Saç Modelleri
Hülya Avşar Geçmişten Günümüze Saç Modelleri ve Renkleri Galeri için tıklayın

Hülya Avşar Geçmişten Günümüze Saç Modelleri ve Renkleri

14 Haziran 2017

Saçıyla, fiziğiyle ve seçimleri ile beğeni alan ve uzun yıllardır adından bahsettiren bir ünlü olan Hülya Avşar ilerleyen yaşına rağmen gittikçe daha da genç ve güzel görünen bir isim. Fit olmasının yanında tercih etmiş olduğu saç modelleri de onu popüler yapan etkenlerden bir tanesi. Hülya Avşar’ın saç stili konusunda belli başlı kriterleri ve bir çerçevesi olduğu bir gerçek. Ancak bunun yanında yine de değişikliği ve moda stilleri de denemeyi seviyor. Şimdi Hülya Avşar’ın şimdiye kadar kullanmış olduğu saç modellerine daha ayrıntılı şekilde bakacağız.


Hülya Avşar’ın saçları ile ilgili olarak en çok değişiklik yapmayı sevdiği şey şüphesiz ki saçları. Saç rengi ile oynamayı seven Hülya Avşar çok renk denemesine rağmen daha çok koyu renklerden yana tercihini kullanmıştır. Açık renkli saçlar ile onu neredeyse hiç görmedik. Ancak kumral ve kahverenginin birçok tonunu deneyen Hülya Avşar özellikle balyaj ve röfle gibi uygulamaları da sık sık tercih etmektedir. Özellikle kahverenginin sıcak tonlarını daha çok kullanan ünlü oyuncu zaman zaman saçlarına ışıltı attırmayı da tercih etmektedir.

Hülya Avşar saç modellerinden örnekler

Hülya Avşar genelde düz model saç şekli tercih etmektedir. Özellikle uzun ve düz saçlarında hafif röfleler yaptırarak kullanır. Kakül ve perçem fazla tercih etmez. Daha çok düz ve sade şekli ile kullanmayı tercih etmiştir. Genelde düz fön ile kullanan Hülya Avşar zaman zaman saçlarının uçlarına kırık fön yaptırır. Hafif dalgalı şekilde de görebiliyoruz. Kesim olarak ise çok hafif katlı kesimleri tercih ediyor. Ancak asla yukarı doğru çıkan ve kulak hizasını geçen katları kullanmayı sevmiyor.

Hülya Avşar saçlarını kısa kullanmayı da çok kez denemiştir. Güzel oyuncuya kısa saçlar da gayet güzel yakışıyor. Özellikle düz saçları ile kullandığı kısa saç modelleri oldukça iddialı bir görüntü vermesini sağlıyor. Kısa saçlarında gençlik yıllarında daha çok küt modelleri tercih ediyordu. Şimdilerde ise bob modeli gibi daha farklı saç modellerini denediğini de görebiliyoruz. Saçlarının rengi konusunda olmasa da zaman zaman modeli ve kısalığı konusunda marjinal seçimler yapan oyuncu daha önce saçlarını çok kısa bir kesim olarak da kullanmış. Güzel yüz hatları ve göz rengini daha çok ön plana çıkaran bu kısa kesim model de güzel oyuncuya çok yakışmış.

Hülya Avşar saçlarında karamel tonlarında yansımaları da oldukça seviyor. Sıcak renkler ile boyama yaptığından bahsetmiştik. Bu sıcak kahverengi tonlarında karamel rengi ışıltı ve röfleleri de sık sık kullanıyor. Ancak nadiren de olsa küllü kahverengi tonlarında boyattığı saçları ile de görebiliyoruz. Röfle gibi kısmi renklendirme uygulamalarını daha çok kısa saçlarda bob modeli tarzında, uzun saçlarda ise dalgalı olarak kullandığı zaman tercih ediyor. Yani hareketli ve asimetrik saç kesimleri tercih ettiğinde renkler ile ilgili değişiklik de yapıyor.

Düz saçları sevdiğinden bahsetmiştik. Ancak Hülya Avşar kıvırcık saçları da seviyor. Onu daha önce çok kez kıvırcık ve dalgalı saçlar ile gördük. Özellikle bu saç stilleri ile sempatik bir görüntü elde ediyor. Hülya Avşar model olarak ise çok farklı seçimler yapmıyor. Genel olarak saçlarını sade şekillerde kullanan oyuncu klasik, düz topuz yapmayı çok seviyor. Programlarda bu şekli ile kullandığı saçlarını günlük hayatta ise daha çok düz ya da at kuyruğu ile kullanmayı tercih ediyor.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular