Saç Modelleri
Fransız Kadınların Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Fransız Kadınların Saç Modelleri

21 Haziran 2017

Saç modasında bazı ülkelerin tercihleri ve o ülkedeki bayanların kullanmış olduğu saç modelleri ön plana çıkıyor. Bu saç modelleri ise dünya çapında beğeniliyor ve popüler oluyorlar. Fransız kadınların kullanmış olduğu saç modelleri de dünyadaki kadınlara referans oluyor. Fransız saç modelleri özellikle romantik ve kendine has yapısı ile birlikte çok şık alternatifler arasında yer alıyor. Şimdi Fransız saç modellerinin en güzellerini biraz daha yakından inceleyelim.


Fransız saç modelleri özellikle düz saçlar için alternatif oluyor. Düz saçlar için özel şekillendirmeler ile modeller oluşturuluyor. Fransız saç modellerinde saçlar özellikle yandan ayrılıyor. Yandan ayrılması ile modellerin havası değişiyor ve klasikten uzaklaşıyor. Düz ve açık kullanımda ön kısımdaki saçlarda içe dönük olacak şekilde daha kısa görünüm kazandırılıyor. Bu sade hali ile kullanılan bir Fransız saç modeli.

Farklı topuzlar da Fransız saç modelleri arasında dikkat çekiyor. Ense topuzları Fransız modelleri arasında yer alıyor. Ancak klasik anlamda topuzlardan çok daha farklı görünüme sahipler. Sık kullanılan modellerden bir tanesi düz saçlarda kıvrımlı uçlar oluşturularak elde edilen ense topuzu. Bunun için saçın üst kısımları sıkı ve düz şekilde sabitleniyor. Arkada ise daha hacimli bir görüntü oluşturulması için dalgalar oluşturuluyor. Bu dalgalar ise küçük tel tokalar ile ensede sabitleniyor. Bu görünüm en klasik Fransız saç modellerinden bir tanesi.

Diğer bir model ise daha üst kısımda yapılan bir topuz. Bunun için ise örgü detayı kullanılıyor. Başın üst kısmında alınan saçlar arkaya doğru balıksırtı şeklinde örülüyor. Daha sonra at kuyruğu yapar gibi toplanan saçlar tepede hafif dağınık şekilde kendi etrafında dolandırılıyor. Bu model yapılırken özellikle saç içerisinde görünmeyecek tel tokalar tercih edilmeli. Dilerseniz saçın üst kısmında yapabileceğiniz gibi daha altta da yapabilirsiniz. Eğer saçlarınızda katlı bir kesim tercih edilmişse bu model daha başarılı ve estetik duracaktır.

Fransız saç modelleri arasında dünyaca ilgi gören bir model de Fransız at kuyruğu modeli. Fransız at kuyruğu klasik anlamda at kuyruğu modelinden oldukça farklı bir model. Bu modelde aynı balıksırtı örgüye başlanır gibi bir başlangıç yapılıyor. Özellikle artımlı olarak gitmesi gerekiyor. Başlangıç yeri ise başın arka üst kısmı. Bu şekilde örmeye başlandıktan sonra başın arka alt kısmında bir toka ile at kuyruğu yapılıyor. Bu modelde toka görünümünü kaldırmak için kuyruktan bir tutam alınarak toka etrafında dolandırılır. Model bu şekilde tamamlanır. Fransız at kuyruğu modelini dilerseniz sıkı sıkıya ya da daha gevşek uygulayabilirsiniz. Bu sezon aşağıdan yapılan at kuyrukları oldukça trend olacak. Siz de bu modeli uygulayarak farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Fransız saç modelleri oldukça modern detayların kullandığı modellerdir. Ancak bu modernliğin yanında bir de vintage havaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin dalgalar da Fransız saç modasında önemli bir yer tutar. Ancak bizim anladığımız anlamda baştan uca tamamen dalgalı ve upuzun saçlardan bahsetmiyoruz. Daha zarif ve üstleri düz kesim, alt kısımlarında hafif bukleli saçlar Fransız saç modasında önemli bir yer tutuyor.

Krepeli topuzlar da Fransız saç modelleri arasında yer alıyor. Ancak krepe yaparken kesinlikle abartıdan uzak ve zarif detaylardan bahsediyoruz. Hafif perçemli modeller de Fransızlar tarafından tercih ediliyor. Kaküller ise oldukça kısa yapısı ile özellikle genç kızların gözdeleri arasında yer alıyor. Saç renkleri ise genelde tek renk ve sade olarak tercih ediliyor.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular