Saç Modelleri
Kızların Sevgilisi Justin Bieber Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Kızların Sevgilisi Justin Bieber Saç Modelleri

25 Haziran 2017

Saç modası ve saç trendlerinin dünyaca ünlü isimlerin seçimlerine göre belirlendiğini biliyoruz. Özellikle Hollywood ünlüleri başta olmak üzere dünyaca ünlü pop yıldızları da bu modaya yön veren isimler arasına giriyor. Bu durum hem erkek saç modası, hem de kadın saç modası için geçerli bir durum. Bazı isimler ise yaptığı farklı ve çığır açıcı seçimler ile bu anlamda bir adım öne çıkıyor. Erkek modasında öne çıkan ve her seçimi olay olan, ardından milyonların taklit ettiği isimlerden biri de şüphesiz ki Justin Bieber. Justin Bieber’ın yapmış olduğu özellikle saç stilleri dünyadaki tüm genç erkeklere referans oluyor. Justin Bieber ilk ünlü olduğu dönemlerdeki saç stili ile birlikte incelememize başlayalım. Justin Bieber bildiğiniz gibi bebeksi yüz hatlarına sahip olan genç bir erkek. İlk dönemlerde ise kullanmış olduğu saç modeli oldukça sade ve bu yüz hatlarını destekleyici türdendi. Orta uzunlukta kullandığı saçlarını genel olarak dağınık şekilde tercih ediyordu. Kaküllü bir kesim olan modelde genel olarak saçları alnını kapatıyordu. Ancak düz bir kapatmadan bahsetmiyoruz. Biraz daha dağınık ve salaş şekilde kullanılıyordu.


Ne kadar sade de olsa tercih ettiği bu model dünyada gençler tarafından fazlası ile taklit edildi. Herkes saçlarını uzattı ve belirli bir tarafa tarayarak bu şekilde kullanmaya başladı. Kendisinin de yaş ortalaması dikkate alınarak bakıldığında Justin Bieber tarafından tercih edilen saç modellerini kullanan kesimin de 20 yaş altındaki gençler olduğunu görebiliyoruz. Ancak yaşının büyümesi de bu konuda farklılıklar oluşturuyor.

Justin Bieber Saç Modelleri

Yaşının da büyümesi ile birlikte Justin Bieber saç modellerinde de çeşitliliğe gitti. Özellikle bir model ile fazlası ile taklit edildi. Bu model son dönemde çok popüler olan bir asimetrik erkek saçı modeli. Şakak kısımlarında çok kısa kestirmiş olduğu saçlarını üst tarafta çok daha uzun şekilde bıraktı. Bu modeli birçok farklı şekle sokarak kullanan Justin Bieber adeta bir ekol haline geldi. Modelin uygulaması için Justin Bieber modeli istiyorum demeniz bile yeterli.

Ünlü şarkıcı ile özdeşleşmiş olan Justin Bieber modeli genel olarak şakak kısımlarının kısa bırakıldığı modele verilen isimdir. Bu model için başın üst kısmının ise uzun olarak bırakılması gerekiyor. Bu uzunluk konusunda Justin Bieber sürekli farklı alternatifler tercih ediyor. İlk çıktığı dönemde alın kısmını daha uzun bırakırken arkaya doğru gidildikçe uzunluk azalıyor idi. Bu da ön tarafa kavisli bir model verilerek kullanııyordu. Bu model özellikle o yaş grubundaki erkeklere yakışabilecek bir model.

Model zaman içerisinde değişimlere de uğradı. Ön ve arka taraf arasındaki uzunluk farkı da  eşitlendi. Kimi zaman bu bölgeyi sabitleştirici kullanarak arkaya yatırarak da kullanan Justin Bieber zaman zaman yan tarafa kavisli olarak da kullandı. Normalde düz saçlara sahip olan oyuncu bu bölgeye hareket kazandırabilmek için dalgalı olarak da kullandı. Bir dönem ise üstteki uzun saçları yukarı dikerek kullanmıştı. Çeşit çeşit denemeler yaptı ve her denemesi ile ekol olmayı başardı.

Justin Bieber’ın modelde yapmış olduğu bir diğer farklılık da ense kısmındaki değişiklik. Bu modelde ense kısmı için iki alternatif var. Birinci alternatifte şakak bölümlerindeki uzunluk arkada da devam ediyor. Bazı modellerde ise üst tarafın uzunluğu ile arka kısmın uzunluğu eşit oluyor. Her iki alternatifi de deneyen Justin Bieber en çok kısa olanı tercih etti.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular