Saç Modelleri
Hürrem Sultan (Meryem Uzerli) Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Hürrem Sultan (Meryem Uzerli) Saç Modelleri

16 Haziran 2017

Hürrem Sultan’ı hayatımıza sokan meşhur dizi Muhteşem Yüzyıl ile birlikte Hürrem Sultan’ı oynayan Meryem Uzerli’nin saç modelleri de kadınların ilgi odağı oldu. Kızıl saçları ile dizide etkileyici bir role sahip olan oyuncunun saçları Hürrem Sultan modelleri ile daha da çok ilgi odağı oldu. Peki Hürrem saç modelleri nerelerde ve ne şekilde kullanılabilir? En iyi kullanım alanı kına geceleri oluyor. Özel gecelerde ve bu tarz geleneksel merasimlerde ideal bir tercih yapmak istiyorsanız Hürrem saç modellerini tercih edebilirsiniz. Şimdi Hürrem saç modellerini daha yakından inceleyelim.


Öncelikle Hürrem saç modelleri denildiğinde akla gelen göz alıcı bir kızıl tonu oluyor. Bu kızıl rengin ismi Hürrem bakırı olarak biliniyor. Parlak bir bakır renk olan bu saç rengi marjinal ve dikkat çekici saç rengine sahip olmak isteyen bayanlar tarafından tercih edilebilir. Eğer beyaz tenli bir bayansanız iyi bir seçim olabilir. Ancak esmer tene sahip olan bir bayansanız bu tonda bir bakır tonu sizin için iyi bir seçim olmayacaktır.

Hürrem sultanın saç modellerine baktığımızda en genel olarak uzun şekilde ve buklelere sahip olarak kullandığını görüyoruz. Bukleli saçlar özellikle uzun yüzlerde güzel netice vermektedir. Hürrem Sultan karakterini canlandırmakta olan Meryem Uzerli de uzun bir yüz tipine sahip olduğu için hoş bir sonuç elde edilmiş. Hürrem Sultanın dizideki saç rengi de zaman zaman küçük değişikliklere uğradı. Uygulanan diğer bir renk ise kumral bakırı. Kumral bakır rengi de Hürrem sultanın bukleli saçları ile güzel bir ikili oldu.

Hürrem Sultan saç modellerinden örnekler

Hürrem sultanın iri saç bukleleri karakter ile adeta özdeşleşti. Eğer sizin de uzun saçlarınız var ise bu şekilde iri buklelere sahip olabilirsiniz. Kalın bir maşa yardımı ile iri buklelere sahip olabilirsiniz. Ancak daha kalıcı bir bukle görünümü istiyorsanız o zaman seçiminizi permadan yana kullanabilirsiniz. Eğer perma yaptırmayı düşünüyorsanız uygulamayı yapacak olan kişiye iri dalgalar istediğinizi özellikle belirtmelisiniz. Aksi taktirde dalgalara değil, küçük kıvırcıklara sahip olabilirsiniz. Bu da asla istediğiniz sonuca benzemeyecektir.

Herkesin bildiği bir gerçek var ki o da Hürrem sultanın kullandığı saç modelleri aslında yeni modeller değiller. Eskiden de aynı dalgalara sahip saç modelleri kullanılıyor idi. Ancak karakterin hayatımıza girmesi ile birlikte daha cazip bir hal aldı. Dizideki haline bakacak olursak saç modellerinin saç aksesuarları ile kullanıldığını görüyoruz. Bu saç aksesuarları çoğu zaman taçlar oluyor. Siz de eğer saç modelinizi kına gecenizde kullanmayı düşünüyorsanız taç tercih edebilirsiniz. Hürrem sultana benzer kıyafetler ile de tam olarak istediğiniz şekle bürünebilirsiniz.

Örgü ise Hürrem modeli saçlarda yer alan bir başka detay. Ancak nasıl bir örgü? Bildiğiniz gibi karakterin fazlasıyla gür saçları var. Bu şekilde olan saçlara kalın ve hacimli örgü modelleri tercih edilmiş. Arkada balıksırtı şekilde örülen saçlar hacimli olduğu için fazlası ile göz doldurucu görünüyor. İkinci bir örgü tercihi ise açık saçlarında önde kısmi toplama yapılarak elde edilmiş. Ortadan ayrılan saçlar kenarlardan ince şekilde örülmüş ve başın arka üst kısmında toplanmış. Alt kısım ise dalgalı olduğu için bu model de çok zengin ve de çok hoş bir görüntü ortaya çıkarmış.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular