Saç Modelleri
Mutluluk Kaynağı En Güzel Bayan Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Mutluluk Kaynağı En Güzel Bayan Saç Modelleri

20 Eylül 2017

Hanımların en değerli şeyleri saçlarıdır. Bir kadın mutsuz ise ya da mutlu ise hemen saçları ile oynar ve değiştirir. Sürekli olarak değişim isteyip aynı modele takılı kalmaz yeni tarzlar son moda olan modellerden yana tercihte bulunur. Kısa, uzun ya da diğer modellerden herhangi birisini tercih edebilir. Son teknoloji ürünler sayesinde kısa saçlar uzatılabilir ya da uzun saçlar kısa sürede kesilip şekillendirilebilir. Ayrıca son moda renlere de hızlı bir şekilde boyanarak kullanılabilir. Saç modelleri kişinin yüz tipine uygun olarak seçilmelidir.


  • Kalp yüz tipine sahip kişiler kısa ya da uzun modeller fark etmeden asimetrik modellerden birisi seçilerek uygulanabilir. Aynı zamanda kahkül için elverişli bir yüzdür.
  • Kare yüzlü kişiler kısa ve küt modellerden yana tercihte bulunarak yüzlerinde daha orantılı bir görünüm kazanabilir. Kullanımı oldukça kolay bir modeldir.
  • Uzun yüzler kabarık, kıvırcık yani gür duracak modelleri tercih etmelidir. Kısa modeller yüzün formunu bozacağından uzak durulmalıdır.
  • Oval yüzler ideal olan yüz tipi olup her türlü saç tipini kaldırabilirler. Kısa ya da uzun olduğu fark etmeksizin kullanılabilen oval yüzlüler özellikle kısa modelleri oldukça taşırlar.
  • Üçgen yüz tipinde çene ön plana çıkarılmalıdır. Kahkülü kullanabilen hanımlar düz olan modelleri tercih ederse uygun olacaktır.

Kişiye Göre Bayan Saç Modelleri
Bu modeller uzun ya da kısa olarak bunun yanında ara boylarda da isteğe bağlı olarak seçilebilir. İnternetten ya da moda dergilerinden seçilen modeli kuaförde yaptırmak oldukça kolaydır. Model seçilirken kişinin yüz tipi kadar boyu da önemlidir. Kısa boylu hanımlar uzun modelleri seçerse olduğundan kısa görünmesine sebebiyet verecektir. Bunun için ara boylar ile kısa modeller daha güzel duracaktır. Uzun boylu kişiler ise yüz tipine bağlı olarak kısa ve uzun iki modeli de rahatlıkla kullanabilir. Değişim arayan hanımlar vakit kaybetmeden kendi tarzları ve yüz tiplerine uygun modellikle uygulamalı ve tadını çıkarmalıdır.

Saç Modelleri resim galerisi

Hayatın Her Anına Uygun Saç Modelleri
Bayan saç modelleri gece için ya da günlük hayatta kullanıma uygun birçok modele sahiptir. İstenirse günlük hayatta kullanılmak üzere dağınık modeller seçilebilir ya da toplu modeller olan atkuyruğu, örgü, topuz gibi modellerden yana tercihte bulunabilir. Bir davet ya da özel bir gece için saçların modeline uygun olarak abiye abartılı modeller ya da sade modeller rahatlıkla kullanılabilir. Yaz ve kış mevsimlerinin farklılıkları sebebi ile modellerin tercihi değişir. Yaz aylarında daha toplu modeller kullanmak sıcaklığın bunaltıcı etkisini kıracaktır. Kış aylarında ise soğuğa bağlı olarak açık modeller rahatlıkla kullanılabilir ya da isteğe bağlı olarak toplanabilir.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular