Saç Modelleri
En Trend ve Moda Saç Modelleri Galeri için tıklayın

En Trend ve Moda Saç Modelleri

04 Temmuz 2017

Her sezon giyimde kuşamda olduğu gibi saç modellerinde de bir trend ve moda söz konusu oluyor. Bazı modeller ön plana çıkarken bazıları ise demode oluyorlar. Bu sezon da her sezon olduğu gibi bazı modeller ön plana çıkacak. Eğer modayı takip ediyor ve trendlerden önce siz haberdar olmak istiyorsanız sezonun saç modasını öğrenmekle başlayabilirsiniz. Bu yazımızda bu yılın en trend olan saç modellerinden bahsedeceğiz.


Son birkaç sezonun saç modasına göz atarsak daha çok sadelik ve doğallık ön plana çıkıyor. Uğraşılmamış ve zarif modeller ağırlıkta. Ancak bu sezon moda olacak saç modellerinde daha farklı detaylar da ön plana çıkıyor. Bunların başında örgülü saçlar yer alıyor. Klasik bildiğimiz örgü de bu modeller arasında yer almakla birlikte çok farklı örgü çeşitleri de bulunuyor. Başın üst kısmındaki sepet şeklinde olan örgü, Hollanda örgüsü, saçın arka kısmına doğru giden iki örgünün birleştirilmiş modeli ve daha birçok farklı örgü çeşidi bu sezona damgasını vuracak. Hem günlük kullanımda hem de gece abiye kullanımında sık sık göreceğiz.

Moda Saç Modelleri

Sezon modası modellerden bir diğeri de at kuyruğu. At kuyruğu her zaman var, nesi moda demeyin. Bu sezon moda olan at kuyruğu düşük at kuyruğu. Yani başın arka kısmında sıkı sıkıya toplanmış bir kuyruktan bahsetmiyoruz. Başınızın arka alt kısmında salaş bir şekilde toplanmış olan saçlar özellikle günlük görünüm için oldukça moda. Bu saç modelinde toka görünümü ise demode bir ayrıntı oluyor. Saçlarınızı topladıktan sonra alacağınız küçük bir tutamı toka etrafında döndürün ve bu görüntü kirliliğini ortadan kaldırarak daha zarif bir görüntü elde edin. Toplama işlemini yaptıktan sonra saçları sağ ve sol taraflarından hafifçe gevşeterek daha salaş ve trend bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bu herkesin bir seferde uygulayacağı bir model değil. Ancak uzun saçlarına kıyamamış ve yıllar boyu kestirmekten uzak durmuş bayanlar oldukça şanslılar. Çünkü sezon trendlerinden bir tanesi de oldukça uzun saçlar. Bildiğiniz gibi yıllardır uzun saçlar hep demode algısı oluşturdu. Ancak bu sezon bu algı tersine dönüyor. Uzun saçlar oldukça trend bir görüntü verecek. Tabii her saçı uzun olan bu görüntü elde edemeyebilir. Zira uzun saçların olması yeterli değil. Bunun yanında bakımlı olmaları ise ikinci koşul. Ancak uzun, bakımlı ve ışıl ışıl parlayan saçlarınız var ise sezon trendleri arasına girebilirsiniz. Bakımsız ve hele ki yapay, kaynak benzeri uygulamalar ile trend olmanız söz konusu olamayacaktır.

Sezonun modasında yeni modeller olduğu gibi birkaç sezondur trend olmasını devam ettiren modeller de yer alıyor. Bunlardan biri de ıslak görünümlü saçlar. Bildiğiniz gibi birkaç sezondur bu görüntü oldukça popüler. Özellikle yaz aylarında verdiği imaj oldukça iddialı. Ve bu sezon da saç modasındaki varlığını ve iddiasını sürdürmeye devam ediyor. İster kısa isterse orta ya da uzun boyutta olsun, bu saç modelleri oldukça havalı bir görüntü veriyor. Özellikle giyim kuşam ile bir araya getirerek kullanabilirsiniz.

Sezon trendlerinden bir diğeri de yine yıllar öncesinden günümüze taşınıyor. Kaküllü saçlar ve perçemli saçlar yine trend oldu. Özellikle bandana ile kullanımı yaz aylarına çok yakışacak. Saçınızda bir farklılık arayışı içerisinde iseniz öncelikle yüz ve saç şeklinizi gözden geçirin, size kakül mü daha çok yakışacak yoksa perçem mi öğrenin. Daha sonra saçlarınız ile zahmetsiz şıklığı yakalayın.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular