Saç Modelleri
Hem Şık Hem Pratik Yazlık Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Hem Şık Hem Pratik Yazlık Saç Modelleri

01 Temmuz 2017

Saçla uğraşmak ve onu şekillendirmek bayanların günlük hayatta en çok uğraştıkları ve en fazla şikayet ettikleri durumlardan bir tanesi oluyor. Özellikle sabah evden erken çıkılması gereken durumlarda saça şekil vermek oldukça zor bir durum. Bunun için fazla vakit ayırmak istemiyor, daha pratik modellere ihtiyaç duyuyorsanız bu yazımızı dikkatli okumalısınız. Sizler için çok kısa sürede, pratik bir şekilde uygulanabilen saç modellerinde bahsedeceğiz.


Kolay uygulanabilecek modellere vereceğimiz örneklerden ilki çok pratik ve de günlük bir topuz modeli. Bu modeli uygulayabilmek için öncelikle saçlarınızın temiz ve bakımlı olması son derece önemli. Aslında bu nokta her model için önem kazanıyor. Eğer bakımsız saçlara sahip iseniz kolay modeller de uygulasanız istediğiniz sonucu elde edemeyeceksiniz. Modelimizin ilk aşaması sağ ve sol taraftan iki adet saç tutamını kendi çevresinde döndürerek başın arka alt kısmına kadar götürmek. Bir araya gelen saçları toplamalısınız. Daha sonra alttaki kuyruğu bu toplama noktasının etrafında bir kez döndürün. Bu sayede tokanın görünmesini engellemiş olacaksınız. Ardından bu işlemi birkaç defa daha tekrarlayın ve saçın bittiği yerde ince tokalarla sabitleyin. İşte çok pratik ve bir o kadar da şık bir model elde ettiniz.

Topuzlar günlük hayatın kurtarıcı modellerinin başında geliyor. Bir topuz modelinden daha bahsedeceğiz. Bu modeli uygulamak için de öncelikle saçlarınızı düzgün şekilde arkaya doğru tarayın ve ortada iki tutama ayırın. Daha sonra bu iki tutamı bir ip gibi düğümleyin. Bu düğümün üzerine iki adet saç tutamını sırası ile bunun üzerine ters istikamette dolayın. İnce tel tokalar ile bu saç tutamlarını sabitleyin. Bu şekilde topuz modelinizi tamamlamış olacaksınız.

Şimdi vereceğimiz saç modeli biraz daha estetik ve şık bir model. Bu model için saçlarınızı güzelce tarayın ve alın kısmından yan tarafa doğru örmeye başlayın. Bu örgüyü yaparken sadece aynı saç tutamını değil salık olan saçlardan da saç parçaları ilave ederek devam etmelisiniz. Artımlı şekilde örmeye devam edin. Bunu sadece başın bir tarafından değil iki tarafından da yapmalısınız. Daha sonra başın arka tarafında bir araya gelen bu örgüleri birbirine bağlayın. Salık ama kullanışlı bu model birçok ortamda sizin için kurtarıcı olacaktır.

Salık bir model de dalgalı bir saç modeli. Ancak bunun için saatlerce maşa yapmaya ihtiyacınız olmayacak. Çok kısa ve pratik şekilde bitireceğiniz bu model için öncelikle saçlarınızı başın arka üst kısmında sıkıca bir at kuyruğu yapmalısınız. Daha sonra bu tutamı maşa ile şekillendirin. Ardından toplamış olduğunuz at kuyruğunuzu açın ve saçlarınızı savurun. Elde edeceğiniz sonuç doğal dalgalara sahip olan biri ile aynı olacaktır. Bu modelde dalgalarınız at kuyruğu topladığınız yerden itibaren başlar. Eğer siz daha aşağıdan dalgalar istiyorsanız toplama işlemini de aşağıdan yapabilirsiniz. Böylece saçlarınızın uçlarının dalgalı olmasını sağlayabilirsiniz.

Günlük hayatta birçok bayanın en çok tercih ettiği modellerden bir tanesi şüphesiz ki at kuyruğu. Ancak bu da zaman zaman sıradan ve can sıkıcı olabilir. Yapmanız gereken şey at kuyruğu modeline farklılık katmak olacaktır. Bunun için saçlarınızı topladıktan sonra öncelikle tokayı görünür yapmak. Bunun için bir tutamı toka etrafında döndürün ve tokayı görünmez yapın. Ardından kuyruğu tarayın ve beşer santimetre aralıklar ile tekrar toplama işlemi yapın. Özellikle genç bayanların kullanabileceği bu model çok şık ve havalı bir görüntü verecektir.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular