Saç Modelleri
Ön Uzun Arka Kısa Kadın Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Ön Uzun Arka Kısa Kadın Saç Modelleri

03 Haziran 2017

Önü uzun olan ve arkası önlerine göre daha kısa kesilmiş saç modellerine kısaca bob tarzı diyoruz. Bob model saçlar hayatımıza gireli birkaç sene oldu. Victoria Beckham ile birlikte tanıdığımız bu saç kesim modeli o günden sonra çok kişi tarafından beğenildi ve yıllardır trend modeller arasında yerini alıyor. Bob modelin birçok çeşidi ve artısı var. Bob modelin en büyük artısı her yaştan bayan için ideal olabilmesi. İster 20’li yaşlarda olun, ister 50’li fark etmez, bob model size de çok yakışacaktır.


Önü uzun arkası kısa olan bob modelin yapısı genel olarak asimetrik. Ön kısımda çene hizasında biten saçlar arkaya doğru giderek kısalıyor. Başın tam arkasında ise en kısa boyutuna ulaşıyor. Bu model önü uzun arkası kısa modeller arasında ilk kullanılan ve en klasik olan model. Bu saç kesimi hemen her yüz tipine uyum sağlayabiliyor. Sadece fazla yuvarlak olan yüz tipine bu saç modeli çok uygun olmayabilir. Saç tiplerinde de daha çok düz saçlılar için uygun olacaktır. Özellikle ince telli saçlara sahip olan ve saçlarının sönük, hacimsiz ve yapışık görünmesinden şikayetçi olan bayanlara bu modeli tavsiye edebiliriz.

Önü kısa arkası uzun modellerde bir diğer farklılık da öndeki asimetri. Saçlar sadece arkaya gidildikçe kısalmakla kalmıyor, aynı zamanda saçın ön taraftan bakıldığındaki boyutları da birbirinden farklı oluyor. Bu model özellikle farklılık arayanlar için ideal olacaktır. Daha trend bir görüntüye ulaşmayı istiyorsanız bu model tam size göre. Zahmetsiz ve kullanışlı olan bu kesim ile güne başlarken sadece klasik saç bakımı ve taramanızı yapmanız yeterli olacaktır. Rahatına ve şıklığına düşkün bayanlar rahatlıkla bu modeli tercih edebilirler.

Düz saçlardaki kullanımı klasik bob tarzı şıklığını ortaya çıkarırken hafif dalgalı olan saçlarda ise farklı bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Kısa olan taraf kulağın arkasında iken uzun kısımdaki dalgalar saç modelinize hareket katacaktır. Bu saç kesim modeli yüz hatlarınızı ön plana çıkaracak. Eğer yüz güzelliğinize güveniyor, iddianızı yansıtmak istiyorsanız bu tarzda önü uzun arkası kısa olan saç modellerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Güzel bir saç rengi ve özenle yapılmış olan bir makyaj ile de birleştiğinde ortaya çıkan sonuç iddianızı sonuna kadar yansıtacaktır.

Önü kısa arkası uzun olan saç modelleri arasında bir kesim tarzı da katlı olan. Sadece arkaya doğru giden bir asimetri ile kalmayıp saçın kısalmaya başladığı kısımlarda katlı kesim yapıldığında ortaya çıkan sonuç çok başarılı oluyor. İnce telli saçlara sahip olan ya da saçlarını hareketlendirmek niyetinde olan bayanlar için bu kesim sonuca götürecektir. Bu şekilde katlı bir kesim ile hareket kattığınız saçlarınıza röfle yaptırarak elde edeceğiniz sonucu daha da güzelleştirebilirsiniz. Katlı kesilmiş önü uzun arkası kısa saç modellerine sahip bayanlara enerji ve dinamizm katıyor.

Bu saç kesim tarzında uzunluk tek tip olmak zorunda değil. İlk çıktığında sadece tek tip uygulansa da zaman içerisinde farklı uzunluklardaki versiyonları da uygulandı. Kulak hizasında da uygulayabilirsiniz, omuzlarınıza dökülecek kadar uzun bir kesim de yaptırabilirsiniz. Ancak omuz hizasını geçen ve daha uzun olan saçlar için bu model uygun olmayacaktır. Ayrıca kıvırcık saçlı bayanlar için de önü kısa ve arkası uzun olan modeller çok uygun olmaz. Fazla kabarık ve görsel olarak yorucu olacaktır.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular