Saç Modelleri
Erkekler İçin Seçtiğimiz Uzun Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Erkekler İçin Seçtiğimiz Uzun Saç Modelleri

03 Haziran 2017

Erkek saç modasında uzun saç her zaman için var olan bir saç modeli. Her ne kadar son dönemde üç numara traşlar, kısa saçlar moda olsa da uzun saç da her zaman için beğenilen modeller sunmaya ve sevenleri tarafından kullanılmaya devam ediliyor. Uzun saç modelleri de sürekli olarak değişim gösteriyor. Genel olarak benzer bir çerçevede devam etmekle birlikte yeni modeller ekleniyor, detaylar öne çıkıyor ve bazı modeller de arka planda kalıyor.


Erkek saç modasında popüler olan uzun saç modellerinin başında asimetrik kesimler geliyor. Bildiğiniz gibi son dönemin en popüler erkek saçlarından bir tanesi şakakları keserek üst tarafı biraz daha uzun bırakmak. Siz bunu uzun saça uyarlamak istediğinizde ise yapmanız gereken üst tarafı tamamen uzun tutmak olacak. Ancak bu şekli ile saçınızı salık kullanmanız ne yazık ki mümkün değil. İşte bu modelin en büyük dezavantajı bu. Ancak bunu göz ardı edebilirseniz toplu şekli ile kullandığınızda çok trend bir model olduğundan emin olabilirsiniz. Dilerseniz arkada at kuyruğu yapabilir, dilerseniz de bu kısmı küçük bir topuz olarak tercih edebilirsiniz. Her iki durumda da çok havalı bir model olacaktır.

Erkek Uzun Saç Modelleri

Gelelim bir diğer modele. Bu da tek taraflı bir asimetri sağlıyor. Bir önceki modelde bahsettiğimiz şakak bölümlerinin her ikisi de kısa kesilerek sadece üst taraf uzun bırakılıyor idi. Ancak bu modelde tek taraftaki şakak bölümü ince tıraş ediliyor. Diğer bölümleri ise uzun tercih ediliyor. Burada da eğimli bir uzunluk geçişi yaparak saçlarınızı açık olarak kullanabilirsiniz. Bu modelin avantajı hem açık şekilde hem de toplu olarak kullanılabiliyor olmasıdır.

Buraya kadar bahsetmiş olduğumuz erkek saç modelleri popüler olan ve ilgi çekici olanı tercih etmekten hoşlanan beyler için. Ancak daha çok klasik ve daha sade bir görüntü de sizin tercihiniz olabilir. İşte bu noktada da daha sade modeller kullanacaksınız. Uzunluğa karar vermek model tercihinizdeki ilk aşama olacaktır. Çok uzun bir model istiyorsanız artık bu tarzda kesimlerin azaldığını bilmeniz gerekiyor. Bir dönem oldukça popüler olan uzun saçlar şimdi neredeyse yok denecek kadar az. Etrafımızda hiç böyle erkekleri görmüyoruz. Daha çok uzunlukları orta seviyede olan modeller tercih ediliyor.

Orta boydaki saç modellerinde ise düzden ziyade dalgalı saçlar daha ideal bir görüntü verilmesini sağlıyor. Düz saçların uzun hali ile kullanımı zor olabiliyor. Ancak yine de düz saçlara sahip iseniz ve uzun kullanmak istiyorsanız buna engel teşkil eden bir durum elbette yok. Kullanacağınız model size saçları toplama imkanı da sağlayacaktır. Eğer toplu görüntüyü seviyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz.

Dalgalı saçlara sahip iseniz çok avantajlı olduğunuzu söyleyebiliriz. Dalgalar birçok modeli uygulama ve kullanım kolaylığı sağlıyorlar. Dilerseniz açık olarak kullanabileceğiniz gibi toplu olarak da güzel görünecektir. Kesim modellerinde ise hafif katlı şekilde bir kesim sizin için çok daha güzel bir görüntü verecektir. Ön kısımları biraz daha kısa kestirmenizde fayda var. Bu şekilde günlük kullanım için daha konforlu olacaktır.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular