Çok Alternatifli Erkek Saç Modelleri 2017 Galeri için tıklayın

Çok Alternatifli Erkek Saç Modelleri 2017

07 Haziran 2017

Eskiden saç modası sadece bayanlar için söz konusu olan bir şeydi. Artık bu durum eskisi gibi değil. Erkekler için de çok farklı modeller var ve bu işin de bir modası oluşmaya başladı. Birkaç alternatiften başka şansı olmayan erkekler artık geride kaldı. Şimdi başımızı ne yana çevirsek birbirinden şık ve farklı saç kesimleri, çok değişik görünümlere şahit oluyoruz. Özellikle dünya starlarının uygulamış oldukları saç kesim ve tarzları sıkı sıkıya takip ediliyor ve kısa zaman sonra birçok ülkedeki erkekler tarafından uygulanıyor. Bu duruma bağlı olarak çok sayıda erkek saç modeli ortaya çıktı. Eskiden erkek saç kesimleri mahalle berberlerinde yapılırken artık erkekler için de saç tasarım merkezleri ortaya çıkmaya başladı. Şimdi sizler için son dönemin popüler ve çok beğenilen erkek saç modellerinden bahsedeceğiz.


Ünlü bir ismin kullanması ile meşhur olan bir saç modeli üst kısmı uzun yanlar kısa olan kesim. Bu model sık kullanılan alternatiflerden biri. Ancak demode olmaya başlayacak derken başkalaşım geçiriyor ve farklı bir görünüm kazanıyor. Şakaklar ve üst kısım arasındaki uzunluk farkı biraz daha azaldı ve makul bir boyuta dönüştü. Yan taraflar ise biraz daha uzadı. Bu saç görünümüne ise artık sakal ve bıyık da eşlik ediyor. Modelin ilk çıkış hali daha çok ergenlik çağındaki gençler tarafından tercih edilmişti. Ancak şimdilerde kazandığı bu yeni formu daha büyük yaştaki erkeklerin de ilgisini çekecek ve kullanabilecekleri bir hal aldı. Eğer yüz hatlarınıza güveniyor ve sakal kullanmaktan hoşlanıyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz.

Erkek Saç Modellerinden Örnekler

Bahsetmiş olduğumuz bu modeli birçok formu daha var. Aslında bu model ile ilgili uygulama tamamen kişisel tercihlere kalmış. Dilediğiniz bölgeyi uzatabilir, dilediğinizi kısaltabilirsiniz. Kişisel özelliklerinize göre kararı siz vereceksiniz. Farklı olmak istiyorsanız yapabileceğiniz birkaç şey var. Öncelikle saçlarınızın üst uzun bölgesinde farklılık oluşturabilirsiniz. Özel bir yere giderken sabitleyici kullanarak arkaya ya da yana yatırabilirsiniz. Bunu hafif krepeli bir formda yapabilirsiniz. Diğer bir alternatif de saç modelinizi tamamlayacak olan sakallarınız. Kirli sakalla kullanabileceğiniz modeli çok daha uzun sakallar ile de kullanabilirsiniz. Kısa saçlar ve uzun sakallar da farklı bir alternatif olabilir.

Elbette sadece tek bir model yok erkek saç modasında. Çok daha fazla modeller mevcut. Bunlardan bir tanesi de üç numara saçlar. Son dönemde etrafta oldukça kısa saçlı erkekleri de çok görüyoruz. Dikkat ederseniz bu modeli uygulayan iyi örneklerin daha çok genç ve fit erkekler olduğunu göreceksiniz. Çünkü bu model sahibinin yüz hatlarını ve özelliklerini daha çok ön plana çıkarmayı vaat eden bir model. Hal böyle olunca modeli uygulamak da daha çok cesaret istiyor. Eğer siz de yüz hatlarınıza ve fiziğinize güveniyorsanız rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Üç numaralı saçlar kullanıldığında da sakal kullanabilirsiniz. Sakal ve bıyık eskiden çok demode bir görüntü algısında idi. Ancak şimdilerde bu durum tam tersine döndü. Sakal ve bıyık kullanımı oldukça yaygın ve de popüler. Saçlarınızı üç numara gibi kısa bir boyuta getirmeyi düşünüyorsanız sizin için ideal olacak sakal stili de yine saçlarınız kısalığındaki sakallar olacaktır. Uzun sakalları da tercih edebilirsiniz. Ancak uzun sakal ve kısa saç bir arada iken daha ekstrem bir model olarak görünecektir. Eğer kısa saç ve kısa sakalı bir arada kullanırsanız çok daha şık ve iddialı olabilirsiniz.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular