Saç Modelleri
En Beğenilen Bob Saç Modelleri 2017 Galeri için tıklayın

En Beğenilen Bob Saç Modelleri 2017

09 Haziran 2017

Bob saç modelleri yıllar önce ilk kez Victoria Beckham’ın tercihi ile ilgi gördü. O tarihten sonra da tüm dünyadan beğeni aldı ve çok sık tercih edilen modeller arasına girdi. Bob saç modeli genel olarak asimetrik bir yapıya sahip. Şakak kısımlarından birinde kısa bir kesim yapılıyor ve başın arka kısmına kadar aynı uzunlukta bu kesim devam ettiriliyor. Diğer şakak kısmına kadar bu uzunlukta devam ederken o tarafta ise daha uzun bir kesim yapılıyor. Yani önden bakıldığında tamamen asimetrik bir yapıya sahip. Model ilk çıkış hali ile tamamen bu şekilde ve kulak memesi hizasında idi. Şimdilerde ise bob saç modeli tek bir çeşit olmaktan çıktı. Birçok formda ve uzunlukta bob saç modeli mevcut.


Bob saç modellerinden ilki bahsetmiş olduğumuz kesimde ve düz formda idi. Victoria Beckham’ın da kullanmış olduğu ilk hali düz saçlar ile kesiliyordu. Şüphesiz ki bu modelin kendini en çok belli ettiği ve en iyi durduğu hali düz saçlar ile olanı. Ancak bu bir zorunluluk değil. Dalgalı saçlar ile de gayet güzel bir bob modeli ortaya çıkabiliyor. Victoria Beckham da bunu uyguladıktan sonra dünyaya dalgalı saçlar ile de bob modeli uygulamaları yayılmaya başladı. Her ne kadar düz saçlarda olduğu kadar etkili bir şekli elde etmenize yardımcı olmasa da dalgalı saçlar da rahatlıkla bob modeline elverişli olabiliyor.

Bob Saç Modellerinden Örnekler

Bob modelinde her ne kadar düz saçlar ideal görüntü oluşturur ve dalgalı saçlar da rahatlıkla kullanabilir desek de bob modelini uygulamayacak olan bir grup da her zaman var. Kıvırcık saçlar için bob modelini asla önermiyoruz. Eğer kıvırcık bir saçta bob modeli denenecek olursa asla estetik bir görüntü vermeyecektir. Zaten kıvırcık saçlıların en çok şikayet ettiği durum olan kabarma problemi saç kısaldıkça ve katlar geldikçe daha büyük bir problem halini almaktadır. Bu yüzden kıvırcık saçlıların uygulayacakları bob modeli bir fiyasko olabilir.

Bob saç modelinde bir diğer unsur da katlar. Modelin aslında tek tipmiş gibi görünse de birçok farklı detayı mevcut. Katlandırma işlemi de bu detaylardan bir diğeri. Eğer saçlarınızda bob modeli tercih etmek istiyor, ancak kat yapıp yapmama konusunda kararsızsanız karar vermeniz için ihtiyacınız olan şey fiziksel özelliklerinizi gözden geçirmek olacaktır. Öncelikle uzun yüzlü ve geniş alınlı biri iseniz kesinlikle kat kullanabilirsiniz. Katlı modeller her zaman için hacim vererek uzun yüzleri dengeler. Bob modeli gibi bir kesimde ise bu daha net bir şekilde gerçekleşir. Ancak yuvarlak ve toplu bir yüze sahipseniz mümkün olduğu kadar düz ve sade bir model uygulamasına gitmeniz gerekiyor. Ancak normal bir yuvarlaklıktan bahsediyor, yüzünüz kilolu görünmenize sebep olmuyor ise siz dilediğiniz modeli rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Bob modelinde katlardan sonra değişebilen ve yeni trend olan şeylerden bir tanesi de uzunluk. Eskiden bob modeli sadece kısa saçlarda tercih edilebilen bir model idi. Bu kanı hala yanlış sayılmaz ancak eksik. Uzun saçlarda bob modeli uygulaması yapılamıyor. Ancak orta boyuttaki saçlar rahatlıkla bob modeli saçlara sahip olabilirler. Ayrıca bu görüntü son zamanlarda kısa bob modeline göre oldukça da trend. Omuzlara kadar düşen saçlarınızda bob kesimi yaptırabilir, çok havalı bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca omuz boyundaki saçlarda dalgalar da tercih edilebiir.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular