Saç Modelleri
Küt Saç Modelleri İle Yaz Aylarına Enerji Depolayın Galeri için tıklayın

Küt Saç Modelleri İle Yaz Aylarına Enerji Depolayın

05 Temmuz 2017

Geçen sene içerisinde kısa saçlar çok yükselişe geçti. Özellikle yaz aylarında sağladığı rahatlık, kullanım kolaylığı, tarzı ve enerjisi ile birlikte çokça tercih edildi ve trendler arasında yerini aldı. Kısa saçlar içerisinde en çok tercih edilenlerden bir tanesi olan küt saçlar için de durum oldukça benzer. Küt saçlar son yılların en popüler kısa saç modelleri arasında yer alıyor. Önümüzdeki birkaç sezonda da bu durum değişecek gibi görünmüyor. Bu yüzden saçlarını kestirecekler küt kesim yapmak için hala geç kalmadılar. Bilindiği küt saçlar düz ve kısa bir kesime verilen ad. Peki kimler küt bir kesim kullanmalı. Elbette bu sorunun en net cevabı düz saçlılar. Düz saçlara sahip olan bayanlarda küt kesim oldukça şık bir sonuca götürmektedir. Ancak saçların formunu daha çok gözler önüne sereceğinden dolayı bakımlı olmasına ekstra özen gösterilmeli. Pırıl pırıl ve dümdüz bir küt saç modeli ile fazlası ile havalı gözükeceksiniz. Peki kimler küt kesim kullanmamalı? İşte bu sorunun cevabı ise kıvırcık ve kabarmaya elverişli olan saçlara sahip bayanlar olacak. Bu tipteki saçlarda küt kesim yapıldığında absürt ve şıklıktan uzak sonuçlar elde edilebiliyor.


Küt Saç Modellerinden Örnekler

Küt saçlar bilindiği gibi dümdüz kesilmiş olan bir model adı. Uzunluğu ise size kalmış diyebiliriz. En ideal ve çok tercih edilen uzunluklardan bir tanesi çene hizası. Çene hizasındaki düz saçlar hem çok kısa olmadığı için istenildiği taktirde toplanabiliyor, hem de şık ve zarif bir görüntü katıyor. Ancak elbette çene hizasında kestirmek zorunda değilsiniz. Çene altında ve üstünde de kesim yapabilirsiniz. Çene altında yapılan kesimler de şık durmakla birlikte çabuk uzayıp modeli bozulabilmektedir. Bu yüzden bu riski göze alanlar kestirebilir. Çene üzerinde, ekstra kısa küt saçlar ise zayıf bayanlara çok yakışacaktır. Özellikle kullanılabilecek grup ise kesinlikle 20 yaş altı genç kızlar. Bu enerjik görüntü onlara hava katacaktır.

Küt saçlarda trend olan detaylardan bahsedelim. Öncelikle kaküllerden bahsetmekte fayda var. Kaküller son sezonun en popüler detayları arasında yer alıyor. Siz de saçlarınıza kakül kesimi yaparak şık ve trend bir görüntü elde edebilirsiniz. Peki kakül kullanmak her boyuttaki saça uygulanabilir mi? Hemen her uzunluktaki küt saçta rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak her yaştaki bayan için bu görüntü uygun olmayabilir. Ayrıca alnı dar olan bayanlara da kakül kullanımını önermiyoruz. Mümkün olduğunca alnı geniş olan, minyon olmayan bayanlarda kullanılması gerekir. Bir diğer saç detayı olan perçemler ise küt saçlarda uygun olmamaktadır. Bildiğiniz gibi küt saçlarda kat uygulaması yapılmaz. Ancak perçemler modele ilave edilirse bu saçtan daha kısa olacağı için model bozulacaktır.

Küt saçların kendini gösterebilmesi için kullanımının nasıl yapıldığı son derece önemli. Öncelikle saçlarınızı nereden ayırdığınıza dikkat etmelisiniz. Saçlarınızın daha iddialı ve daha modern bir görüntüde olmasını istiyorsanız saçlarınızı mutlaka ortadan ayırmalısınız. Yandan ayrılmış saçlar küt kesimde güzel bir netice vermeyecektir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta da saçların her daim bakımlı ve parlak olması. Mat, tülermiş ve düzgün durmayan saçlar küt saç modelinin güzel görünmesine engel olacaktır. Bu yüzden mümkün olduğunca bakımlı olmaya gayret etmelisiniz.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular