Saç Modelleri
Kısa Saç Sevenlere Pixie Kesim Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Kısa Saç Sevenlere Pixie Kesim Saç Modelleri

27 Eylül 2017

Pixie saç modeli kesimi özellikle son yıllarda çok fazla tercih edilen ve özellikle gençlerin çok tercih ettiği bir saç kesimidir. Saçın oldukça kısa kesildiği bu modelleri bazı kadınlar uygun görmemektedir. Onlara göre kadın dediğin uzun saçlı olur ve bu sebeple de kısa modeller kadın için uygun değildir. Evet bu saç modelleri kısa fakat kadınlara oldukça fazla yakışan ve kadınsı gösteren modellerdir.  Bu sebeple kısa kesimlerde Pixie saç modeli tercih edilebilir. Bu modellerin kullanımı oldukça kolay olmaktadır. Kadınların özellikle saç yıkama ve tarama olayı bu saç tipi ile çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kadınların saçlarında yeni ve estetik dokunuş anlamına gelen bu modeller modern kadının ortaya çıkmasını da sağlamaktadır.


Pixie Saç Modelleri Nasıl Bir Yüz Tipine Yakışır?
Kadınların saç kesimlerinde yüz tipine göre kesim yapılır. Yuvarlak yüzlü, uzun yüzlü, kısa çeneli, küçük yüzlü, geniş alınlı gibi tabirlerin her biri bir yüz çeşidine girer ve her biri için farklı modelde saç kesimi güzel olur. Pixie saç stilleri içinde siz en uygun olan modeli bulabilmek için önce kendi yüz tipinizden emin olmalısınız. Bu bilgiden emin olduktan sonra kuaförünüzden bu kesim modellerinden birini yaptırabilirsiniz. Bu modeller de kendi içinde çeşitli modellere ayrılmaktadır. Çok kısa olan Pixie saç modelleri, dalgalı saç modelleri, kaküllü saç modelleri,  asimetrik kesim olmak üzere daha birçok farklı Pixie saç kesim modelleri bulunmaktadır.

Pixie Saç Modellerinden örnekler

Pixie Saç Modellerinde Kesim Nasıl Yapılır?
Bu saç modelini yaptırmaya karar vermek oldukça önemlidir. Çünkü bu model saç kesiminde kaynak saç veya ek saç seçenekleri ile saçı tekrar uzatmak mümkündür fakat bu geçici bir şeydir. Asıl saçının hep kısa olacaktır. Pixie saçlar sonrasında istenildiği zaman aşama aşama uzatılabilmektedir. Bu saç modeline karar verdikten sonra saçınızın kısa model kesimini yaptırabilirsiniz. Bu konuda şuna da dikkat etmek gerekmektedir. Daha sonrasında saçı uzatmak istiyor musunuz ve ne model olmasını istiyorsunuz. Bunları belirledikten sonra saç kesimini istediğimiz modelde yaptırabiliriz.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular