Saç Modelleri
Lise Mezuniyet Töreni Özel Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Lise Mezuniyet Töreni Özel Saç Modelleri

24 Eylül 2017

Mezuniyet törenleri herkesin en özel günleri arasında yer almaktadır. Özellikle genç kızlar mezun oldukları gün en özel ve güzel şekilde görünmek isterler. Bunun için aylar öncesinden hazırlıklar başlar. Hem lise hem de üniversite mezuniyetinde yapılan seçimler hem zorlu hem de önemlidir. Ancak özellikle lise mezuniyet törenlerinde seçilecek ürünler ve saç modelleri çok daha kritik seçimler olmaktadır. Yaş grubu gereğince hem kadınsı olmayan hem de çocuksu olmayacak seçimler yapmak ve yaşına uygun görünmek en temel kurallardandır. Şimdi sizler için lise mezuniyeti olacak genç kızlar için saç modeli önerileri vereceğiz.


Lise mezuniyeti için seçtiğiniz elbise de saç modelinizi etkileyecek bir parametredir. Her elbise ile her model saç uyum sağlamayacaktır. Bu yüzden seçiminizi elbisenizi de göz önünde bulundurarak yapmalısınız. Açık saçlar özellikle kapalı boyunlu elbiseler için uygun olmazken toplu model saçlar hem açık hem de kapalı omuzlu elbiseler için uyumlu olabilmektedir. Bu şekilde bir seçim yapılırsa elbise ve saç modeli bütünlük sağlayacağı için daha güzel bir netice elde edilir.

Vereceğimiz ilk örnek saç modeli hem kapalı hem de açık omuzlu olarak seçtiğiniz mezuniyet elbiselerine uyum sağlayabilecek cinsten. Hem de yaşınıza uygun olacak. Bu model için öncelikle saçlarınızı bakımlı hale getirmelisiniz. Düzgün şekilde taranmış saçlarınıza dalga uygulaması yapın. Bunu maşa ile yapabilirsiniz. Bu modelde saçlarınızın yandan ayrılmış olması gerekiyor. Geniş bıraktığınız kısımdaki dalgalı saçları şakak kısmına doğru hafif kavis yapacak şekilde şekillendirerek sabitleyin. Saçların az olduğu tarafta ise daha sabit şekilde arkaya doğru şekil verin. Arkada ise çeşitli topuz şekilleri yaparak modelinizi tamamlayabilirsiniz.

Ense topuzları son dönem en trend abiye görüntülerinden bir tanesi. Birçok avantajı olan ense topuzları doğru uygulamalar yapıldığında her yaşa yakışacak sonuçları beraberinde getiriyor. Özellikle yine bir başka saç trendi olan örgü modelleri ile bir araya geldiğinde harika sonuçlar ortaya çıkıyor. Örneğin saçlarınızın alın kısmının üstünde bir tutam saç alın ve bunu yan tarafa doğru örerek devam edin. Şakak kısmından geçirerek arkaya kadar bu şekilde devam edin. Bu arada ense bölümündeki saçları toplayarak küçük ve basit bir topuz oluşturun. Ördüğünüz bu saç tutamını topuzun üzerine sararak küçük bir ense topuzu elde edebilirsiniz. Bir başka alternatif olarak bu modelde örgü kısımlarını şakakların ikisinden de ayrı ayrı ve simetrik şekilde örerek bunları ense topuzunuza dolayabilirsiniz. Elde edeceğiniz sonuç yine çok genç ve şık bir model olacaktır.

Lise mezuniyetleri için uygun olabilecek bir başka model de yine topuz modeli. Balerin topuzu olarak adlandırılan model o yaş grubu için ideal bir seçim olabilir. Özellikle zayıf genç kızlar için bu seçim çok sade ve havalı bir tercih olacaktır. Saçınızı sımsıkı tepede toplamanız ve eğer saçınız uzun ise bu saçı toka etrafında dolandırarak sabitlemeniz yeterli olacaktır. Saçınız topuz için gerekli hacmi sağlamıyorsa burada küçük topuz tokalarından kullanabilirsiniz. Eğer farklılık oluşturmak istiyorsanız toplama işlemini yaptıktan sonra saçlarınızı örün ve bunu dolaştırın.

Salık saçlarda ise yine dalgalı modeller ön plana çıkıyor. Saçlarınıza doğal dalgalar vererek mezuniyetinizde çok zarif bir kılığa bürünebilirsiniz. Yapacağınız modelde şakak kısımlarından bir tanesini sıkı sıkı sabitleyerek diğerini serbest bırakabilirsiniz. Bu sayede çok genç bir görüntünüz olacaktır. Bu model için saçlarınızı ortadan değil de yandan ayırmış olmanız gerekiyor.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular