Saç Modelleri
Her Yüz Tipine Uyan Ombre Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Her Yüz Tipine Uyan Ombre Saç Modelleri

11 Mayıs 2017

Saçlarınız sizin hem hoş görünmenizi sağlayabilir hem de kötü görünmenize neden olabilir. Bu nedenle doğru seçimi yapabilmeli ve kendinize en yakışan saç modelini bulabilirsiniz. Ombre  modeller hemen hemen her yüz tipine ve ten rengine uygun bir modeldir. Ombre modelinin temel mantığı koyu renkten açığa doğru geçiş yapmasıdır. Sizde böyle bir görüntüden hoşlanıyorsanız ya da yeni modeller denemek istiyorsanız, böyle bir uygulamayı saçlarınıza yaptırabilirsiniz. Kısa ve uzun saçlara uygulanabilen, kullanımı kolay bu saç modelini üstelik uzun bir süre rahatlıkla kullanabilirsiniz. Değişiklik yapmak istiyorsanız şimdi tam da uygun bir zamandasınız demektir.


Kendinize Uygun Saç Modelini Hemen Bulabilirsiniz
Ombre saçlar son zamanlarda herkesin kullanır olduğu modellerden birisi olmaya başladı. Hemen hemen herkese yakışabilecek bir model olmakla kalmayıp, kullanım rahatlığı ve uzun bir süre başka bir işlem gerektirmemesi gibi çok büyük avantajları da var. Sadece saç renginiz değil kendinize uygun kesilmiş hoş bir saç modeli de sizin olduğunuzdan daha hoş görünmenizi sağlayacaktır. Ombre modelinde de teninize uygun renk skalası ile düzgün yapılmış bir kesim, sizin kendinize olan güveninizi de arttıracak. İstediğiniz tonlardaki renkleri seçebilir ve sevdiklerinize ani bir sürpriz yapabilirsiniz. Saçları boyama işlemi yapılırken kullanılan malzemelere de dikkat etmeniz gerekiyor. Saçlarınıza yüksek seviyede zarar veren ürünleri kullanmaktan kaçınmanız gerek.

Ombre Saç Modellerinden Örnekler

Saç Modeli Belirlerken Yüz Şeklinize Göre Belirleyin
Saçlarınızı kestirmek ya da boyatmak kolay bir işlem gibi gelebilir. Sanıldığının aksine bu İşlemleri o kadar basite almamanız sizin için daha iyi olacaktır. Öncelikle yüz tipinizi belirleyebilirsiniz. Oval bir yüze sahip iseniz yanaklarınıza düşen bir perçem kestirebilirsiniz ya da alnınız geniş ise kâkül ile bu genişliği kapatabilirsiniz. Saçlarınızın çok cansız ve az olmasından şikâyetçi iseniz biraz kat kestirerek daha hareketli bir görünüm sağlayabilirsiniz. En son olarak kesim işleminden sonra ombre saç modelleri arasından ten renginize göre bir renk belirleyebilir ve yeni imajınız ile hazır hale gelebilirsiniz. Değişiklik istiyorsanız bu modeller alternatifleriniz arasında olabilir.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular