Saç Modelleri
Günlük Etkinlikler için Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Günlük Etkinlikler için Saç Modelleri

29 Haziran 2017

Gün içerisinde hem şık görünen hem de evden çıkmadan önce kolayca uygulanabilecek saç modelleri her bayanın isteğidir. Günlük bir modelin aynı zamanda çabuk bozulmaması ve kişiyi sıkıntıya sokup bunaltmaması da gerekir. Tüm bu noktalara dikkat ettiğimizde hem kolay ve pratik hem de gün içerisindeki konforunuzu sağlayacak modelleri sizler için eledik. Şimdi bu modellerden ve uygulanışlarından kısaca bahsedelim.


İlk modelimiz oldukça havalı ve alışılmışın dışında olan bir model. Örgülü bir topuzdan bahsedeceğiz. Özellikle uzun saçlara sahip bayanlar için kurtarıcı bir model olacaktır. Modeli uygulamak için öncelikle saçlarımızı tepeden at kuyruğu şeklinde topluyoruz. Topladıkta sonra bu kuyruğu çok sıkı olmayacak şekilde örmeye başlayalım. Örmüş olduğumuz saçı başın üzerine getirerek gevşek bir şekilde dolandırarak daire çizelim. Daha sonra bittiği noktada da sabitlemeliyiz. Ancak bu işlemi yaparken fazla göze batmayacak tel toka tercih etmelisiniz. Hem günlük ortamlarda hem de şık ortamlarda bu modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hem günlük kullanım sağlayacak hem de daha şık ve alımlı bir model mi arıyorsunuz? O zaman örgülü ense topuzu sizin için ideal bir seçim olacaktır. Bunun için öncelikle saçlara hafif bir maşa uygulaması yapmalıyız. Bu maşa uygulaması yapılmadığı taktirde model istediğimiz kadar estetik görünmeyecektir. Daha sonra saçları arka ortada şakaklardan iki tutamı ayıracak şekilde toplayalım ve bu topladığımız kısmı küçük bir topuza dönüştürelim. Daha sonra şakaklardan bırakmış olduğumuz saçları ise ayrı ayrı örelim ve arkadaki topuzun etrafında dolayalım. Tel tokalar ile burada sabitlenmesini sağlamalıyız. Bu model eğer özenli bir uygulama yaparsanız özel günlerde bile güzel bir tercih olabilir.

Günlük olarak salık bir model kullanmayı düşünüyorsanız saçlarınızı dalgalı bir forma sokarak bunu daha hoş bir hale getirebilirsiniz. Bunu basitçe yapabileceğiniz bir yöntemden bahsedeceğiz. Öncelikle saçlarınızı güzelce tarayın ve tepeden bir at kuyruğu olarak toplayın. Daha sonra elinize aldığınız kalın uçlu bir maşa yardımı ile saçlarınızın çokluğuna göre bir, iki ya da üç parça halinde maşa uygulamasından geçirin. Bu işlem bittiğinde saçlarınızı açın ve savurun. Elde etmiş olduğunuz dalgalar çok doğal ve zarif görünecektir.

Son sezonun saç modasında en popüler olgulardan biri hiç şüphesiz ki örgü. Örgü topuzlar, örgü detaylar ya da düz örgüler fazlası ile moda. Siz de eğer uzun saçlara sahipseniz bu cazip alternatifleri kullanabilirsiniz. Öncelikle farklı bir modelden bahsedelim. Saçlarınızı tarayın ve arka ortadan ikiye ayırın. Daha sonra bu iki parçayı da üçe bölerek kendi içerisinde örün. Ördüğünüz kısmı daha çok başın orta kısmına yakın olacak şekilde örmeye çalışın ki klasik bir model olmaktan çıksın. İki saç tutamını da ördüğünüzde ortaya hafif bohem bir havası olan, şık bir model çıkacaktır.

Toplu bir model istiyorsanız o zaman da at kuyruğu modelini referans alabilirsiniz. Modeli sade hali ile kullanabilirsiniz. Dilerseniz bunu farklılaştırma şansınız da var. Birinci alternatif kuyruğu bitirdikten sonra saçlardan bir tutam alıp bunu tokanın çevresinde dolamak. İkinci alternatif aldığınız bu tutamı ördükten sonra aynı şekilde dolamak. Üçüncüsü ise bu at kuyruğunu kendi içerisinde aralıklı olarak küçük tokalar ile toplayarak farklı bir model elde etmek. Sizin için hangisi cazip geliyorsa uygulayabilirsiniz. Ayrıca bu sezonun modasında daha çok başın alt kısmında bulunan ve daha salaş olan at kuyrukları var. Dilerseniz siz de bu modeli tercih edebilirsiniz.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular