Saç Modelleri
Nişan Saç Stilleri Aranan Modeller Galeri için tıklayın

Nişan Saç Stilleri Aranan Modeller

27 Mayıs 2017

Kadınların en özel, en güzel günlerinden biri de nişan törenleridir. Her kadın kendi nişan töreninin en güzel ve en alımlı kadını olmak ister. Bu törende tüm gözlerin kendi üzerinde olacağını bilen kadınlar, günler, hatta aylar öncesinden nişan törenleri için hazırlık yapmaya başlarlar. Kıyafetinden ayakkabısına kadar bütün ayrıntıların harika olması için uzun uğraşlar veren kadınlar, bu özel günleri için en önemli detayın saçları olduğunu da bilirler. Saçlarının sezonun modasına uyan saç modellerinden olması da önemlidir. Her sezon birbirinden farklı ve birbirinden güzel nişan saç modelleri kadınların beğenisine çıkmaktadır. Ayrıca saç modelinin elbiseyle uyumu da önemli konulardan biridir. Yani saç modeli belirlerken, nişanda giyilecek kıyafetle uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Eğer kadının nişan töreni için aklında belirlediği bir saç modeli varsa, kıyafetini de o saç modeline göre seçmelidir. Çünkü kıyafet ve saç, birbirlerinin tamamlayıcısı niteliktedirler.


Nişanlarda tercih edilebilecek saç modellerinden birkaçı ise şöyledir;

  • Sıkı Topuz

Sımsıkı yapılmış bir topuz, iddialı bir nişan kıyafetinin üstüne yapılabilecek en güzel ve en sade modellerden biridir. Yüz hatlarını da olduğu gibi ortaya dökecek olan sıkı topuzun tercih edilebilmesi için kusursuz ve düzgün hatları olan bir yüze sahip olunmalıdır. Yüz şekli ve kıyafeti sıkı topuza uygun olan kadınların mutlaka tercih etmesi gereken, oldukça asil bir modeldir sıkı topuz.

  • Dağınık Topuz

Abiye kıyafetlerin vazgeçilmez saç modellerinden olan topuzun bir diğer türü de dağınık topuzdur. Oldukça sevimli bir tarzı olan dağınık topuzu; nişan törenlerinde hem şık hem de samimi olmak isteyen kadınlar kullanabilirler. Yine giyilecek kıyafetle uygunluğu belirlendikten sonra kullanılacak olan dağınık topuz, çiçekli veya taşlı saç aksesuarları ile de süslenebilir.

  • Örgülü Saç Modelleri

Özellikle topuz modelleriyle birlikte kullanılan örgüler, kadınların nişanlarında şıklıklarına şıklık katacaktır. Dağınık topuzların kenarlarından başlanarak örülen örgüler ya da sıkı topuzun etrafına örülen örgüler, saç modeline hem farklı bir tarz katacak hem de daha şık bir görüntüye sebep olacaktır. Tek başına da kullanılabilecek olan örgüler her şekliyle kadınların kendilerini mükemmel hissetmeleri için yeterli modellerdendir.

  • Hafif Dalgalı Açık Saç Modelleri

Özel günlerde sadece topuz yapmak gibi bir zorunluluğu bulunmayan kadınlar; saçlarını açık olarak da kullanmaktadırlar. Kendilerini daha özgür hissetmelerini sağlayan açık saçları ile en güzel günlerine hazır olan kadınlar, bu saç modelini kıyafetlerine de uydurmakta pek zorlanmayacaktır.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular