Saç Modelleri
Moda Potansiyelli Saç Modelleri 2017 Galeri için tıklayın

Moda Potansiyelli Saç Modelleri 2017

01 Haziran 2017

Saçlar genel görünümümüze etki eden temel faktörlerin başında geliyor. Güzel kesilmiş, bakımlı olan ve güzel şekillendirilmiş bir saç ile bir anda yükselebileceğiniz gibi, kötü kesimli, bakımsız ve şekillendirilmemiş bir saç ile berbat bir görüntüye de ulaşabilirsiniz. Kısacası özenli saçlar olmazsa olmazların başında gelir. Bunun için kendinize en uygun saç modellerini iyi bilmeli ve uygulamalısınız.


Saç modellerinde kesim son derece önemli. Düzenli olarak saçları kestirmeniz gerekiyor. Uzun süre kesilmeyen saçlar bir süre sonra uçlarını besleyemez duruma gelir ve uçları kurur, kırılır ve çatallaşır. Bunun sonucunda ise kuru, cansız ve kötü bir görüntü oluşur. Eğer düzenli bir kesim uygulanır ise saçlar sürekli kendini yenilemeye devam eder ve güzel beslenirler. İster uzun isterse kısa saç kullanın saçlarınızı sürekli taze tutmanız gerekiyor.

Kısa saçlı bayanlar için tercih edilebilecek modeller uzun saçlılara göre çok daha kısıtlı. Özellikle kulak üzerindeki kısalıkta saç kullanan bayanlar için alternatifler yok denecek kadar az. Ancak kulağın altında kesilen saç modelleri için daha fazla alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin bu modellerde dalgaları farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Maşa genişliği, tutuş şekli ve zamanı değiştirilerek çok farklı modeller elde edilebilir. Önemli olan sizin yüzünüzü ne şekilde göstermek istediğinizdir. Bunun dışında saçlar kısa ise hafif topuzlar ile hileler yapılabilir.

Kısa saçlarda uygulanabilecek en iyi modeller için uygulanabilecek bir diğer şey ise örgüler. Örgülü modeller birkaç sezondur olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Şakaklarınızdan bir tanesinde örgü başlatarak başınızın üzerinde bunu dolandırarak diğer tarafa kadar örebilirsiniz. Düz örgü kullanabileceğiniz gibi Hollanda örgüsü gibi artımlı örgüleri de kullanarak farklılık oluşturabilirsiniz. Bu şekilde arkaya kadar dolanan saç tutamını arkada hafif hacimlendirerek sabitleyin. Elde edeceğiniz model oldukça şık, günlük ve gecelik kullanım için ideal bir model olacaktır.

Orta boyda olan ve uzun saçlar için ise alternatif çok daha fazla. Ancak uzun saçtan kastımız asla abartılı bir boyutta değil. Eskiden her ne kadar popüler ve beğenilir olsa da artık bele kadar uzanan saçlar hiçbir şekilde trend bir görüntü vermiyor. Bu yüzden saçlarınızın uzunluğunu kontrol altında tutmanızda fayda var.

Uzun saçlarınız ile dağınık ya da toplu olmak üzere birçok alternatife sahipsiniz. Toplu olan modellerde at kuyruğu ilk sırada yer alıyor. Başınızın arka üst kısmında sıkı sıkıya saçlarınızı toplayın. Dilerseniz burada istediğiniz bir tokayı kullanın. Ya da geceye ve abiyeye uyarlamak için bir tutam saçı alarak tokanın üzerine dolayın ve sabitleyin. Ya da almış olduğunuz bu tutamı örün. Daha sonra aynı şekilde tokanın üzerine dolayın. Hangisini tercih ederseniz edin, elde edeceğiniz at kuyruğu ile güzel görüneceksiniz. At kuyruğu yılların eskitemediği ve her dönem popüler olan bir model olarak hayatımızda yer alıyor.

Açık modeller ise hem gündüze hem de geceye hitap edebilecek alternatifler sunuyor. Hafif bir dalga yaparak saçlarınızı şakak kısmından arkaya doğru yöneltebilirsiniz. Başınızın arkasında bir araya getirdiğiniz bu tutamları örebilir arkaya sallandırabilirsiniz. Ya da hafifçe tutturup sade bırakabilirsiniz. Her iki model de günlük kullanım için uygun olmakla birlikte şık bir görüntü verecektir. Örgüler uzun  saçların da olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Saçlarınızı eğer özenli bir şekilde örerek şekillendirirseniz bu özellikle özel bir giyim tarzına uyum sağlayacaktır. Ancak ördüğünüz saçları hafifçe yanlardan gevşeterek kullanırsanız da daha günlük olacaktır.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular