Saç Modelleri
Okul için Yapılabilecek Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Okul için Yapılabilecek Saç Modelleri

07 Haziran 2017

Söz konusu okul olduğunda saç modeliniz hem olabildiğince rahat, hem de olabildiğince şık olmalı. Rahat olması gün içerisinde okuldaki konforunuz açısından gerekli bir durum. Şık olması ise genç kızlar için her zaman son derece önemlidir. Bu ikisini de elde edebileceğiniz çok sayıda saç modeli var. İster uzun ister kısa saçlı olun, ister dalgalı ya da düz saçlı olun, sizin için de okul kullanımına yönelik saç modelleri mutlaka vardır.


Okul için uygun olabilecek saç modellerinin başında at kuyruğu ilk sırada yerini alıyor. Genç yaştaki kızların enerjisi ve dinamizmine çok yakışan at kuyruğu aynı zamanda gün içerisindeki konforlarını da sağlamayı vaat ediyor. Eğer saçlarınız toplanma uzunluğunda ise bu modeli değerlendirmenizde fayda var. Eğer klasik anlamı ile kullanmak istemezseniz farklılaştırmak da sizin elinizde. At kuyruğunu yaparken çok hafif bir krepe uygulayabilirsiniz. Ya da renklerden faydalanabilirsiniz. Şu sıralar meşhur olan saç tebeşirleri ile at kuyruğunuza giden bir tutam küçük saçı boyayarak bir farklılık yapabilirsiniz. Kendi tarzınızı şekillendirmekte özgürsünüz.

Gelelim diğer bir öğrenci saçı olan örgüye. İlk etapta kulağa hiç hoş gelmeyebilir. Ancak örgülü saçlar son dönemin en popüler görüntülerini sağlıyor. Klasik anlamda saçınızı arkadan örün. Daha sonra bunu salaş bir görünüme sokmak için örgüyü gevşetin ve saçınızın yanlarından küçük perçemler çıkartın. Elde ettiğiniz görüntü şu sıralar oldukça trend. Bir başka alternatif ise farklı stildeki örgüleri kullanmak. Balıksırtı örgü, Hollanda örgüsü gibi örgü modellerini de kullanarak farklılık yapabilirsiniz. Bu modeller de gün içerisinde konforlu olmanızı sağlayacaktır. Örgü modellerinde sadece toplamalı örgüler de yapmak mecburiyetinde değilsiniz.

Dilerseniz bu örgü stillerini açık saçlarınızı da kısmi olarak toplamak için kullanabilirsiniz. Bunun için başınızın istediğiniz bir bölgesinde bir tutam saç alarak örün. Daha sonra bunu arka tarafa doğru götürerek tel tokalar yardımı ile sabitleyin. Ön taraftan saç çıkmasını engelleyecek olan bu model salık saçlar ile de rahat edebilmeniz için bir alternatif. Farklı örgü stillerinden de yararlanabilirsiniz. Sadece bunları uygulamak için biraz el becerisine, biraz da pratik yapmaya ihtiyacınız olacak. İnternette örgü videolarını izleyerek kendi saçlarınızda uygulamaya çalışın. Kısa sürede ilerleme kat edeceksiniz.

Okulda farklı bir görüntü elde etmek istiyorsanız bandanalar da işinize yarayacak diğer bir unsur. Bunun için piyasadan aldığınız bandanaları da kullanabilirsiniz, kendi aldığınız küçük kumaş parçalarını da bu iş için kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz renk ve desenler kendi tarzınızı oluşturmanıza fayda sağlayacak. Bandanaları başın üst kısmında tepeden bağlayarak retro bir görüntü elde edebilirsiniz. Ancak bandanalar sadece açık saçlarda kullanılmak için değildir. Diğer bir kullanımı ise toplanmış saçlarda. At kuyruğu ya da topuz yaptığınız zaman tokanın üzerine ya da doğrudan tokanın yerine bu bandanaları bağlayabilirsiniz. Çok trend bir görüntü elde etmenize yardımcı olacaktır.

Okul için önerebileceğimiz en ideal modellerden bir tanesi de elbette topuzlar. Topuzlar her yaş için uygun olsa da özellikle genç yaştaki bireylere daha çok yakışmaktadır. Bu algıyı oluşturan topuz tipi elbette balerin topuzu olarak adlandırılan sade ve sıkı olan saç modeli. Hem uygulanması kolay olan hem de kullanışı konforlu olan bu model size şıklık ve sadelik vaat ediyor. Ancak ikinci bir alternatif olan ev topuzunu da kullanabilirsiniz. Bu da balerin topuzunun daha salaş versiyonudur ve aynı şıklığı onunla da sağlayabilirsiniz.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular