Saç Modelleri
Dağınık Saç Modelleriyle Ortamlara Uyum Sağlayın Galeri için tıklayın

Dağınık Saç Modelleriyle Ortamlara Uyum Sağlayın

23 Mayıs 2017

Dağınık saç modellerinin çok fazla kullanım alanı mevcut. Bu yüzden birçok ortamda kullanılabilen modeller sunuyor bizlere. Dağınık bir topuz modeli ile bir düğüne ya da özel bir organizasyona katılabiliyorken aynı şekilde dağınık olan bir örgü ya da toplama şeklindeki saç modeli ile alışverişe, dışarıda kahve içmeye rahatlıkla gidebilirsiniz. Dağınık olan saç modelleri birçok açıdan kullananlar için avantajlar sunuyor. Dağınık saç modellerinin sunduğu artılardan belki de en önemlisi geniş bir yelpazeye hitap ediyor olması. Yaş aralığı ne olursa olsun dağınık bir model tercih edilebiliyor. Aynı şekilde kişinin fiziksel özellikleri de dağınık modellere uyum sağlayabiliyor. Kilolu ve yuvarlak bir yüze sahip olan bayanlar rahatlıkla dağınık modelleri uygulayabiliyorken aynı şekilde zayıf yüzlü bayanlar da dağınık modelleri kullanabiliyorlar. Vermiş olduğu doğal görüntü sayesinde her yüz tipinde ve yaştaki bayan rahatlıkla dağınık saç modellerini tercih edebilir.


Gelelim şimdi dağınık saç modellerini daha yakından incelemeye. Dağınık saç modeli denildiğinde akla gelen ilk modellerden bir tanesi elbette ki topuzlar. Dağınık topuzlar abiye giyim ile uyum açısından harika sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Özellikle fazla yapılı, doğallıktan uzak ve parıl parıl parlayan bir abiye topuzu sizin için cazip değil ise dağınık bir topuz tercih etmelisiniz. Bu sayede olabildiğince doğal ve yüz güzelliğinizi ortaya çıkaracak bir görüntü elde etmiş olacaksınız. Dağınık topuz modellerinde en popüler ve şık olanı elbette ki ense topuzları. Ense topuzlarında özellikle örgülü ve dağınık olan modeller son dönemlerin en popüler görüntülerinden bir tanesi. Romantik bir abiye giyecekseniz başınızın ön tarafından enseye kadar örülen bir tutam saçı orada tutturun. Bunu yaptıktan sonra örgü ve topuz kısmında hafif gevşetmeler yapın. Elde edeceğiniz görüntü oldukça doğal ve alımlı olacaktır.

Dağınık Saç Modelleri

Ense Topuzları: Ense topuzlarında dağınık modelleri en çok örgü ile kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Ancak bunun dışında da alternatifleriniz var. Eğer dalgalı saçlara sahip iseniz saçlarınızı örmeden de bu topuz modelini uygulayabilirsiniz. Çok uzun olmayan ve dalgalı saçları ensede dağınık şekilde tel tokalar ile tutturun ve bir form kazandırın. Bu da oldukça güzel bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Eğer daha özenli bir görüntü istiyorsanız bunun için saç aksesuarlarını tercih edebilirsiniz. Bu saç modelinizi daha alımlı göstermeye yarayacaktır.

Dağınık saç modelleri elbette sadece topuz modellerinden oluşmuyor. Daha farklı dağınık modeller de mevcut. Bunlardan bir tanesi de kısmen açık olan saç modeli. Saçınızın ön kısmını daha sade bir şekilde toplayın. Arkada ise saçların açıkta kalmalarını sağlayın. Ön tarafı toplarken başın üst kısmında küçük bir toplama yapabilirsiniz. Bu genç bir görüntü verecektir. Arka tarafta kalan saçları ise kırık fön ve benzeri bir uygulama ile dağınık görüntüye sokabilirsiniz.

Bir diğer alternatifiniz ise son dönemlerin en trend saç modellerinden bir tanesi olan örgü modellerinin dağınık hali. Bu şekilde bir modeli elde etmek için ise saçlarınızı arka ense kısmında hafif gevşek şekilde örün. Özellikle yana doğru örebilirsiniz. Daha sonra ördüğünüz saç tutamını hafif çekiştirerek gevşemesini sağlayın. Şakak kısımlarında da hafif saç tutamlarının dışarı çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede dağınık görüntü pekişmiş olacak. Elde etmiş olduğunuz saç modeli günlük kullanım için ideal olacaktır. Özellikle salaş kıyafetler ile şık bir görüntü vermeniz için bu modeli kullanabilirsiniz.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular