Saç Modelleri
Lise Kızları İçin Yapılması Kolay En Güzel Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Lise Kızları İçin Yapılması Kolay En Güzel Saç Modelleri

28 Mayıs 2017

Görünümünü önemseyen genç kızlar için okula giderken de bu gerçek değişmez. Hal böyle olunca liseli kızlar için uygulayacakları saç modelleri genel görünümlerine çok önemli bir etki ettiği için onlar için ciddi önem taşıyor. Liseli kızlar için uygun olacak saç modelleri hem genç ve dinamik bir görünüm vermeli, hem de okul ortamında fazla dağınık ve çalışma koşullarını olumsuz etkilemeyecek cinsten olmalı. Şimdi lisede okuyan genç kızlar için uygun birkaç saç modelinden bahsedelim.


Popülerlik ve moda yukarıda bahsetmiş olduğumuz gençler için önemli iki olgudur. Popüler saç modelleri de doğal olarak liseli kızların ilgi alanına giriyor. Son dönemin en trend saç modellerinden bir tanesinin nasıl yapıldığını anlatalım. Saçlarınızı arka ortadan alt ve üst şeklinde iki parçaya ayırın. Üstteki saç tutamı alttakine göre biraz daha az olmalı. Daha sonra üstteki saç tutamını küçük bir lastik toka yardımı ile minik bir topuz görünümüne sokun. Bu modelde toplamadan önce başın üst kısmında çok hafif bir krepe yapılabilir. Alttaki saç tutamını ise serbest bırakın. Daha sonra yanlardan hafif esnetmeler yaparak daha salaş bir görünüm elde edebilirsiniz.

İşte Sizler İçin Seçtiğimiz Örnek Modeller

Salık Saç Modelleri; Salık saçlardan hoşlanıyorsunuz, ancak okulda kullanmak için ne yazık ki doğru seçim olmuyor. O zaman size önereceğimiz başka bir alternatif daha var. Öncelikle saçlarınızı düzgün şekilde tarayarak arkaya atın. Daha sonra şakak kısımlarından iki küçük saç tutamını alarak arka ortada bir araya getirin. Dilerseniz burada birleştirdiğiniz tutamları aşağı kadar örebilirsiniz. Yapacağınız bu örgüyü balıksırtı formunda yapabilirsiniz. Çok farklı bir havaya bürüneceksiniz. Eğer örgü tercih etmiyorsanız bu kısmı da salık bırakın. Her iki durumda da hem gün içerisinde rahat edebileceğiniz hem de güzel görüneceğiniz bir model elde etmiş olacaksınız.

Eski zamanlardan kalma olan örgüler demode olmaktan çıkarak en trend görüntüler arasında yer almaya başladı. Çeşit çeşit örgü modelleri arasından siz de kendinize uygun bir model seçebilirsiniz. En trend olan örgülerden bir tanesi de Hollanda örgüsü. Sıradan örgüden oldukça farklı olan Hollanda örgüsünde dışa dönük bir yapı söz konusu. Bu dışa dönük olan görüntü sayesinde saçlarınız çok daha farklı ve güzel görünecek. Eğer az saçınızın olmasından şikayet ediyor ve bu sebeple düz örgüden kaçıyorsanız bu örgü modeli tam size göre olacaktır.

At Kuyruğu Modeller; At kuyruğu modeli ise hiçbir zaman eskimeyen saç modellerinin başında gelir. Özellikle okul için ise oldukça uygun olduğundan liseli genç kızlara tavsiye edilebilir. At kuyruğu klasik bir görüntü gibi düşünülse de çok farklı görünümler katabiliyor. Eğer doğru şekilde yapılacak olursa çok havalı bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. At kuyruğu modelinde saçınızı ne kadar sıkı toplarsanız o kadar iyi olacaktır. İki adet lastik kullanabilirsiniz. Toplama işlemi bittikten sonra kenardan alacağınız küçük bir tutam saçı toplama bölgesinin etrafında çevirerek tokaların görünmesini engelleyebilirsiniz. Böylece çok daha şık bir kuyruk elde edebileceksiniz.

Liseliler için uygun olabilecek bir başka şey ise taç ve bant kullanımı. Salık saçların cazibesinden vazgeçmeden konforlu ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Son dönemlerde çok şık ve eğlenceli taçlar ve bantlar mevcut. Bunları saçınıza farklı şekillerde bağlayabilirsiniz. Gün içerisinde saçlarınızın önünüze gelmesini engellemek için ideal bir fikir olabilir. Ayrıca sadece salık saçlar ile değil daha dağınık şekilde toplanmış modellerde de bant ve taç kullanımı hoş olabilir.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular