Saç Modelleri
Mezuniyet Gününüzde Özel Görünmek İçin Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Mezuniyet Gününüzde Özel Görünmek İçin Saç Modelleri

29 Mayıs 2017

Mezuniyet günü genç kızlar için çok büyük bir önem taşır. Yıllarca emek verdikleri okullarının bittiği gün en güzel halleri ile görünmek isteyen genç kızlar için en önemli maddelerden bir tanesi de elbette saç modelleri oluyor. Abiye kullanımında saç modeli seçimi son derece önemli bir tercih iken bir de mezuniyet baloları söz konusu olduğunda bu önem bir kat daha artıyor. Ancak alternatif sayısı da oldukça çeşitlilik arz ediyor ve her genç kız için ideal modeller bulunabiliyor.


Mezuniyet balolarında lise mi yoksa üniversite mezuniyeti mi olduğu en önemli soru. Lise mezuniyetine gidecek olan genç kızların yaşları itibari ile yapacağı seçimler daha dikkatle gerçekleştirilmeli. Yapılacak yanlış bir seçim neticesinde yaş olarak çok daha ileri bir görüntü oluşması muhtemel olacaktır. Bu yüzden lise mezuniyetine gidecek olanların mümkün olduğu müddetçe kadınsı saç modellerinden uzak olması gerekiyor.

Mezuniyet için seçeceğiniz elbise saç modeli seçiminize de doğrudan etki eden temel faktörlerden bir tanesi. Öncelikle elbisenizin yaka kısmı çok önemli. Yaka kısmı kapalı ise ya da o bölgede bir hareket söz konusu ise saçlarınızın salık olması iyi bir seçim olmayacaktır. Salık saçlar ile kapalı ve detaylı bir yaka üst üste geldiğinde kötü bir sonuç oluşabilir. Bu yüzden çeşitli topuzlar uygun olabilir.

Mezuniyet Saç Modellerinden Örnekler

Topuz Modelleri: Mezuniyette uygulanabilecek topuz modelleri arasında ilk önereceğimiz balerin topuzu modeli olacaktır. Balerin topuzu yapılan kişiye dinamik ve genç bir hava katar. Mezuniyete gidecek olan genç kızlar için de oldukça uygun bir seçim olacaktır. Bu modeli uygulamak için profesyonel birine de ihtiyaç duymayacaksınız. Yapmanız gereken öncelikle temiz, taranmış olan saçlarınızı başın arka üst kısmından sıkı sıkıya bir at kuyruğu yapmak. At kuyruğu yaptıktan sonra saçlarınızı toplama noktası etrafında döndürün ve orada sabitleyin. Modelin uygulaması bu kadar basit.

Topuz modellerinden bir diğeri ise yine abiye ve mezuniyet kavramları ile örtüşecek cinsten. Ense topuzu yaparak çok zarif bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ense topuzu yapabilmek için çok farklı seçenekleriniz var. Öncelikle hafif dalgalı saçlar ile güzel göründüğünü söylemekte fayda var. Hafif dalgalı olan ya da düz saçlarınızda şakak kısımların örgü yaparak arka ense kısmına kadar dolandırın. Bu kısımda ise bir sabitleme yapmanız gerekiyor. Bunu nasıl yapacağınız tamamen sizin kişisel isteğinize kalmış. İsterseniz küçük bir dolandırma yaparak, isterseniz bu kısımda küçük bir topuz yaparak modelinizi tamamlayabilirsiniz.

Kapalı ve detaylı yakaya sahip elbiseler için uygun olabilecek bir diğer model ise elbette ki at kuyruğu modeli. At kuyruğu her ortama uyum sağlayabilecek şekilde uygulanabilir. Dilerseniz günlük hayatta, dilerseniz abiye ile kullanabilirsiniz. Özel günlerde kullanmak için sadece birkaç farklılık yapmanız gerekecek. Bunlardan ilki toka görünümüne asla izin vermemek. Bunun için saçları topladıktan sonra küçük bir tutam alarak tokanın etrafına sıkıca sarmalısınız. Bu sayede kötü bir görüntü oluşmasını engellemiş olacaksınız. Bir diğer öneri ise krepe kullanmak. Başın üst kısmında fazla abartılmamış hafif bir kabartı modeli şıklaştıracaktır. Yapabileceğiniz bir diğer şey de şakak kısımlarında küçük perçemler ayırmak. Kulakların önüne düşecek küçük saç tutamları da güzel bir görüntü katacaktır.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular