Saç Modelleri
Marjinal Bayanlar İçin İlginç Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Marjinal Bayanlar İçin İlginç Saç Modelleri

28 Mayıs 2017

Bazıları marjinal olmayı, ilginç kıyafetler giymeyi, farklı takılar takmayı ve ilginç saç modelleri yaparak etrafı tarafından dikkat çekmeyi sevebilir. İlginç saç modelleri görsellerine baktığımızda birbirinden farklı ve tuhaf çok sayıda alternatif görüyoruz. Elbette bu alternatiflerin birçoğu günlük hayat için uygun modeller değiller. Bu modellerin birçoğu saç tasarım üzerine gerçekleştirilen etkinlikler ve benzeri organizasyonlarda yapılıyor. Şov amaçlı olarak yapılan bu modeller bireysel olarak kullanılması mümkün olmayan modeller.


İlginç saç modellerinde en dikkat çekici olanlar saçlarda farklı figürlerin oluşturulduğu modeller. Özellikle hayvanların bulunduğu çok fazla farklı saç modeli var. Saç tasarımcıları adeta bir heykeltıraş gibi saçı şekillendirebiliyorlar. Saçlara çok sayıda sabitleştirici ürün kullanarak farklı formlar kazandırıyor ve hayallerindeki figürü saçtan elde ediyorlar. Bu uygulamalar için şekillendirilecek olan saçların uzun olması gerekiyor. Ancak uzun saçlı bir model bile olsa bu tip uygulamalarda öncelikli olarak saç eklemeleri yapılıyor.

Sizlere Birkaç İlginç Saç Modeli

Farklı Görünün; Uzaylı görünümü veren ilginç saç modelleri de oldukça ilgi çekici. Farklı kıvrımları ve yapısı olan saç modelleri oldukça ilgi çekici. Aralarında delikler ve boşluklar olan, geometrik bir cisimmiş gibi görünen saç şekillendirmeleri görenleri şaşkına çevirecek cinsten. Farklı toplamalar ve çok ilginç olan örgü modelleri de mevcut. Özellikle örgülerde inanılmaz işler ortaya koyuluyor. Saçın çeşitli bölgelerinden alınan tutamlar örülüyor ve farklı formlarda değişik şekillerde bir araya getiriliyor. Bu şekilde oldukça değişik sonuçlar elde ediliyor.

Buraya kadar bahsetmiş olduğumuz ilginç saç modelleri tamamen sanatsal ve şov amaçlı ortaya konulmuş işler. Başta da bahsettiğimiz gibi bu modelleri günlük ya da özel bir organizasyonda bile kullanmanız mümkün olmayacaktır. Ancak ilginç olarak değerlendirilebilecek, ama günlük kullanımda da eğreti durmayacak modeller uygulanabilir. Marjinal kimliğinizi ortaya koymak için farklı modeller arıyorsanız sizin için birkaç öneride bulunabiliriz.

İlginç saç modellerinde kazımalar ön planda. Saçınızın belirli bir bölgesini kazıtın ve kalan kısımda sıradan bir durum sergileyin. Örneğin saçlarınızın ense ya da şakak bölümlerinden bir tanesini kazıyabilirsiniz. Bu şekilde çok farklı modeller uygulayabilirsiniz. Daha doğrusu siz klasik bir at kuyruğu yapsanız dahi artık çok daha farklı ve kendinize has bir görüntü sergileyebilirsiniz. Bu tarz ilginç saç modellerinde farklı bir etki yaptıktan sonra kalan kısmı sade tercih etmek önem kazanıyor. Örneğin şakak bölümünde saçlarınızı kazıtıp bir de marjinal bir boya kullanırsanız farklı ve ilginç olmaktan çok gülünç bir görüntü elde edebilirsiniz.

Renklendirmeler ise ilginç bir saç modeli elde etmek için başka bir yöntem. Özellikle gençler arasında marjinal renklerin saçlarda kullanılması oldukça popüler. Bu renkler daha çok soğuk renkler arasından tercih ediliyor. Renklendirmeyi iki şekilde yapabilirsiniz. Kısmi ya da tam renklendirme uygulamanız mümkün. Kısmi renklendirme son dönemde çok kullanılan saç tebeşirleri ile elde edilebilir. Farklı olmak istediğinizde saçlarınızın bir kısmını boyayın ve kısa bir süreliğine marjinal olmanın tadını çıkarın. Ancak daha iddialı bir değişim peşinde iseniz saçlarınızı tam olarak renklendirmelisiniz. Gri tonları, soğuk kırmızı rengi ya da yeşil sizin için bir alternatif olabilir.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular