Saç Modelleri
Erkek Çocuklar İçin Birbirinden Farklı Saç Kesim Modelleri Galeri için tıklayın

Erkek Çocuklar İçin Birbirinden Farklı Saç Kesim Modelleri

06 Haziran 2017

Erkek çocukları için genelde tek tip saç modeli uygulanır. Ancak şimdilerde bu durum yavaştan değişime uğramaya başladı. Tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da farklı farklı saç modelleri mevcut. Siz de bir ebeveyn olarak çocuğunuzun görünümüne özen gösteriyor, ona özel ve daha farklı bir model tercih etmek istiyorsanız biraz arayışa girmeli ve oğlunuz için ideal olan saç modelini bulmalısınız.


En çok tercih edilen erkek çocuk saç modeli elbette kısa modeller. Gün içerisinde sürekli hareket halinde olan çocukların rahatını düşünecek olursak kısa modeller her zaman için bir adım önde oluyor. Ama kısa olması tek tip olması anlamına gelmiyor. Dilediğiniz tarafı kısa, dilediğiniz tarafı ise uzun tutarak siz de çocuğunuza özel olan modeli elde edebilirsiniz. Kaküllerini kısa mı yoksa uzun mu kullanacaksınız, arkası hangi uzunlukta olacak gibi sorulara cevap vererek ideal modeli oluşturabilirsiniz. Ancak asla uç modeller kullanmamalısınız. Bu modeller çocuğunuzdan çok sizin zevkinizi yansıtacağı için büyüdüğünde size memnuniyetsizliğini belirtebilir.

Erkek Çocuk Saç Modelleri

Son dönemlerde yetişkin erkekler kullanılan modeller çocuklar için de uyarlanıyor. Bilindiği gibi son dönemlerde erkek saç modasında üç numara saçlar çok popüler. Haliyle erkek çocukları için de böyle bir moda söz konusu. Eğer çocuğunuzun yüz hatları dengeli ise, fazla kemikli ya da çok yuvarlak bir yüzü yoksa siz de üç numara saç modelini oğlunuza uygulayabilirsiniz. Bu doğal model çocuğunuza da çok yakışacaktır.

Yetişkin modasındaki her modelin çocuklarda da bir yansıması var. Bir diğer popüler erkek saçı modeli de dünyaca ünlü starların kullanması ile hayatımıza girmiş olan, yanları kısa tepesi uzun olan saç modeli. Bu saç modeli de çocuklara uygulanabilen bir model. Eğer oğlunuzun havalı görünmesini, küçük yaşlardan bir ikon olmasını hayal ediyorsanız bu modeli uygulayabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Bu saç modeli doğal hali ile çok şık görünmeyebilir. Daha çok bakımlı şekli ile güzel görünmektedir. Bu yüzden oğlunuzun saçları konusunda ona yardımcı olmanız ve şekillendirme işlemini sizin yapmanız gerekecek.

Eğer kısa saçlar konusunda ısrarcı iseniz yukarıda tavsiye etmiş olduğumuz saç modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Ancak sadece kısa saçlı modeller yok. Uzun saçlı modeller de erkek çocuklarında uygulanabiliyor ve çok şık sonuçları beraberinde getiriyor. Örneğin en son bahsetmiş olduğumuz modeli uzun saça uyarlayabilirsiniz. Yanları kısa tepesi uzun olan saç modelinde saçı daha da uzun bırakarak şekillendirebilirsiniz. Özellikle dalgalı saçlara sahip olan erkek çocuklarında bu model oldukça iddialı görünecektir.

Daha sade bir model arayışı içerisinde iseniz o zaman düz kesimlere yönelmenizde fayda var. Bunun için çocuğunuzu rahatsız etmeyecek uzunluktaki modeller tercih edilmeli. Düz saçlı erkek çocuklarında çene hizasındaki modeller güzel görünecektir. Ancak kakül kısmını daha uzun bırakabilirsiniz. Bu sayede daha havalı bir görüntü elde edilecektir.

Çocuğunuzun saçlarını kesmeden önce onun fiziksel özelliklerini de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Saçlarının rengi, yüzünün hatları ve başının şekli de saç modeli seçimi konusunda belirleyici olacak etkenlerdir. Bu yüzden model seçimi konusunda acele etmemelisiniz. Ayrıca onun da fikrini almak gerektiği asla unutulmamalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Bablofil dedi ki:

    Thanks, great article.

    1. Ahmet Kekilli dedi ki:

      Your welcome.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular