Saç Modelleri
Lüleli Saç Modelleri ile Havalanın Galeri için tıklayın

Lüleli Saç Modelleri ile Havalanın

09 Haziran 2017

Buklelerden hoşlananlar için çok sayıda lüleli saç modelleri mevcut. Bir dönem fazlasıyla demode olarak algılanan lüleli saç modelleri son dönemde bu imajından oldukça uzaklaştı. Artık öyle farklı lüleli saç modelleri var ki oldukça trend ve havalı. Lüleli saç modellerine eğer ilgi duyuyorsanız öncelikle sahip olmak istediğiniz lülelerin kalıcı mı yoksa tek uygulamalık mı olmasını istediğinizi düşünmelisiniz. Dilerseniz bir kuaför ve saç tasarımcısı ile görüşerek kalıcı bir lüle uygulaması yaptırabilirsiniz. Bu işlem birkaç sene boyunca saçlarınızda duracaktır. Ancak daha kısa çaplı bir işlem istiyorsanız çeşitli ısıl uygulamalar ile evinizde de basitçe lüleli saçlara sahip olabilirsiniz.


Lüleli saç modellerine baktığımızda çoğunlukla uzun saçlarda uygulamasını görüyoruz. Uzun saçlarda lüleler daha belirgin olacağı için netice daha çok tatmin edici olabilir. Uzun saçlarda bukleleri yapmak daha kolay olacaktır. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bir maşa. Ancak maşanızın formunu da dikkatli seçmelisiniz. Maşaların saçı sarma bölümünün ebatları saçın kazanacağı forma doğrudan etki edecektir. Eğer ince bir maşa tercih ederseniz saçınızın lüleleri de çok minik olacaktır. Bu şekilde fazla sık lüleler ile trend olmaktan uzak ve oldukça demode bir görüntü elde edebilirsiniz. Lüleli saç modellerinde daha kalın ve daha hacimli bukleler çok daha iyi bir seçim olacaktır.

Gelelim kısa saçlarda lüleli modellere. Kısa saçlarda çok fazla lüleler tercih edilmez. Buna sebep olan faktör ise iyi bir netice elde edilemediğidir. Kısa saçlara bukleler yapıldığı taktirde saçlar hacimlenecek ve yukarı doğru çıkacaktır. Yani fazlasıyla kabarık bir görüntü oluşabilir. Uzun saçların aşağı doğru bir ağırlığı olduğu için aynı uygulama daha iyi duruyorken kısa saçlarda böyle bir durum söz konusu değil. Oldukça kabarık ve kötü bir görüntü elde edebilirsiniz. Ancak hafif lüleler sizin için uygun olabilir. Bunun için yapmanız gereken şey ise maşayı saçınızda tutma süresini kısaltmak olacaktır. Kısa süreli maşa uygulamasından sonra daha hafif bukleleriniz oluşur ve fazla kabarma problemi ortaya çıkmaz.

Kabarık olmayan ve daha doğal duran lüleli bir saç modeli arıyorsanız aynı şekilde maşayı saçınızda tutma sürenizi kısaltabilirsiniz. Bu her türlü saçta çok daha doğal bir görüntü verecektir. Bir diğer yöntem ise saçlarınızı maşa yaptıktan sonra bozmak. Maşalanmış olan saçlarınızı başınızı aşağı doğru tutarak elleriniz ile karıştırın. Bu şekilde bukleleriniz açılacak ve yapay lüle görüntüsünden uzaklaşacaktır. Maşadan sonra bu işlemi uyguladığınız taktirde doğal olan ve sonradan yapılmış gibi durmayan bir saç modeli elde etmiş olacaksınız.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular