Saç Modelleri
Kadını Farklı Gösteren Saç Kesim Modelleri Galeri için tıklayın

Kadını Farklı Gösteren Saç Kesim Modelleri

18 Mayıs 2017

Sahip olduğumuz saç modeli genel görünümümüze etki eden temel faktörlerin başında gelir. Tarz, ruh, kişilik bile saç modeli ile benzerlikler taşımaktadır. Sakin kişilikte bir insanın saç modelinin de benzer olacağını tahmin etmek zor olmaz. Aynı şekilde marjinal, çılgın birinin ise klasik bir model kullanmayacağını tahmin edebiliriz. Farklı modeller her zaman için daha çok ilgi uyandırmakta ve sahip olduğu kişinin görünümünü değiştirmekte. Siz de farkınızı, tarzınızı ortaya koymak istiyorsanız cesaret eşiğinizi biraz değiştirerek farklı bir saç modeli seçebilirsiniz.


Farklı saç modellerinde sayısız alternatif var. İnternetteki görseller bize birçok alternatif sunuyor. Bunlardan sizin için uygun olanını seçebilirsiniz. Ancak kendi modelinizi kendiniz de oluşturabilirsiniz elbette. Bu şekilde çok daha özgün bir sonuç elde edebilirsiniz. Ayrıca kendi fiziksel özelliklerinizi bildiğiniz için daha isabetli bir seçim yapmanız daha doğru olacaktır.

Farklı saç modellerinde uzun alternatiflerden biraz bahsedelim. Uzun saçlarınızdan vazgeçmek istemiyor, aynı zamanda da farklı olmak istiyorsanız modelinizi değiştirebilirsiniz. Bakır tonları, gri tonları farklı bir görünüm için uygulayabileceğiniz saç renklerinden sadece ikisi. Bütün saçınıza boya uygulaması yapabileceğiniz gibi kısmi bir boyama da gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede alacağınız risk de azalmış olacaktır. Ancak bu renk seçimlerini yaparken ten rengi, saç rengi, yaş ve benzeri kişisel özelliklerimizi de değerlendirerek uygunluk durumuna göre karar vermemiz daha isabetli olacaktır.

Uzun saçlarda kesim ile de farklılık oluşturabilirsiniz. Dümdüz bir saç kesimi buna örnek olabilir. Normal saç kesimlerindeki gibi uçlarda yumuşak bir bitiş değil de daha sert bir bitiş sağlanabilirse saçlarınız bir anda çok farklı bir görünüm kazanacaktır. Bunun dışında saçlarınıza düz kakül bırakarak da bir farklılık oluşturabilirsiniz.

Farklı bir kesim kadar günlük olarak o saçı nasıl ve ne şekilde kullandığınız da çok önemli. Olduğu gibi saçlarınızı bırakabileceğiniz gibi farklı modelleri kendiniz de yapabilirsiniz. Örneğin saç tebeşiri kullanarak kısmi renklendirmeleri günlük olarak uygulayabilirsiniz. Model olarak da seçimlerinizi daha farklı yapmanız mümkün. Örneğin saçlarınızı salık kullanmak istiyorsanız bunu daha marjinal bir forma sokabilirsiniz. Öncelikle ortadan ikiye ayırmış olduğunuz saçları arkada dörde bölün. Üst kısımda kalan saç tutamlarını başın üst kısmında iki ayrı şekilde toplayın. Ardından küçük bir topuz şeklinde bunları sımsıkı toplayın. Bu şekilde farklı bir model kullanmış olacaksınız.

Farklı saç modellerinde kullanılabilecek bir diğer şey ise asimetri. Örneğin saçınızın sağ tarafı uzun iken sol tarafı buna göre daha kısa şekilde tercih edilebilir. Ancak bunun yüz şeklinize uyum sağlamasına özen göstermelisiniz. Eğer daha da marjinal ve aykırı bir görüntü istiyorsanız kazıtma uygulayabilirsiniz. Özellikle şakak bölgelerinde saçlarınızı bir taraftan kazıtarak çok farklı bir görünüm kazanabilirsiniz. Bu model hem kısa saçlarda hem de uzun saçlarda kullanılabilir.

Kısa saçlıların kullanabileceği farklı saç modelleri ise daha fazla. Yüz güzelliğinize güveniyor, hatlarım iddialı diyorsanız kısa saçlarınızla çok dikkat çekebilirsiniz. Öz güveni olanlar için erkeksi modeller güzel bir alternatif olabilir. Hem marjinal tavrınız ile insanları büyüleyip hem de kısa saçlarınızın sağlamış olduğu konforu değerlendirebilirsiniz. Bunun dışında kulak hizasında uygulanabilecek olan çok fazla saç modeli alternatifi var. Sizin yüz şekliniz, kulaklarınız, hatlarınız ve tabii ki zevkiniz doğrultusunda iddialı bir saç modeli tercihinde bulunabilirsiniz.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular