Saç Modelleri
Cool Erkek Saç Modelleri İle Etkileyici Görünün Galeri için tıklayın

Cool Erkek Saç Modelleri İle Etkileyici Görünün

11 Haziran 2017

Görünümüne özen gösteren, her daim şık ve göz alıcı görünmek isteyen erkeklerin hayallerini süsleyen her daim cool olmalarını sağlayacak saç modelleridir. Cool olmanın etkili yollarından bir tanesi olan saç modeli seçimini doğru şekilde yapabilirseniz siz de etkileyici bir görüntü elde edebilirsiniz. Etkileyici görüntü elde edebileceğiniz saç modelleri her sezon değişim gösteriyor. Sürekli farklı modeller popüler oluyor. Şimdi sizler için kolay uygulanabilecek ve cool bir görüntü vermenizi sağlayacak saç modellerinden bahsedeceğiz.


Şimdi bahsedeceğimiz model son dönemin erkek modasına damga vuran, en cool erkek saç modellerinden bir tanesi. Modelin temeli yanların kısa üst kısmın ise uzun şekilde bırakılması ile oluşuyor. Bu modeli özellikle yüz hatlarına güvenen erkeklere tavsiye ediyoruz. Bu tarz iddialı modeller daha iddialı bir fiziği gerektirir. Şakak kısımlarınızı kısa kestirmeli ve tepenizdeki  saçları abartılı olmayacak seviyede uzatmalısınız. Bu kısımdaki saçlar ise düzenli bir bakıma ihtiyaç duyacaktır. Eğer dalgalı saçlarınız var ise çok avantajlısınız. Hafif bir şekillendirici sıkarak çok etkili bir saç modeli elde edeceksiniz.

Cool Erkek Saç Modellerinden Örnekler

Erkekler İçin Farklı ve Havalı Modeller; Eğer daha da farklı bir model istiyorsanız bu modelin üzerinde oynamalar yapın. Özellikle kendinize özgü detaylar eklemeniz çok daha cool görünmenizi sağlayacaktır. Yapabileceğiniz bir başka şey şakak kısımlarınızı kısaltırken ense kısmınızı da aynı uzunluğa getirmek. Bu şekilde daha marjinal görünebilirsiniz. Ya da üst kısımda uzun bırakılan saçları çok daha fazla uzun bırakabilir, toplayarak kullanabilirsiniz. Bu modele sakal ve bıyık da güzel yakışacaktır. Bu yüzden kirli sakal ile kullanarak çok daha iddialı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Gelelim bir diğer saç modeli olan kısa saçlara. Son dönemde Hollywood yıldızlarının kullandığı saç modellerinden bir tanesi de üç numaralı saçlar. Dünya çapında ünlülerin kullanması ile birlikte yaygınlaşan bu model ülkemizdeki ünlülere de sıçradı. Eğer siz de yüz hatlarınıza ve ifadenize güveniyorsanız üç numaralı saçlar ile iddialı bir görüntü elde edebilirsiniz. Sadece şık ve güzel görünmekle kalmayıp aynı zamanda müthiş bir konfor da elde edeceksiniz. Bu yönünü de düşününce oldukça mantıklı bir model oluyor.

Uzun saçlar son dönemde daha az popüler. Eskiden olduğu gibi çok fazla saç uzatma modası yok. Ancak bu sizin uzun saçlarınız ile iddialı ve cool görünemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Aksine, modayı takip etmeyen ve kendine yakışanı, kendi zevkine uygun olanı isteyen tavrınız ile çok daha cool bile görünebilirsiniz. Uzun saçlarınızı özellikle omuz hizasında ya da biraz daha yukarıda bırakırsanız daha havalı bir görüntü elde edeceksiniz. Ayrıca dalgalı saçlar daha hacimli görüntü vereceğinden çok iyi görünecektir. Uzun saçlarınızı toplayarak cool olma şansınız da var. Özellikle bayanların kullandığı gibi tepeden sıkıca toplanmış olan saçlar ifadenizi bir anda değiştirebilir.

Gelelim daha spesifik saç hilelerine. Façalar bu noktada size yardım edecek. Her türlü saç modelinde bu tarz detaylar ekleme şansına sahipsiniz. Örneğin başta bahsetmiş olduğumuz şakak kısımları kısa olan ve tepesi uzun olarak kullanılan saç modelinde bu façaları kullanabilirsiniz. Şakak kısımlarında size ait ve kendi istediğiniz gibi çizgiler kullanın. Dünya çapında ünlü isimlerde örneğini gördüğümüz bu durum oldukça iddialı ve cool görünmenizi sağlayacak. Aynı detayı üç numara kestirdiğiniz saçlarınızda da uygulayabilirsiniz. Bu modelde ense kısmında da faça atabilirsiniz. Sizi yansıtacak olan modeli uygulamanız en cool görüntünüzü vermenizi sağlayacaktır.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular