Saç Modelleri
Orta Boy Saç Kesim ve Orta Saç Tarz Modeller Galeri için tıklayın

Orta Boy Saç Kesim ve Orta Saç Tarz Modeller

29 Haziran 2017

Saçlarınızı kestirmek istiyorsunuz, ancak fazla kısa bir model de tercihiniz değil. O zaman saçlarınızı orta boyda kestirebilirsiniz. Orta boy olarak adlandırılan saç modelleri omuz hizasında olan saç modellerini kapsar. Bu modeller bayanlara birçok açıdan avantaj sağlar. Hem salık şekilde kullanabilir, hem de toplayabilirsiniz. Hem kısa hem de uzun saçlıların uygulayamadıkları modeller mevcut olmasına karşın orta boyda saç modellerine sahip bayanlar hemen her modeli rahatlıkla uygulayabilmektedirler. Hem çeşitlilik hem de konfor açısından avantajlı bir boy arıyorsanız saçlarınızı orta boylarda kestirmelisiniz. Şimdi sizler için görüntüsü beğenilen orta boy saç modellerinden bahsedeceğiz.


Orta boylarda ve günlük kullanış bir model katlı kesimli orta boy modeli. Bu model ile çok kısa sürede güne hazırlanabilirsiniz. Omuz hizasındaki saçlarınıza kulak memesi boylarına kadar katlar uygulayın. Bu model birçok yüz tipini dengeler ve daha hoş gösterir. Çok zarif olan bu model her yüz tipine de uyum sağlayacaktır. Eğer alın bölümünüz dar ise perçemsiz şekilde kullanabilirsiniz. Ancak geniş alınlı bir bayan iseniz o zaman perçem kullanabilirsiniz. Zaten katlı bir kesim olan modelde bir de perçem kullanılırsa çok hoş bir geçiş sağlanmış olacaktır.

Orta boylarda bir saç kesimine karar verdiniz. Ancak sıradan ve fazla sade bir görüntü de istemiyorsunuz. O zaman sizler için bambaşka bir önerimiz olacak. Önereceğimiz modelin genel kısmı katlı ya da düz şekilde omuz hizasında kesilebilir. Bu tamamen sizin isteklerinize bağlı olacaktır. Farklılığı oluşturacak olan şey ise kaküller. Norma bir kakül modeli ile farklılığı yakalayamayabilirsiniz. Ancak kısa kaküller ile hem marjinal hem de zarif bir görüntü elde edeceksiniz. Kısa kaküller alnın yarısına kadar gelmelidir. Ayrıca hafif yana yatık olarak kullanırsanız elde edeceğiniz saç modeli fazlasıyla havalı bir model olacaktır. Etrafta görmeye alışık olmadığımız bu modeli kullanarak dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Ben farklı değil çekici bir görüntü istiyorum diyorsanız o zaman saçlarınızı orta boyda kestikten sonra hafif dalgalara ihtiyacınız olacak. Özellikle biraz katlandırma işlemi de yapılmış olan saçlarda eğer hafif dalgalar uygulanırsa çok şık bir sonuç elde edeceksiniz. Uzun boylu perçemler de bu görüntünün tamamlayıcısı olacaktır. Bu görüntüyü çok zahmetsize hem günlük hem de gece hayatınızda kullanabilirsiniz. Yandan ayırmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Yine farklı bir modele değineceğiz. Bu da marjinal olmak isteyen bayanlar tarafından kullanılabilir. Asimetrik model saç kesimi orta boyda saç kesimi isteyenler için ideal olacaktır. Asimetrinizi kendiniz de belirleyebilirsiniz. Dilerseniz saçın sağ ve sol kısımlarını farklı boyutlarda kestirebilirsiniz. Bu asimetride bob tarzı da kullanılabilir. Bildiğiniz gibi bob modelde saçın arka kısmı kısa ve ön kısmı uzun. Farklı bir bob modelinde ise saçın ön kısımları arasında da asimetri söz konusu. Son dönemlerde bob model sadece kısa saçlı bayanlarda değil, orta boylardaki saçlar için de kullanılıyor ve oldukça da popüler. Siz de saçlarınızı orta boylarda, asimetriler içeren bir bob saç modelinde kestirebilirsiniz.

Orta boydaki saçlarda kakül kullanımı da güzel bir sonuç vermektedir. Bunun için saçlarınızı ortadan ayırmanız gerekiyor. Ayrıca katlı bir kesim tercih etmeniz kaküller ile daha iyi bir uyum sağlayacaktır. Kaküllerinizi eğer alnınız geniş ise düz şekilde tercih edebilirsiniz. Gözlerinizin üst kısmına kadar düz şekilde dökülen bu saç modeli ile çok şık ve çok farklı görünme şansı elde edeceksiniz.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular