Saç Modelleri
Doğal Saç Modelleri İle Genç ve Fresh Görünüm Galeri için tıklayın

Doğal Saç Modelleri İle Genç ve Fresh Görünüm

20 Haziran 2017

Saç modeli seçiminde doğaldan yana olmak sizi genç ve fresh gösterecek etkenlerin başında geliyor. Doğal olmak her açıdan avantaj sağlar. Genç göstermesinin yanı sıra konforlu olması da büyük bir artı olacaktır. Yapay, boyalı ve kaynaklı bir saça sahip olduğunuzu düşünürseniz bu saçlar için ciddi bir bakıma ihtiyaç duyacaksınız. Ancak doğal saçların bakımı diğerine kıyasla çok daha kolay ve pratik olacaktır. Doğal saçlar hakkında daha detaylı bir inceleme ve model önerileri vereceğiz.


Doğal saç denildiğinde akla ilk gelen şey boyasız saçlar olacaktır. Boya uygulaması saçları yıpratan bir etken. Ayrıca kendi saç renginiz farklı bir ton olduğu için saçlarınızı boyadıktan sonra kısa süre içerisinde diplerden kendi renginiz çıkar ve düzenli boya tekrarı yapmadığınız sürece bu kötü bir görüntü elde etmenizi sağlar. Boyasız saçlar ise çok daha avantajlı olacaktır. Ancak saçlarınızın rengi ile ilgili bir değişiklik istiyor ve bu değişikliğin doğalmış gibi görüntü sağlamasını istiyorsanız o zaman daha farklı bir seçim yapmanız gerekiyor.

Doğal Saç Modelleri resim galerisi

Saç modellerinde hem boyalı hem de daha doğal bir görüntü elde etmeniz için boya rengini seçerken dikkat etmelisiniz. Bu konuda kendi saç renginiz sizin için bir referans olacaktır. Örneğin kendi saç renginiz koyu kahverengi ise ve saçlarınızı sarı yaptırırsanız bu asla doğal olmayacaktır. Ancak karamel tonları ve daha açık kahve tonları ile boyama yaparsanız bu çok daha doğal bir görüntü verir. Kendi saçlarınız uzayıp rengi çıktığında problem olmayacağı gibi aynı zamanda röfle gibi uygulamalarda da bu renkler birbiri ile uyumlu ve doğal görünecektir. Saç kesiminde doğallığı sağlamak için ise yapmanız gereken marjinal kesimlerden uzak durmak olacaktır. Bob kesimi bir saç kendi renginizde bile olsa fazla modern olduğu için doğal algısı oluşturmaz. Ancak daha sade kesimler, katları az olan modeller daha doğal bir algı oluşturmak için işe yarayacaktır. Düz bir saçı fazla kıvırcık kullanırsanız ya da düzleştirme işlemi uygular fazla düz ve hacimsiz saçlar elde ederseniz bu da aynı şekilde yapay görünecektir. Doğal durması için bunlardan uzak durmanız gerekiyor. Doğal şekillendirmeler arasında ise örneğin hafif dalgalar tercih edilebilir. Su dalgası bu açıdan avantajlı olacaktır. Bunun dışında yandan ayrılmış bir saç modeli de her zaman için çok daha doğal görünecektir. Uzunluk konusu da aynı şekilde yapay durabilecek diğer bir nokta. Doğal bir görüntü hedefliyorsanız saçlarınıza asla kaynak ve benzeri olan yapay uzatma işlemlerini uygulamayın. Bu işlemler doğal renginizde bile kullansanız sizi doğal göstermeyecektir.

Gelelim doğal saç modellerine. Günlük olarak kullandığınız modeller ile de doğal  ya da yapay algısı oluşturabilirsiniz. Doğal bir model ısıl işlem uygulanmamış bir saça yapılan pratik bir uygulamadır. Örneğin saçlarınızda örgü modellerini deneyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi son sezonların en popüler saç trendlerinden bir tanesi örgüler. Örgü kavramı geleneksel bir anlam da ifade ettiği için doğal çağrışımını otomatik olarak yapıyor. Siz de çeşit çeşit örgü modellerinden bir tanesini seçin ve size yakışanı yapın. Doğal görüntü sağlamak için çok kestirme bir yol. Örgü yaptığınızda aralardan çıkışan ve tüleren saçlar da doğal görünecektir.

Bir saç modelini doğallıktan uzaklaştıracak temel etkenlerden bir tanesi de jöle ve benzeri ürünlerin kattığı görüntüdür. Eğer saçlarınızda bu tarz ürünleri kullanıyorsanız bir an önce hayatınızdan çıkarmanızda fayda var. Bildiğiniz gibi saç sabitleştirici ürünler saça parlaklık ve daha farklı bir görüntü kazandırır. Bu görüntü saçları olabildiğince yapay gösterecektir. Bunun yerine sabitleştirici kullanmayı gerektirmeyecek kadar sade modelleri tercih edebilirsiniz.

Doğal modeller arasında örneğin dağınık topuzları kullanabilirsiniz. Ensede bir araya getirilmiş saç tutamlarını toka ile sabitleyin. Bu model birçok ortamda sizi idare edebilecek ve aynı zamanda fazlası ile doğal duran bir modeldir. Bunun dışında at kuyruğu da kullanılabilir. Bu sezon at kuyruğunu daha aşağıda ve gevşek yapmak oldukça popüler. Bu model ayrıca fazlası ile doğal algısı da oluşturmanıza yarayacaktır. Siz de günlük hayatınızda bu tarz bir model tercih ederek hem konforlu olabilir, hem de doğal görünebilirsiniz.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular