Saç Modelleri
Günlük, Pratik ve Kolay Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Günlük, Pratik ve Kolay Saç Modelleri

21 Haziran 2017

Her gün evden çıkmadan önce saçlarla uğraşmak için ciddi bir vakit mi ayırmanız gerekiyor? Daha pratik ve kısa sürede yapıp çıkılabilecek hem de şık modellere mi ihtiyacınız var? Bu şartları sağlayan saç modellerini öğrenerek zamandan ciddi bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Böylece aceleniz olduğunda, saçlarınız bozulduğunda ya da acilen şeklini değiştirmeniz gerektiği durumlarda kurtarıcı olacak saç modellerine sahip olabilirsiniz. Şimdi size kolay yapılabilen ve pratik saç modellerinden bahsedeceğiz.


Eğer 20’li yaşlarınızın ortalarına gelmiş ya da daha üzerinde iseniz size önerebileceğimiz bir topuz modeli var. Bunun için başın iki tarafından birer tutam alıyor ve o tutamları başın arka kısmına doğru burarak götürüyorsunuz. Buluştukları noktada bir toka yardımı ile toplayın. Ardından kuyruk kısmını tokanın üzerine bir kat dolayın. Bu işlemi saçın uzunluğuna göre birkaç kez uygulayın ve en sonunda sabitleyin. Çok pratik ve şık bir model elde etmiş olacaksınız.

Topuzlar birçok farklı alternatif ile birlikte hayat kurtarıyor. Bu önereceğimiz topuz ise biraz daha yukarıda oluyor. Bunun için saçlarınızı at kuyruğu yapar gibi toparlayarak elinize alın ve daha sonra kendi çevresinde burmaya başlayın. En son topuz tokasından yardım almanız gerekiyor. Bu tokayı topuzu sabit tutacak şekilde ortalayarak takın. Bu modelde şakaklardan perçemler de çıkarabilirsiniz.

Aniden özel bir davete katılmanız gerekti ya da herhangi bir sebepten dolayı daha şık görünmeniz gerekiyor. İşte bu noktada ise yapmanız gereken daha şık ve pratik bir model olacak. Dalgalı bir saç modeli işinizi görecektir. Öncelikle bunu iki farklı şekilde yapabilirsiniz. Saçların ön kısımlarındaki parçaları geriye doğru sarın ve arkadaki tutamları da tek tek elinize alarak hafifçe maşa tutun. Bu birinci alternatif. İkincisi ise biraz daha kolay bir yol. Bunda da öncelikle saçınızı ortadan at kuyruğu şeklinde toplayın. Topladığınız saçı maşanın etrafında birkaç kez dolandırın. Saçlarınız çok uzun ise maşa tutacağınız kısmı da ona göre ayarlayabilirsiniz. Saçlarınızdaki tokayı açtığınızda gayet doğal duran dalgalara sahip olacaksınız.

Günlük modeller için bir örnek vereceğiz şimdi de. Hem toplu olması hem de yapısı itibari ile enerjik bir görüntü katacak olan bu model için öncelikle saçlarınızı sıkıcı toplamalısınız. Bunun için yukarıda bir toplama yapmanız daha iyi olacaktır. Ardından topladığınız saçları güzelce tarayın. Birkaç santim boşluk bırakarak saçınıza bir toka daha takın. Bu işlemi ucuna kadar tekrarlamalısınız. Dilerseniz toka görüntüsünü ortadan kaldırmak için her toka takışınızdan sonra küçük bir saç parçası alarak onu tokanın etrafında dolandırabilirsiniz. Bu sayede tokalar da görüntü kirliliği yapmayacaktır.

Yapılış tarzına göre hem özel günlerinizde şık ve göz alıcı olmanızı sağlayacak, hem de günlük şıklık adına iddialı bir seçim olabilecek bir modelden bahsedeceğiz. O da ensede örgülü topuz. Son zamanların en trendlerinden olan örgülerin ense topuzuna uyarlaması da oldukça şık bir sonucu beraberinde getiriyor. Bunun için öncelikle saçınızı ortadan ikiye ayırmalısınız. Ayrılmış olan tutamların tamamen düz şekilde taranmış olması da son derece önemli. Bundan emin olduktan sonra bu iki saç tutamını da örün. Örme işlemi bittikten sonra sanki bir ipmiş gibi bu iki örgü tutamını birbirine bağlayın. Daha sonra ikinci bir bağlama daha yapın. Bundan sonra ise tel tokalar yardımı ile topuzunuzu sabitleyin. Hem kolay hem de şık olan bu model ile göz kamaştıracaksınız.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular