Saç Modelleri
Kız Çocukları İçin En Şirin Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Kız Çocukları İçin En Şirin Saç Modelleri

01 Temmuz 2017

Kız çocuğa sahip olanlar bilirler ki, saç modelleri çocukları için çok önemli ve önceliklidir. Birbirinden çeşitli modeller kız çocuklarının sevimliliklerini pekiştirir. Bir ebeveyn olarak siz de çocuğunuza yapacak farklı saç modelleri arıyorsanız farklı modeller öğrenerek onu mutlu edebilirsiniz. Şimdi kız çocuklarına yakışacak, çocuksu ve tatlı saç modellerine örnekler verelim.


Öncelikle bayanlarda olduğu gibi kız çocuklarında da en çok yakışacak modellerden bir tanesi at kuyruğu oluyor. Bu saç modeli çocukların enerjik ve dinamik günlük tempoları arasında hem dağılma ve benzeri sorunlar oluşturmayarak konfor sağlıyor, hem de kız çocuklarına görsel olarak yakışıyor. Klasik bir at kuyruğu modeli ile gayet iyi bir saç modeli yapabilirsiniz. Ancak bunu özelleştirerek daha farklı ve daha güzelini elde imkanınız da var. Kız çocukları için yapılacak at kuyruğunda en tatlı detay kuyruk kısmında oluşan dalga ve bukleler. Bunun için saçları topladıktan sonra saç uçlarına çok kısa süreli bir maşa yapabilirsiniz. Bunun dışında at kuyruğunu özelleştirmek için örgü tutamları ekleyebilir, farklı renkte tokalar takabilirsiniz. Hayal gücünüz bu noktada size yardımcı olacaktır.

Kız Çocuk Saç Modellerinden Örnekler

Çocuklar için toplu modeller özellikle günlük hayatta daha kullanışlı olacaktır. Dağılmaması, yüzünün önüne gelerek onu rahatsız etmemesi gerekir. Bu açıdan avantajlı olacak bir diğer saç modeli de örgüler. Çok sayıda örgü modeli var. Bu modeller arasından her yaşta ve fiziksel özellikteki kız çocuğuna uygun alternatifler bulmanız mümkün. Öncelikle popüler olan bir örgü modelinden bahsedelim. Saçları orta uzunlukta ya da uzun olan çocuklarda şakak bölgesinden bir tutam saç alınıyor ve alın kısmına doğru örgü ile devam ediliyor. Bu örgüyü yaparken her adımdan o bölgedeki başka saçlardan da ilave ederek daha farklı bir model de elde edebilirsiniz. Artımlı olarak yapılan bu örgü modeli Hollanda örgüsü olarak bilinmektedir. Daha sonra örmüş olduğunuz bu tutamı ister arkada salık bırakırsınız, isterseniz de arkada örgüye devam ederek bu şekilde bitirebilirsiniz.

Günlük hayatta bu modeller kurtarıcı olmaktadır. Ancak özel günlerde, düğün ve davetlerde de farklı alternatiflere ihtiyacınız olacak. Bunlar için de daha farklı ve özel modeller uygulamalısınız. Salık modeller günlük hayatta kullanım açısından zor olmakla birlikte özel zamanlarda tercih edilebilir. Salık saçlarda özel günler için ilk tavsiyemiz ön tarafında küçük hareketler uygulamak ve aksesuar kullanımı olacak. Alnın sağ ve sol taraflarında alacağınız birer tutam saçı dış tarafa doğru dolandırın ve geriye götürün. Başın arka üst kısmında bu tutamları bir araya getirip sabitleyin. Daha sonra bu saçı salık da bırakabilirsiniz, dilerseniz örebilirsiniz.

Aksesuarlar da kız çocukları için özel günlerde çok sevimli bir detay olabiliyor. Bu aksesuarlar arasında özellikle taçlar tercih edilebilir. Kız çocukları için tasarlanan, özel günlerde kullanılabilecek, üzerinde küçük çiçekler bulunan taçlardan satın alarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz piyasadaki ürünlerden daha farklı ve güzelini kendi zevkinize göre siz de yapabilirsiniz. Bunun için birkaç malzeme yeterli olacaktır. Dilediğiniz bir tacı alan taktıktan sonra arkaya attığınız saçları dalgalı bir forma sokabilirsiniz. Ancak çocuksu görüntüyü bozmamak için maşa uygulamasını özellikle saçların uç bölgelerine yapmanız daha uygun olacaktır. Tüm saça uygulanması çok şık bir görüntü olmayabilir. Özel günlerde kullanılabilecek diğer bir model de küçük topuzlar. Detaylı ve abartılı olmayan küçük ve sade şekilde yapılmış balerin topuzları kız çocuklarının özel günlerde kullanması için çok iyi bir seçenek olabilir.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular