Saç Modelleri
Farklı Açılardan Kısa Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Farklı Açılardan Kısa Saç Modelleri

30 Haziran 2017

Kısa saç kullanmayı sevenler için bu vazgeçilmez bir hal alıyor. Birçok açıdan kısa saç alternatiflere sahip. Öncelikle sağladığı konfor paha biçilemez. Gün içerisinde kolay kolay bozulmayan, bozulsa da kısa sürede ve basit birkaç hamle ile kendine gelebilen, kullanımı kolay olan ve sahibini kesinlikle rahat ettiren bu saç modeli adeta hayatı kolaylaştırıyor. Bazıları modellerinin kısıtlı olmasından yana şikayetçi olsa da aslında biraz uğraş ile kısa saçlılar da kendilerine has bazı saç modelleri uygulayabilirler. Şimdi kısa saç kesim ve modellerinden bahsedeceğiz. Kısa saç kestirmeye karar vermişseniz vermeniz gereken bir karar da hangi boyutta kestireceğiniz olacaktır. Omuzun hemen üzerinde biten bir saç modeli tercih edebilirsiniz. Bunun için birkaç alternatifiniz var. Bunlardan ilki küt bir kesim. Bu modeli kullanmak biraz zor olabilir. Ancak güzel bir kullanım ile de çok farklı bir görüntü elde edebilirsiniz. Katsız, küt ve kısa bir saç devamlı olarak fönlü gibi durmayı isteyecektir. Eğer ben bakım yapmakta zorlanmam diyorsanız bu model sizin için uygun olabilir.


Daha kolay kullanıma sahip bir saç istiyorsanız yine aynı uzunlukta, ancak daha yumuşak geçişli bir saç modeli tercih edebilirsiniz. Bunun için katlar yardımcınız olacaktır. Katları fazla kısa tutmadan belirli bir ölçüde saça hareket kazandırılabilir. Bu katlar zaten kısa boyutta olan saçlarınıza sanki dalgalıymış gibi bir hava verecektir. Katlara yer verdiğiniz bu modelde hafif yan perçem de güzel duracaktır. Saçların geçişini yumuşatacak olan bu model hemen herkese ve her yaşa yakışabilecek ve oldukça makul bir model. Ayrıca uzunluk itibari ile de kulağın altında kaldığı için farklı modeller uygulamak için de gayet müsait.

Kısa Saç Modellerinden Örnekler

Kısa saç modellerinde popüler olan bir model ise elbette ki önü uzun arkası kısa olan modeller. Bob modeli ile ilk kez hayatımıza giren bu saç tarzı zaman içerisinde çok beğenildi ve kullanıldı. Aynı zaman diliminde ise bu saç stili kendine has şekilde özelleşmiş oldu. Çok farklı boyut ve tiplerde saç kesimlerini görebiliyoruz. Bob modelinde uzunluk tamamen size kalmış. Ancak asimetrik mi yoksa simetrik mi bir görüntü istediğinize ise siz karar vereceksiniz. Asimetrik görüntüde başın sağ ve sol bölümlerinden biri diğerine göre daha kısa kesilir. Arkada ise buna paralel bir kısalık söz konusu olacaktır. Bu modelde uzun olan kısım salık bırakılır ve kısa olan taraf ise kulak arkasında kullanılır. Bu model oldukça iddialı ve yüz hatlarınızı ön plana getirecek bir modeldir.

Daha kısa olan saç modelleri ise daha çok farklı olmayı seven ve özgüven sahibi bayanlara hitap ediyor. Kulak hizasının üst kısmında kalacak kadar kısa olan saç modelleri yüz hatlarını fazlasıyla ön plana çıkardığı için bu modelleri daha çok kendine ve yüzüne güvenen bireylere tavsiye ediyoruz. Ayrıca bu model yuvarlak yüzlü bireylerin kullanması açısından da biraz riskli. Saç kesimi gereği yuvarlak gibi görünen bu saç modeli bir de yuvarlak bir yüze uygulanırsa sonuç çok hoş olmayabilir.

Erkeksi olan saç kesimlerinde ise tamamen özgürsünüz. Dilerseniz arkayı biraz daha uzun bırakabilir, dilerseniz herhangi bir kısımda asimetri uygulayabilirsiniz. Şakak bölümlerinde olan saçların bir kısmını kazıtmak bir alternatif olabilir. Ya da tıpkı erkek modasında olduğu gibi başın üst kısmında olan saçları uzun bırakıp buraya hareket kazandırabilirsiniz.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular