Saç Modelleri
Modern Saç Modelleriyle Demode Olmaktan Çıkın Galeri için tıklayın

Modern Saç Modelleriyle Demode Olmaktan Çıkın

07 Temmuz 2017

Saçlarınız ile iddialı bir görünüm sergilemek istiyorsanız yapmanız gereken demode modellerden uzak durmak ve olabildiğine modern bir görüntü elde etmek olacaktır. Zira eski model bir saç ile trend bir görüntü yakalamanız pek mümkün olamaz. Modern saç kesimleri ve modern saç modellerini uygulayarak, ayrıca bunu giyim ve yaşam tarzınız ile de bütünleştirerek çok şık ve zarif bir imaj oluşturabilirsiniz. Şimdi sezonun yükselişe geçen modern saç trendlerinden bahsedelim.


Fazla uğraşılmamış saç modelleri her zaman için modern akımın baş tacı. Bunun için saçlarınız ister kısa olsun, ister uzun olsun mümkün olduğunca sade tutmanız gerekiyor. Şimdi bu modern örneklere biraz daha detaylı olarak bakalım. Öncelikle düz kesimlerden bahsetmekte fayda var. Saçlarınızı tamamen düz makas kesimi yaptırırsanız çok kolay bir modern saç modeli elde etmiş olacaksınız. Buna ön tarafta yine aynı şekilde kesilmiş kaküller de eşlik edebilir. Bu şekilde yapılmış bir saç kesimi düzgün bir görüntü ile çok şık duracaktır. Ancak bakımı oldukça önemli bir nokta. Eğer düz kesim yaptırdığınız saçlarda bakımsız ve karışık bir görüntü oluşursa demode algısı oluşturabilirsiniz. Her daim fönlü ve bakımlı olmayı göze almanız gerekiyor.

Modern Saç Modellerinden Örnekler

Gelelim bir diğer modern saç modeline. Kısa saçlar modern kadın için kurtarıcı bir model. Özellikle erkeksi modelleri kestirerek zahmetsiz bir görüntü elde edebilirsiniz. Eğer kolay kullanımı olan ve aynı zamanda da modern bir görüntüsü olan saç modeli arayışı içerisinde iseniz kulak memesi üzerinde kalacak kısalıkta bir model kestirebilirsiniz. Ayrıca bu şekilde kestirdiğiniz saçlarınıza farklı bir boya işlemi de yapabilirsiniz. Açık tonlar daha şık duracaktır. Kısa saç kesiminde yüzünün daha çok ön plana çıkar. Bunun için ise makyaj konusunda istekli olmalısınız. Güzel bir makyaj ve erkeksi kısalıktaki saçlar bir araya geldiğinde olabildiğince modern bir görüntü elde etmiş olacaksınız.

Asimetrik kesimler ise modern saç modelleri arasında önemli bir yer tutuyor. Elbette asimetrik kesim denildiğinde akla gelen ilk modellerden bir tanesi de bob tarzı saç modeli. Bob modeli modern görünüme sahip saç modelleri arasında önemli bir yer tutuyor. Bu saç kesimi ilk çıktığı dönemlerde sadece belirli bir uzunlukta uygulanıyordu. O zamanlar kulak memesi hizasında uygulanan bu model artık çok farklı uzunluklarda da güzel sonuçları beraberinde getiriyor. Özellikle omuz hizasında ve biraz aşağı düşen, tamamen düz fönlü ve asimetrik bob kesimli bir saç modeli sezonun en modern ve şık saç modelleri arasında ilk sırada yer alacaktır.

Modern bir saç kesimine sahip olmak kadar günlük kullanımda uygulayacağınız modelleri de buna paralel olarak tercih etmek gerekir. Örneğin işe ya da okula giderken saçlarınızı toplamanız gerekiyorsa saç modelinizin çizgisinden uzaklaşmamalısınız. Aklınızda bulunması gereken ilk kural düz saçların her zaman en ideal algıyı oluşturacağıdır. Bu yüzden fönlü olmak sizi bir adım öteye götürür. Fönlü saçlarınızı dümdüz bir at kuyruğu ile toplayabilirsiniz. Dilerseniz bu at kuyruğunu daha alttan yaparak sezon trendlerinden de faydalanmış olabilirsiniz. Her iki görünüm de size ekstra bir iddia katacaktır. Saç modelinde modern algısı oluşturmanın ikinci altın kuralı ise saçları ortadan ayırmaktır. Ortadan ayrılmış ve fönlü saçlar her zaman için daha iyi bir seçim olacaktır. Yandan ayırma işlemi çoğu zaman demode ve alaturka algısı oluşturabilir.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular