Saç Modelleri
İnce Telli Saçlar İçin Kolay Şekil Alan Saç Modelleri Galeri için tıklayın

İnce Telli Saçlar İçin Kolay Şekil Alan Saç Modelleri

26 Mayıs 2017

İnce telli saçlara sahip olanların ortak problemleri saçın hacimsiz ve sönük görünmesi, modellerin saçlarına uygun olmamasıdır. Birçok model yapıldıktan sonra saçların inceliği yüzünden söner ya da istenildiği kadar güzel bir görüntü elde edilmez. Şekil verme aşaması da oldukça zorludur. Ancak doğru uygulamalar, doğru saç kesimleri ve ideal modellerin uygulanması ile ince telli saçların oluşturduğu yapışık ve sönük görüntüden kurtulabilir, saçlarınızın daha hacimli ve daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.


Doğru modellerin önemi oldukça büyük. Önemli olan sizin için ideal olan modelleri tercih edebilmekte. İlk önerebileceğimiz model dağınık topuz. Dağınık modeller ince telli saçlar için biçilmiş kaftan. Dağınık yapıda olmasının verdiği hacim ile saçlar çok daha gür görünecektir. Dağınık topuz da bunlar arasında ideal modellerden bir tanesi. Öncelikle saçlarınızı bir köpük yardımı ile uçlarına kadar hacimlendirmelisiniz. Bundan sonra ister ensede, isterse yukarıda bir dağınık topuz oluşturun. Her türlü topuz saçlarınızı daha gür göstermeye yetecektir. Bu modeli daha özenli yaparak özel günlere, daha dalaş yaparak da günlük hayata uyarlayabilirsiniz. Önerebileceğimiz bir diğer şey de bu modele biraz örgü katmanız. Saçlarınızda oluşturacağınız her türlü hareket saçlarınızı daha gür gösterecektir.

İnce Telli Saçlar İçin Öneri Saç Modelleri

İnce Telli Saçlara Kahkül Saç Tavsiyesi; Saçlarının ince telli olmasından yakınanlar için önerebileceğimiz bir diğer etkili model ise kesinlikle kahkül kullanımı. İnce telin en büyük problemi yapışık ve sönük bir görüntüye sahip olmasıdır. Kakül ise tam olarak bu noktada bir kurtarıcı görevi üstleniyor. Kaküllü olan saç modelleri bu kısımda bir kabarıklık oluşturuyor. Bu sayede çok daha gür bir görüntü elde etmiş oluyorsunuz. Saçlarınızın hacimsizliğinden yakınıyorsanız yapabileceğiniz bir diğer nokta atışı da dalgalar ve buklelerdir. Kıvırcık bir saç asla hacimsiz ve sönük görünmez. İnce telli olsalar bile. Bu yüzden etkili ve kalıcı bir çözüm arayışı içerisinde iseniz perma uygulaması yaptırabilirsiniz. Ancak saçlarınızın yıpranma payını da göz önünde bulundurmanızda fayda var. Bunun dışında daha günlük ve kısa süreli bir çözüm için ise maşa uygulaması yapabilirsiniz. Maşa ile şekillendirdiğiniz saçlarınız oldukça hacimli görünecektir.

Katlı kesimler ise saçlarda hareket yapmak ve hacim kazandırmak için uygulanabilecek bir diğer yöntem. Tek boyutta olan saçlar sönük ve yapışık bir görüntüyü destekleyecektir. Ancak farklı boyutlarda kesilmiş olan saçlar için durum böyle değil. Aksine çok daha hacimli bir görüntü elde edilir. Farklı boyutlardaki saç tutamları görüntü olarak çok ve hacim algısı oluşturacaktır. Orta ve kısa boylarda bir model tercih ederek katlı kesim yaptırabilirsiniz. Bu sizin için kurtarıcı bir model olabilir. Renk oyunları ise bir diğer etkili yöntem. Açık renkleri kullanırsanız saçlarınız daha aydınlık ve doğal olarak daha çok görünecektir. Ombre ve balyaj bu noktada hayat kurtarabilir. Saçlarınızın arasına, saçlarınızın üst bölümlerine ya da uçlarına kendi orjinal saç renginizin birkaç ton açık rengini uygulayarak sönük görüntüden kurtulabilirsiniz.

Röfle Saçlar; Bir diğer renk oyunu ise elbette ki röfle. Röfleli saçlar saçlarda yapılabilecek hareket için en iyi örneklerden bir tanesi. Diğer boya uygulamaları tek bir renkten oluşuyorken röfle yapılan saçlarda aynı rengin birçok tonu yer almaktadır. Sarı röflede birçok sarı tonu serpiştirilmiş gibi durur. Böyle bir durumda ise oldukça hareketli bir görüntü elde edilir. Röfleli ve katlı kesilmiş, dahası dalgalı ya da dağınık bir görüntü kazandırılmış saçlar ile ince telli olan saçlarınızın negatif etkilerinden tamamen kurtulmuş olabilirsiniz.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular