Saç Modelleri
Jennifer Lopez En Moda Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Jennifer Lopez En Moda Saç Modelleri

24 Haziran 2017

Dünyaca ünlü starların, şarkıcı, model ve oyuncuların kıyafet ve saç modelleri hakkında yapmış olduğu seçimler tüm dünyadan modayı takip edenlerin ilgi odağı oluyor. Onların seçimleri ile moda ve trendler belirleniyor. Hal böyle olunca modayı takip eden, güncel ve havalı biri olmak isteyenlerin yapması gereken şeylerin başında bu isimleri takip etmek istiyor. Özellikle saç modasını belirleyen ünlü bir isim olan Jennifer Lopez’den bahsedeceğiz şimdi. Ünlü şarkıcı güzel fiziği ile olduğu kadar güzel saçları ile de dikkat çekiyor. Yaptığı isabetli seçimler ile de bir örnek teşkil ediyor.


Jennifer Lopez saçları konusunda yapmış olduğu seçimler ile her zaman için harika sonuçlar elde etmeyi başarıyor. Şimdi ünlü yıldızın şimdiye kadar kullanmış olduğu saç modellerine daha yakında bakalım. Öncelikle Jennifer Lopez daha çok uzun saç kullanmayı tercih etmektedir. Bu güne kadar yer almış olduğu filmlerde ve diğer projelerde ünlü yıldızı daha çok uzun saçlar ile gördük. Uzun saç kullanırken de doğal kullanıma öncelik vermektedir. Bildiğiniz gibi artık kaynak adı verilen bir işlem söz konusu. Bu kaynak işlemi sayesinde kısa saçlılar da geçirdikleri işlemler ile uzun saçlara sahip olabiliyorlar. Ancak bu tarz yapay eklemeler ile birlikte elde edilen uzun saçların görüntüsü elbette ki orjinal uzun saçlara sahip olmakla aynı etkiye sahip değil. Jennifer Lopez de bu tür uygulamalardan mümkün olabildiğince uzak ve doğal saçları ile kendini gösteriyor.

Jennifer Lopez Saç Modelleri

Jennifer Lopez saçlarını sık sık açık kullanmayı seviyor. Açık saç kullanırken ise farklı modeller tercih ediyor. Sürekli aynı olmaktan ve kendini tekrarlamaktan uzak duran ve aynı zamanda çizgisinden de uzaklaşmayan Lopez bu dengeyi iyi kurabilen isimlerden bir tanesi. Jennifer Lopez saç formu olarak dalgalı saçları oldukça fazla seviyor. Onun çekici havasına ve fiziğine de bu dalgalı saçlar oldukça uyumlu oluyor. Özellikle karamel renkte ışıltılar barındıran kahve tonlarındaki saçları ile kullanmış olduğu dalgalı saç modelleri çok güzel bir etki gösteriyor. Dalga formu olarak ise daha çok geniş dalgaları tercih ediyor. Özellikle ülkemizde su dalgası olarak geçen ve uygulanan saç modeli Jennifer Lopez’in saç modellerinde tercih ettiği dalgalar ile oldukça örtüşüyor. Çok sık dalgalı görmeye alıştığımız Jennifer Lopez sıra dışı seçimler de yapmıyor değil. Örneğin kıvır kıvır bukleler ile de görebildik ünlü yıldızı. Bu onun için oldukça marjinal bir seçim idi. Ancak bu seçimin etkisinden kısa sürede çıktı ve tarzından uzaklaşmadı. Buna rağmen bukleli saçları da gayet iyi taşıdığını söyleyebiliriz. Bu tip saçları kullandığı dönemlerde saç uzunluğunu biraz daha kısaltmıştı. Bu sayede model kendisini daha iyi gösteriyor ve daha tarz bir görüntü elde ediliyordu.

Jennifer Lopez çoğu zaman uzun saçlara sahip olmanın avantajlarını da kullanıyor. Onunla özdeşleşen saç modellerinden bir tanesi de balerin topuzu. Kakül kullanmayı çoğu zaman tercih etmeyen Jennifer Lopez gür saçlarını başının tepesinde sıkı sıkı toplanmış şekilde balerin topuzu yapıyor. Bu şekilde güzel yüz hatlarını çok daha iyi plana çıkarabiliyor. Topuzlu halini sık sık tercih eden ünlü yıldız yer aldığı projelerde de bu görünümü kullanıyor. Etkileyici makyajı ile de desteklediğinde gayet şık bir sonuç ortaya çıkıyor.

Jennifer Lopez’in diğer kullanmış olduğu saç modellerinden bir tanesi de yine bir başka topuz şekli. Ünlü yıldız kendisine ve saçlarına da çok yakışan topuz modellerinden çeşit çeşit denemeler yapıyor ve hepsi de güzel sonuçlar veriyor. Arka ortadan yine sıkı şekilde toplanarak üst tarafı serbest bırakılmış olan bir modeli de sık sık tercih ediyor. Diğerlerine göre daha marjinal ve asi olan bu modelde üst kısımda kalan saçlar daha dik ve kabarık bir görüntü elde etmek için kullanılıyorlar.

Jennifer Lopez’in kullanmış olduğu bir diğer model de dağınık topuz. Bu modeli özellikle daha açık renkte saçlar kullandığı zaman tercih ediyor. Arka tarafta gevşek şekilde toplanmış olan saçlar, önde ise perçemlerin yana salınması ile model tamamlanıyor. Daha soft bir görüntü olan bu model de ünlü yıldıza çok yakışan saç modellerinden bir diğeri.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular