Saç Modelleri
İnce Telli Saçlar İçin Sağlıklı Saç Modelleri 2017 Galeri için tıklayın

İnce Telli Saçlar İçin Sağlıklı Saç Modelleri 2017

21 Haziran 2017

İnce telli saçlara sahip olmak bayanlara olduğu kadar erkekler için de bir dezavantaj. İnce telli saçlara sahip erkekler de saçlarının sönük ve başa yapışık gibi görünmesinden, kolay şekil almamasından, asla hacimli bir görüntü vermemesinden şikayet etmektedir. İnce telli saçlara sahip olmanın dezavantajlarını ortadan kaldırmak için öncelikle saçların her daim temiz ve bakımlı olması sağlanmalıdır. Bunu sağladıktan sonra özellikle bazı saç kesim ve modelleri ile bu durumu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.


İnce telli saçlara sahip bir erkek kesinlikle düz bir kesim tercih etmemelidir. Düz kesimler saçların hacimli duruşunu etkiler ve yapışık görüntü verir. Bu modelden ziyade daha çok katlı kesimler tercih edilmelidir. Katlı kesimler birçok saç ve yüz durumunu daha orantılı göstermek için etkili olduğu kadar saçları daha gür göstermek için de ideal bir yoldur. Oldukça da popüler olan bu saç kesimi probleminize çözüm olabilir. Katlı bir kesim yaptırdığınız saçları düzgün ama hafif taralı şekilde kullanabilirsiniz. Bunun için düz taraktan ziyade fırça uçlu tarak tercih edin. Fırça tarak ile taradığınızda saçlar birbirine yapışmayacak, aksine daha çok ayrışarak hacimlenecektir.

İnce Telli Saçlar İçin Saç Modelleri

İnce telli saçlarınız varsa boyutlarda asimetri uygulayabilirsiniz. Asimetrik saç modelleri çeşitli saç hileleri grubuna girdiğinden göz yanılsaması yapar ve dikkati model çeker. Bu sayede saçların ince telli olduğu gerçeği asla belli olmaz. Daha canlı ve daha farklı görünür. Örneğin son dönemde oldukça popüler olan bir saç kesiminde başın üst kısmında saçlar uzun tutulurken şakak kısımlarında kısaltılıyor. Bu kesim ile birlikte saçlarınızı daha canlı gösterebilirsiniz. Sorunu kökten çözebilmeniz için farklı bir saç modeli önereceğiz. Son birkaç sezondur erkek saç modasında trend olan bir model üç numaralı saçlar. Üç numara saç kesimi yaptığınızda sorunu kökten çözmüş olacaksınız. Saçlarınız çok kısa olacağından tellerinin inceliği gibi bir durum asla rahatsız edici olmayacaktır. Siz de böylece saçlarınızı rahatlıkla kullanabileceksiniz. Özellikle yüz hatlarınıza güveniyorsanız bu modeli rahatlıkla kullanın. Hem ince telli saçlara sahip olmanın dezavantajından kurtulun, hem de oldukça trend bir saç modelini kullanın.

Saçlarda hareketler sizin için kurtarıcı olacaktır. Dalgalı saçlar da kurtarıcı olabilecek modellerden diğer bir tanesi. Dalgalı saçlara sahip olmak sadece bayanlar için bir opsiyon değil. Erkekler de rahatlıkla dalgalı saç yaptırabilirler. Kalıcı uygulamaları profesyonel bir saç tasarımcısı yardımı ile halledebilirsiniz. Dalgalı ve orta uzunluktaki saçlarınıza bir de katlı kesim yaptırırsanız inceliğinden yakındığınız saçlarınız ayrı bir boyut kazanacak ve estetik görüntüsü ile sizleri fazlası ile memnun edecektir.

Göz yanılsamalarının saç modellerini istediğimiz formlarda göstermek için önemli olduklarından daha önce de bahsetmiştik. Şimdi sizler için önerebileceğimiz bir diğer model ise sakallar. Sakal ve bıyık bırakarak saçlarınızı da orta uzunlukta sade bir model tercih ederseniz ince telli saçlarınızın dezavantajı ortadan kalkacaktır. Çok daha havalı ve güzel bir görüntü elde etmiş olacaksınız. Bu modelde sakal uzunluğu ve saç uzunluğu arasındaki uzunluk farkına da dikkat etmeniz gerekiyor.

Son olarak önereceğimiz ise uzun saçlar. Normalde ince telli saçların uzun saç modellerinden uzak durması gerekir. Ancak uzun ve toplanmış saçları kullanmak sizin için uygun ise bu model de kurtarıcı olabilir. Zaten toplayacağınız için ince telli saçlardan kaynaklı sönük görüntü sizi rahatsız etmeyecektir. Böylece probleminiz de ortadan kalkar.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular