Saç Modelleri
Eski Yılların Modası Örgü Saç Modelleri Geri Döndü Galeri için tıklayın

Eski Yılların Modası Örgü Saç Modelleri Geri Döndü

30 Mayıs 2017

Saçlarda örgü modası çok eski yıllardan günümüze geri döndü. Birkaç sene öncesinde örgülü saçlar demode bir algı oluştururken şu sıralar oldukça popüler ve trend. Örgülü saç modelleri bayanların saçlarına fazlasıyla estetik ve romantik bir görüntü katıyor. Birçok artısı var. Öncelikle çok sayıda alternatifi olması son derece önemli. Çeşit çeşit stillerde örgüler, farklı uygulamalar söz konusu. Bunun dışında siz kendi modelinizi de rahatlıkla oluşturabiliyorsunuz.


Bunun dışında bir diğer artısı ise her ortam için uygun olabiliyor olması. Örgülü bir at kuyruğu ile birlikte bir spor salonuna gidebilir, okula ya da işe gidebilirken örgü modelli bir ense topuzu ile abiye bir kıyafet giyerek bir düğüne de gidebilirsiniz. Örgülü saç modellerinin hem çeşit hem de kullanım alanları açısından sunmuş olduğu bu fazlası ile geniş olan yelpaze örgülü saçları bayanlar için vazgeçilmez kılıyor.

Örgülü saç modellerinde en popüler olanlardan bir tanesi sepet örgü de denilen bir model. Bu modelde başın alın bölgesinin üzerindeki saçlar yatay olacak şekilde örülüyor ve arkaya dolandırılıyor. Bu modelde dilerseniz saçları topuz olarak yapabilir, dilerseniz de arkada salık bırakabilirsiniz. Bu modelin önden sağladığı görsellik çok romantik bir hava katıyor ve sahibini romantik bir ruha büründürüyor.

Örgü Saç Modellerinden Örnekler

Ense Topuzları; Ense topuzları son dönemlerde abiye kıyafetler ile birlikte kullanılışı ile bayanların gözdesi konumunda. Dilerseniz önden gelen örgü tutamlarını ensede hafif şekilde tutturabilirsiniz. Bu sayede hafif dağınık bir topuz elde edeceksiniz. Bunu yaparken önden gelen saç tutamlarının sadece belirli bir kısmını örebilir, bir kısmını düz bırakabilirsiniz. Elde edeceğiniz model hem uğraşılmamış hem de şık bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Bir diğer örgülü saç modeli de başın arka alt kısmında örülen tek bir örgü. Bunu çok klasik bir şekilde kullanabileceğiniz gibi daha farklı şekillere de sokmanız mümkün. Örneğin günlük ve salaş bir kullanıma göre örgünüzü de özelleştirebilirsiniz. Saçınızı normal şekilde ördükten sonra örgülü kısımları ellerinizle biraz genişletin. Sağ ve soldan tuttuğunuz parçaları hafifçe genişleterek düzenli olan örgüyü bozun. Bu sayede çok daha salaş ve trend bir görüntü elde edeceksiniz. Bu modeli kullanırken şakak kısımlarından da birkaç ince saç tutamını ayırırsanız farklı bir detay daha elde etmiş olacaksınız.

Örgü stillerinde de bilindiği gibi çok sayıda çeşit var. Klasik örgü dışındaki örgü stillerinden de tercih edebilirsiniz. Balıksırtı modeli yıllar geçse de eskimeyen ve şık olmaya devam eden bir model. Saçlarınızı arkada sıkı bir balıksırtı örgü yapabilirsiniz. Bu model saatler boyunca dayanıklılığını koruyacak ve sizi gün içerisinde rahat ettirecektir. Ayrıca birçok ortama uyum sağlıyor olması da büyük bir artı.

Örgü stillerinden bir diğeri ise Hollanda örgüsü diye bilinen eklemeli örgü. Bu modelde uygulama klasik örgülere göre daha farklı şekilde yapılıyor. Klasik örgü gibi başlıyorsunuz ve örgüye devam ederken  bir taraftan sürekli yeni saç tutamları alarak ekleme yapıyorsunuz. Bu model görüntü itibari ile diğerlerine nazaran çok daha farklı ve çok daha şık görünüyor. Uygulaması ilk bakışta zor gibi görünse de el pratikliği kazandıktan sonra oldukça kolay. Salık saçların üst bölümünde görsel şıklık katmak için, farklı bir örgü modeli yapmak için Hollanda örgüsü modeli ideal bir seçim olacaktır.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular