Saç Modelleri
Hadise’nin En Tarz Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Hadise’nin En Tarz Saç Modelleri

13 Haziran 2017

Ünlü şarkıcı Hadise herkesin de bildiği gibi sadece yapmış olduğu işler ile çok konuşulmuyor. Aynı zamanda dikkat çekici tarzı, fiziği, giydikleri ve elbette bir de saç modelleri ile oldukça fazla ilgi çekiyor ve hakkında konuşulmasını sağlıyor. Tercih etmiş olduğu saç modelleri ve saç renkleri sürekli olarak değişim gösteriyor. Ancak güzel bir fiziğe ve yüze sahip olduğu için her zaman tercih ettiği modelleri hakkı ile kullanmayı ve taşımayı başarıyor. Şimdi bu yazımızda Hadise’nin saç modellerine biraz daha yakından bir inceleme yapacağız.


Öncelikle Hadise’nin daha önce kullanmış olduğu saç renklerine değinelim. Hadise genel olarak çoğunlukla sarı tonları kullanmayı sevse de birçok farklı tonu da denemiş biri. Balköpüğü en çok kullandığı saç rengi. Aynı zamanda platin sarısı, sütlü kahve ile de oldukça uzun süre kullandı. Bir dönem koyu saça merak saran Hadise siyah saç bile denedi ancak bu süre içerisinde fazla beğeni almadı ve son olarak tekrar kendi ile bütünleşen sarı renk tonlarına dönüş sağladı.

Hadise Saç Modellerinden Örnekler

Hadise katıldığı programlarda ve şovlarında ciddi bir makyaj ve farklı saç modelleri tercih eder. Makyaj adına akla ilk gelen seçimi genel olarak kırmızı bir ruj olmaktadır. Kırmızı ruj kullanmayı çok seven Hadise sarı tonlarındaki saçları ile yakaladığı uyum açısından da oldukça şanslı diyebiliriz. Hadise saç modeli olarak da çok farklı seçimler tercih ediyor. Özellikle at kuyruğu, topuz modelleri en fazla tercih ettiği toplu saç modelleri arasında yer alıyor. Hadise saçlarını toplu şekilde kullandığı zamanlarda genel olarak sıkı sıkı modeller tercih ediyor. Ancak açık saçları ile de onu sık sık görebiliyoruz. Açık ve fantastik saçları ile birlikte Hadise çok daha göz alıcı görünüyor.

Hadise dendiğinde akla ilk gelen saç modellerinden bir tanesi elbette sarı ve uzun saçlar. Ancak düz saç nadiren tercih eden Hadise genel olarak dalgalı modeller kullanmayı seviyor. Hacimli saçlar onun yüz hatlarına ve tarzına çok daha iyi yakışıyor. Uzun ve dalgalı, bukleli saçlar Hadise’nin en çok kullandığı saç modeli diyebiliriz. Özellikle şovlarında, danslarında da bu hacimli ve fantastik saçlar ona ayrı bir hava bir pozitiflik katıyor.

Hadise genel olarak saçlarını önden ayırmayı tercih ediyor. Özellikle dalgalandırılmış saçları ile önden ayırması daha iyi bir seçim oluyor. Ayrıca yüz şeklini de dikkate aldığımızda ortadan ayırması bir avantaj olarak değerlendirilebilir. Dalgalı saçları ile ortadan ayırmayı tercih eden Hadise günlük hayatı başta olmak üzere zaman zaman düz saçları da kullanabiliyor. Düz saçları kullandığı zamanlarda ise ayırma işlemini yandan yapıyor.

Hadise saç kesimini ise daha çok hafif katlı şekilde tercih ediyor. Çoğunlukla dalgalı saçlar kullandığından bahsetmiştik. Bildiğiniz gibi dalgalı saçlar saçı oldukça hacimli gösteren bir modeldir. Ayrıca kat uygulaması da buna benzer bir etki gösterir. Dalgalı saçlarda katlı kesim yapılması ise hacim olayını bir kat yukarı taşır. Eğer fazla katlı kesim yapılacak olursa istenilenin tam aksine fazla kabarık ve rahatsız edici bir görüntü elde edilir. Ancak hafif kat uygulamasında uzunluklar fazla kısa tutulmadan kesilen bir saç modeli oldukça estetik ve şık bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Kısalık açısından kulak hizasını asla geçilmemelidir. Hadise de bu saç kuralları ile hareket ederek katlarını uzun ve seyrek tutuyor ve şık görüntüsünü de buna borçlu.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular