Saç Modelleri
Kahkül Saç Modelleri İle Farklı Ve Çekici Olun Galeri için tıklayın

Kahkül Saç Modelleri İle Farklı Ve Çekici Olun

22 Haziran 2017

Kahkül kullanımı  saç modelinizde farklılık oluşturmak istediğinizde ya da küçük bir değişikliğe ihtiyaç duyduğunuzda başvurabileceğiniz bir yöntem. Saç stilinizde fazla radikal bir değişiklik olmasa da yine de görünüm açısından ciddi bir farklılık oluşturacaktır. Kakül kullanımı ayrıca bazı yönlerden de avantajları beraberinde getiriyor. Özellikle uzun bir yüz şekline sahip iseniz ve bu durumdan şikayetçi oluyorsanız size önerebileceğimiz bir yol. Kakül kullanımı alnı kapatarak nötrler ve yüzü olduğundan daha yuvarlak göstermeye yarar. Bu durum uzun yüzlü bayanlar için bir avantaj iken yuvarlak yüzlüler için de bir dezavantaj olacaktır.


Kakül kullanmayı düşünüyorsanız çok farklı saç modeli alternatiflerine sahipsiniz. Öncelikle kakül tarzınızı da seçmelisiniz. Kaküllerinizi tamamen alnınızı kapatacak şekilde, ortadan ikiye ayırarak ya da yandan kakül şeklinde kullanabilirsiniz. Yüz şeklinize ve yaşınıza uygun olarak bir seçim yapmanız çok isabetli olacaktır. Bunun dışında eğer trendleri önemseyen biri iseniz hangi modellerin popüler olduğunu da göz ardı etmemelisiniz. Bu sezon kaküller çok moda olacak ve bazı modeller de haliyle ön plana çıkacak. İşte şimdi sizler için sezonun trend olacak kaküllü saç modellerinden bahsedeceğiz.

Kahkül Saç Modelleri

Önerebileceğimiz ilk model kısa saçları tercih edenler için olacak. Bob kesim saç modeli ideal bir seçim olabilir. Her sezon varlığını sürdüren bob tarzı saç modelinde kakül kullanımı çok hoş bir ayrıntı oluyor. Bu model yuvarlak yüzlü bayanlara da özgürce kakül kullanma şansını tanıyor. Yuvarlak yüz hatlarına sahip bayanlar özellikle uzun bob modelini tercih ederlerse yuvarlak yüz hatları ile çok daha iyi bir uyum sağlayacaktır. Ancak yuvarlak ve aynı zamanda da küçük bir yüze sahip olduğunuzu düşünüyorsanız o zaman kısa bob kesimlerini deneyebilirsiniz.

Saç stillerinin tercihinde olduğu gibi kakül seçiminde de yüz tipinizi dikkate alarak seçimlerde bulunmalısınız. Şimdi sizin için yüz tiplerine göre kakül modellerinden bahsedeceğiz. Öncelikle kare yüz şekline değinelim. Kare yüz tipine sahip bayanlar için en ideal kakül kesimi alnı dümdüz kapatacak olan modellerdir. Bu şekilde yüzün kare ve dik hatları daha yumuşak ve zarif görünecektir. Saçların kalan kısmında ise uzun bir kesim tercih edebilirsiniz. Uzun ve düz kesilmiş saçlar, düz ve bütün alnı kaplayan kaküller bir arada çok ideal bir saç stili oluşturacaktır.

İkinci ele alacağımız yüz tipi ise oval. Oval yüz tipi gayet dengeli bir yüz şeklidir. Ancak daha normalleştirmek istediğiniz bir görüntü veriyor ise kısa bir saç kesimi deneyebilirsiniz. Kulak hizasına kadar gelen saçlarınızı katlı bir şekilde kestirin. Kakül kesiminde ise daha çok yan kakül tercih etmelisiniz. yan kakül sizin kullanımınıza göre şekillenecek bir kakül türüdür. Katlı bir kesim ile birlikte tercih edeceğiniz yan kakül saçınıza enden bir hacim kazandıracaktır. Bu da yüzünüzdeki oval görüntüyü daha dengeli göstererek yuvarlakmış algısı oluşturacaktır.

Üçgen yüz tipi ise diğerlerine göre biraz daha zor bir yüz şekli olabilir. Çenenin dar alnın geniş olduğu bu yüz tipinde ise daha dengeli ve güzel bir görüntü elde etmek için yapmanız gereken şey yine katlı bir kesim tercih etmek. Ancak kısa saç kullanımını önermiyoruz. Bunun yerine katlı ve uzun bir saç tercih edebilirsiniz. Kakül seçimini ise ortadan ayrılmış ve dağınık bir kesim tercih etmelisiniz. Bu görüntü üçgen yüz şeklinizi dengeleyecektir. Yuvarlak yüz tipi başta da bahsetmiş olduğumuz gibi bob modeli ile en iyi sonuca götürmektedir.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular