Saç Modelleri
Düğünlerde Kız ve Erkek Çocuklar İçin Saç Modelleri Tavsiyeleri Galeri için tıklayın

Düğünlerde Kız ve Erkek Çocuklar İçin Saç Modelleri Tavsiyeleri

25 Mayıs 2017

Özenli ebeveynler için çocuklarının her ortamdaki görünümleri son derece önemlidir. Özel günler ve düğünler için de aynı durum söz konusu. Düğünlerde çocuğunuz için yapacağınız her seçim son derece önemlidir. Saç modeli seçimi de ilk sıralarda yer alıyor. Çocuklarınız için yapmış olacağınız saç modeli seçimi hem onun kimliğine uygun bir seçim olmalı hem de yaşına hitap etmelidir. Ayrıca dayanıklı olması ve konforlu olması da çok önemlidir.


Çocuğunuz için yapacağınız en ideal saç modellerinden bir tanesi balerin topuzudur. Topuz saç modeli çok esnek bir modeldir. Uygulanış tarzına göre çocuklara da uyum sağlayabilir, yaşlı bir bayana da. Çocuklar için saç topuzunun formu son derece önemlidir. Onlara kadınsı bir model yapmaktan uzak durulmalıdır. Yapacağınız modelin çocuksu ruhuna uyum sağlamasına dikkat edin. Öncelikle saçları başın arka üst kısmında sıkı sıkıya toplamalı, ardından saç tutamını bu toplama noktasının çevresinde dolandırmalısınız. En sonda ise bu saçı sabitlemeniz gerekiyor. Sonuç olarak elde ettiğiniz model çocuğunuz için uygun olacaktır. Ancak topuzun başın üst kısmında olmasına dikkat etmelisiniz. Alt kısmında yapılmış olan topuz modeli çocuklar için uygun bir görüntü oluşturmaz.

Örnek Çocuk Saç Modelleri

Örgü Modelleri; Düğünlerde kız çocuklarına yapılabilecek diğer bir model de sevimli örgüler. Kulak kısmında bir tutam saç alınarak başın üst kısmına doğru örülerek devam ettirilir. Bu örgü saçın uzunluğuna göre başın arka alt kısmına kadar devam ettirilir. Bu şekilde sevimli bir saç modeli oluşturabilirsiniz. Bu tarz bir saç modelinde örgü stilini değiştirerek daha farklı bir sonuç da elde edebilirsiniz. Balıksırtı örgü ya da Hollanda örgüsü bu noktada bir alternatif olabilir.

Örgüleri saçın farklı yerlerinde farklı şekillerde de kullanabilirsiniz. Romantik ve şirin bir model elde etmek istiyorsanız saçı salık da bırakabilirsiniz. Tam olarak salık bırakacağınız saçlar çocuğunuzu rahatsız edebileceği için bunu kısmi toplanmış şekilde de yapabilirsiniz. Bu noktada da pek çok alternatife sahipsiniz. Alternatiflerinizden bir tanesi saçın üst kısmında örülerek arka tarafa getirilen saçın arkada salık bırakılmasıdır. Bir önceki modelde olduğu gibi alın üstünde örgü yapabilir ya da şakaklardan örgüleri arkada salabilirsiniz. Bu alternatifler çocuğunuzu çok sevimli gösterecek ve düğünde güzel bir seçim yapmış olacaksınız.

Saç modelleri bilindiği gibi giyim kuşam ile de alakadar bir durumdur. Çocuklar için de bu durum aynı şekilde söz konusu. Kıyafetini ve saç modelini birbiri ile uyumlu olacak şekilde tercih etmenizde fayda var. Eğer kız çocuğunuz bir elbise giyiyor ise saç tercihinizi salık şekilde yapabilirsiniz. Ancak bunu yaz düğünleri için tavsiye edebiliriz. Eğer bir kış düğünü ise ise uzun kollu bir elbise giyeceği için saçların topuz olması çok daha isabetli olacaktır.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular