Saç Modelleri
Dalgalı Saç Modelleri ile Havalı Görünüm Galeri için tıklayın

Dalgalı Saç Modelleri ile Havalı Görünüm

26 Haziran 2017

Dalgalı saçların yeri herkes için apayrıdır. Dalgaların romantik duruşu, yüze verdiği güzel enerji hiç şüphesiz tartışılmaz. Özellikle kullanım açısından da birçok avantaj sağlar. Her şeyden önce doğal olarak dalgalı saçlara sahip iseniz hiçbir model uygulamasanız bile günlük şıklığı sağlayabilirsiniz. Saçlarınız açık iken özensiz ve basit görünmez. Bakımlı olduğunuz ve saçlarınızı aksatmadığınız sürece sadece hafif bir şekillendirme sayesinde çok hoş görünümleri garanti edebilirsiniz. Hal böyle olunca dalgalı saçların yerini hiçbir şey tutmuyor.


Doğuştan var olan dalgalara sahip olabileceğiniz gibi kendiniz de dalgalı saç yapabilirsiniz. Bildiğiniz gibi bunun en makul yöntemi maşa uygulaması. Alacağınız kaliteli bir maşa ile saçlarınızı kısa sürede dalgalara kavuşturabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken şey maşanın ucunun kalın olması olacaktır. Kalın bir maşa ile gayet doğal duran dalgalar elde edersiniz. Ancak daha dar uçlu bir maşaya sahipseniz dalgalarınız çok daha küçük ve yapay duracaktır. Ancak bunda da çözüm için maşa uygulamasını daha kısa süreli tutar ve daha sonra saçlarınızı bozarsanız doğal görüntüye yaklaşabilirsiniz.

Dalgalı modeller çeşitli alternatifler sunuyor. Saç diplerinden itibaren dalgalara sahip olan saçlar oldukça hacimli duracaktır. Bu şekilde bir model istiyorsanız maşadan çok kalıcı işlemler uygulatabilirsiniz. Su dalgası yaparsanız hiçbir zahmete girmeden her gün dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz. Kalıcı su dalgası uygulaması da aslında bir perma işlemidir. Perma için sarılmada kullanılan ürünlerden en büyük olan kullanılarak kalıcı dalgalar elde edilebilir.

Peki ne tarz modeller dalgalı saçlarda daha güzel netice verir. Aslında oldukça fazla alternatif var. Normalde kullanılan modellerin birçoğu dalgalı saçlarda da kullanılabilir. Ancak en ideallerinden bahsedecek olursak dalgalı saçlarda katlı kesimlere değinmeliyiz. Katlı kesimler bilindiği gibi aslında saçlara hacim vermek için kullanılır. Kıvırcık saçlarda katlı kesimler fazla kabarık ve şıklıktan uzak bir görüntü verebiliyor. Ancak dalgalı saçlarda katlı kesimler gayet hoş hareket kazandırıyor. Özellikle hafif dalgalı saçlara sahipseniz ve bunu biraz değiştirmek, hareketlendirmek istiyorsanız katları tercih etmelisiniz. Ancak katlı kesimden kastımız fazla sık ve çok katlı modeller değil. Daha hafif ve daha az katlar dalgalı saçlar için ideal olacaktır.

Dalgalı saçlarda estetik ve farklılığı yakalamak için kullanabileceğiniz en kolay ve şık yollardan biri de perçem kullanımı. Dalgalı saçlarda sağda ve solda kulak hizasına kadar gelen perçemler oldukça tatlı bir hava kazandırıyor. Diğer bir alternatif de kakül. Kaküller yine aynı katlarda olduğu gibi kıvırcık ve fazla kabarık saçlarda tercih edilmez. Ancak su dalgası diye bildiğimiz dalga modelinde oldukça hoş görünebilmektedir. Kakül seçiminde yüz şeklinizi de dikkate alarak tercih yapmalısınız. Alnı geniş biri iseniz tam kakül tercih edebilirsiniz. Yan kakül de alnı kısmi olarak kapatan bir başka kakül alternatifi. Bunlarda da hafif dalgalar olacağından zaten tam düz durmayacaktır. Size tavsiyemiz siz de kaküllerinizi düzleştirmeyin. Bu görüntü yapay bir görüntü olacaktır.

Dalgalı saçlar için verebileceğimiz örnek modellerden bir tanesi de daha çok kısa, orta uzunluktaki saçlar için. Saç modasının sevilen modellerinden olan bob kesimi uygulayabilirsiniz. Özellikle kulak altı hizasında ya da omuzlara kadar uzunlukta dalgalı saçlarınız varsa bob kesim yaptırabilirsiniz. Bob kesim saç modelinde eğer dalgalı saçlar için uygulanacaksa uzunluğu biraz daha fazla tutmak ve asimetriyi daha hafif tutmak ön planda olmaktadır. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece siz de rahatlıkla bob modelini kullanabilirsiniz.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular