Saç Modelleri
Kızıl Saç Modelleriyle Tutkulu Bir Görünüm Elde Edin Galeri için tıklayın

Kızıl Saç Modelleriyle Tutkulu Bir Görünüm Elde Edin

03 Temmuz 2017

Kızıl saçın cazibesi bazı kadınlar için vazgeçilmez bir tutku. Eskiden kızıl saçlara sadece marjinal olan bayanlar cesaret edebiliyorken şimdilerde oldukça yaygınlaştığını söyleyebiliriz. Gizemli ve çekici havası ile kızıl saçlara sahip olan bayanlar ilgi çekici algısı oluşturuyorlar. Kızıl saç rengi modelleri belirli bir kesime değil herkese hitap edebilecek nitelikte. İster genç yaşta olun, ister orta yaşlı, sizin için de uygun olabilecek bir kızıl tonu mutlaka vardır. Kızıl saç modelleri denildiğinde akla ilk gelen renklerden bir tanesi elbette bakır rengi oluyor. Turuncuya yakın olan bu bakır rengi özellikle genç kızların ilgi odağı olan bir renk. Kızıl renkleri arasında en popüler diyebileceğimiz bakır rengi oldukça canlı ve ışıltılı bir renk tonu. Bakır rengi bir saç hemen her bayana uyum sağlayabilir. Çok esmer olmadığınız sürece rahatlıkla bakır rengi saçlara sahip olabilirsiniz. Tek dezavantajı yoğun bir ilgi ve bakım gerektirmesi olan bakır kızılını kullandıkça vazgeçemeyeceksiniz.


Kızıl Saç Modellerinden Örnekler

Kızıl saç modelleri çok fazla çeşitlilik arz ediyor. Bu çeşitliliği artıran faktörlerden bir tanesi de sahip olduğu farklı ışıltı tonları. Mavi ışıltılar barındıran mavi kızıl tonu da bu saç renklerinden bir tanesi. Mavi denildiğinde sizi korkutabilecek olan bu renk aslında o kadar da uç bir renk değil. Hafif mavimsi ışıltılar barındıran bu saç rengi oldukça farklı ancak asla absürt bir ton değil. Günlük hayatınızda rahatlıkla bu renkteki saçlarınızı kullanabilirsiniz. Ancak bu tarzda bir renk tonunu en iyi kaldırabilecek olanlar elbette asi ruhlu genç kızlar olacaktır. Orta yaş grubu için bu tonu önermiyoruz.

Işıltılardan bahsetmişken yine bir başka ışıltılı kızıl tonuna değinebiliriz. O da mor kızıl saç rengi. Mor ışıltılara sahip olan bu renk özellikle kendi saçları da koyu olan bireylerde güzel bir netice verecektir. Birçok kızıl saç rengi özellikle beyaz tenli bayanlarda iyi duruyorken bu renk için tam tersi bir durum söz konusu. Mor kızıl saç renginden beyaz tenli bayanların özellikle uzak durması gerekiyor. Eğer kızıl saçlara sahip olmak istiyor ancak bir taraftan da sıradan ve herkeste olandan uzak durmak istiyorsanız bu rengi tavsiye edebiliriz.

Bahsedeceğimiz bir diğer kızıl tonu ise zencefil rengi. Sürekli olarak renk skalasından yeni renkler üretiliyor ve yepyeni saç boyası renkleri piyasaya sürülüyor. Zencefil kızılı da bu renklerden bir tanesi. Zencefil rengi özellikle doğuştan kızıl saçlara sahip olanların saç rengi olarak tanımlanabilir. Hafif kırmızılık barındıran bu saç rengi özellikle açık tenli ve renkli gözlü bayanlar için çok iyi bir seçim olacaktır. Bu rengi kullanmayı düşünenlerin özellikle koyu renk gölgelerden ve aynı zamanda koyu renkli ürünler ile yapılmış makyajdan uzak durmalarını öneriyoruz. Bu renk tonunun en ideal görünümü soft ve doğal olandır.

Kızıl saç modelleri saymış olduğumuz tonların dışında da çok fazla alternatife sahip. Önemli olan bu renk tonları arasından doğru seçimi yapabiliyor olmak. Örneğin esmer tenli bir bayanın bakır ve zencefil renginden kaçınması gerektiği gibi beyaz tenli bir bayanın da mavi kızıl renginden uzak durması gerekir. Bu detaylara dikkat edildiği sürece her bayan için ideal bir kızıl bulmak mümkün. Bundan sonrası başarılı bir boya uygulamasına kalıyor. Kızıl rengine dönmek isteyenlerin evde denemekten ziyade bir profesyonelden yardım almaları daha doğru olacaktır. Ayrıca boya sonrası yapılacak olan bakım da son derece önemli bir diğer unsur.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular